Skocz do zawartości


Zdjęcie

Randori


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Randori
Witam.
Opiszcie jak wyglądają w Waszych sekcjach Randori, oraz jak często się odbywają.
  • 0

budo_pioti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
praktycznie co trening, tradycyjnie w dwoch formach: randori zasadniczego, kiedy obaj partnerzy i atakuują i bronnia się, albo w postaci "kakari – geiko" - ustalamy atakującego, albo kontratak, albo technikę itp. Dzielimy też albo randori załoiściowe: userzenia, rzuty, parter. albo analitycznie: tylko stójka uderzana i kopana, tylko rzuty, tylko parter
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
Zaleznie od grup
Na poczatku nastawienie jest na technike potem coraz czesciej dodawane sa tez walki.
Im osoby starsze stazem tym czesciej sparuja.
Niektorzy zawody traktuja jako trening do obicia sie.

Najczesciej mlodsi zaczynaja od walki w parterze kiedy obeda sie z czuciem troche przeciwnika zaczynaja walczyc np w samej stojce nastepnie lacza stojke z parterem. Cwiczenie z kopnieciami i uderzeniami do tego stojka i parter odbywa sie tylko w grupach starszych.
Oczywiscie stosowane sa tez walki tz zadaniowe - jeden sie tylko broni a drugi ma go sprowadzic do parteru lub jeden caly czas atakuje a drugi ma robic uniki i tak robic ruch cialem aby zminimalizowac sile ciosu.

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_bushi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warmińsko-Mazurskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
U mnie randori są 2x w tygodniu.Najpierw mamy ze 3 walki w parterze(pierwsza raczej luźna), a potem w stójce(na ogół 5 albo 4).Wyglądają różnie , w zależności od tego czy zbliżają się jakieś zawody czy nie.
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
Randori ważna rzecz!!! Ja sparuję na każdym lub prawie na każdym treningu. W zależności od tego z kim walczę lub z jakimi ludźmi ćwiczę - patrz co napisał Martius. Osobiście bardzo lubię się troszkę poobijać dlatego staram się sparwować na każdym treningu (mam bardzo mało wolnego czasu na zabawę) i to zarówno parter jak i stójka + boks zależy z kim mogę troszkę się poobijać.
Pozdrawiam
Ko-Jot
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
u nas sparingi są tylko raz w tygodniu ( w sobotę ), kiedy jest tak zwany trening indywidualny - każdy ćwiczy to co chce, w zakres tego treningu wchodzi trening na worku i sparingi- w rękawicach jak i bez nich. Ograniczamy się z reguły do semi-kontaktu, chociaż nie zawsze.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
u nas w 1 sobote bylo tak:

stoi sie na srodku maty, otoczonym przez potencjalnych przeciwnikow...
kazdy ma swoj numer nadany przez instruktora ...

instruktor wypowiada numer , a osoba o danym numerze ma nagle atakowac , broniacy sie ma szybko zastosowac jedna z nauczonych wczesniej technik

i poszlo... 1! 4! 3! ...
obronilem sie przed wszystkimi :) , ale ...zbyt chaotycznie i z technik nauczonych wykorzystalem raptem 1 :>

faktycznie widac wtedy jak niekorzystnie dziala (na broniacego sie) element zaskoczenia...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori
Mafox, dzieki, b.ciekawe cwiczenie, na pewno zastosuje na najblizszym treningu!
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Opiszcie jak wyglądają w Waszych sekcjach Randori, oraz jak często się odbywają.

Nie wiem dalczego ale w moim odczuciu ludzie z JJ maja dziwne podejscie do walki... takie, powiedzail bym.. zachowawcze... Jak dochodzi do wolnejk walki (jak dochodzi!) to walcza tak 'na niby', ze niby gdyby chcieli, to by walczyli 'naprawde'.
Takie dziwne, subiektywne odczucie...
Moze to nastawienie cwiczacych na tradycje tak wplywa a moze moj sportowy charakter??
W kazdym razie, u mnie w okolicy, randori z prawdziwego zdarzenia to raczej legenda... ;) Z pominieciem kilku sportowcow, ukierunkowanych na zawody... ale to chyba nie jest 'randori' ;)

pozdro
E2rd
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Nie wiem dalczego ale w moim odczuciu ludzie z JJ maja dziwne podejscie do walki... takie, powiedzail bym.. zachowawcze... Jak dochodzi do wolnejk walki (jak dochodzi!) to walcza tak 'na niby', ze niby gdyby chcieli, to by walczyli 'naprawde'.


Wiekszosc sekcji nie jest nastawiona na walke a tylko na techniki samoobrony a niestety one nie sa dostosowane do sparringow ;)
Nawet kiedy osoby np sparuja w stojce mozna od razu rozpoznac osobe nastawiona na samoobrone i sport. Sportowcy nie myslacy o samoobronie maja pozycje frontalna (muwie o walce w stojce tylko na chwyty jak w judo) a nastawieni na samoobrone zawsze jedna noge zprzodu (chronia krocze itp co w sporcie jest niepotrzebne) druga sprawa musza sie powstrzymywac przed niektorymi technikami a to jednak paralizuje ruchy.
Tylko z 30 % sekcji ma wogole sparringi w programie reszta nawet juz sparruja to tak jak zauwazyles jest to raczej zabawa. Inna sprawa ze duzo sparringow odbywa sie tylko na pol gwizdka aby sparring uczyl tylko techniki a nie obicia. Dlatego dobrze jak osoby sobie postartuja w zawodach wtedy ich technika sie weryfikuje ;)

Takie dziwne, subiektywne odczucie...
Moze to nastawienie cwiczacych na tradycje tak wplywa a moze moj sportowy charakter??


Wszystko zalezy od sekcji ale masz duzo racji - w szczegolnosci ze nawet wielu mistrzow prowadzacych ;) tak naprawde nigdy nie sparowalo ;)



W kazdym razie, u mnie w okolicy, randori z prawdziwego zdarzenia to raczej legenda... ;) Z pominieciem kilku sportowcow, ukierunkowanych na zawody... ale to chyba nie jest 'randori' ;)


To sa sekcje pod PAJem ??
Ale tak czesto jest - chcac dobrze posparowac dobrze powalczyc z osobami ktore po zawodach sie troche powycieralo - sa wtedy widoczne inne realia walki.
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Randori

Wiekszosc sekcji nie jest nastawiona na walke a tylko na techniki samoobrony a niestety one nie sa dostosowane do sparringow ;)

Albo cwicza rekreacyjnie i sparing juz jest wyjsciem poza sfere komfortu ;)

druga sprawa musza sie powstrzymywac przed niektorymi technikami a to jednak paralizuje ruchy.

Wydaje mi sie, ze problem jest bardziej w niewycwiczeniu w warunkach 'bojowych' podstawowych technik, niz w ich nadmiarze...

Dlatego dobrze jak osoby sobie postartuja w zawodach wtedy ich technika sie weryfikuje ;)

Albo, po prostu, w randori. Spokojniej, bez medali ale z nutka wspolzawodnictwa :)

To sa sekcje pod PAJem ??

Tak. Chyba tak ;) bo przynaleznosc organizacyjna jakos mnie zawsze gubila :)) Ale PAJJ cos mi sie kojarzy ;)

pozdro
E2rd
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024