Skocz do zawartości


Zdjęcie

????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

????
a tu co siem dzieje?
nie ma tematów nowych, jujitsu nikogo nie interesuje?
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
interesuje

brazylijskie poklon
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
Po prostu ludzie z ju-jitsu cwicza i nie maja czasu na przesiadywanie przed komputerem ;) )
  • 0

budo_maxibogas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
heh... bylem tak dla jaj we wtorek na ju jitsu tradycyjjnym no i dziwi mnie to wszystko... nie bede mowic tutaj o padach bez mat bo to idiotyzm a nie wzmocnienie siebie bo wszyscy kombinuja tak aby nie bolalo i dlateog nikt nie umi. ale jak widzialem te techniki? hmm... dusza ze dlon w dlon ;) heheh... no to ja biore swoje dwie rece i mamy 2 na 2 i jest silowka, ale nie ma bata zeby ktos mnie tym duszeniem zadusil, a pozatym ta pozycja, nie ma wchaczenia za plecy ani nic, moge sie obrocic i niezle rrzeczy robic... huh...

czyz nie moga sobie podpatrzyc np. mataleo, czy wchaczenie? wogole nabawilem sie kontuzji i kicham tradycyjne, przekonalem sie o slusznosci styli idacych do przodu rozwijajacych sie, a nie ze mistrz pokazal tak i tak ma byc, a dlaczego? kto wie.... a kto zna mistrza? nikt, a kto widzial jak walczy? nikt... hmm...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ????

heh... bylem tak dla jaj we wtorek na ju jitsu tradycyjjnym no i dziwi mnie to wszystko... nie bede mowic tutaj o padach bez mat bo to idiotyzm a nie wzmocnienie siebie bo wszyscy kombinuja tak aby nie bolalo i dlateog nikt nie umi. ale jak widzialem te techniki? hmm... dusza ze dlon w dlon ;) heheh... no to ja biore swoje dwie rece i mamy 2 na 2 i jest silowka, ale nie ma bata zeby ktos mnie tym duszeniem zadusil, a pozatym ta pozycja, nie ma wchaczenia za plecy ani nic, moge sie obrocic i niezle rrzeczy robic... huh...

czyz nie moga sobie podpatrzyc np. mataleo, czy wchaczenie? wogole nabawilem sie kontuzji i kicham tradycyjne, przekonalem sie o slusznosci styli idacych do przodu rozwijajacych sie, a nie ze mistrz pokazal tak i tak ma byc, a dlaczego? kto wie.... a kto zna mistrza? nikt, a kto widzial jak walczy? nikt... hmm...


Nie uogolniaj calego systemu z jedna sekcja. Trzeba by sie powloczyc po roznych sekcjach JJ aby moc postawic kropke nad i.
Co sekcja to najczesciej cos odmiennego.
Ja ostatnio tez sie zalamalem bo osoba ktora cwiczyla ponad 10 lat JJ wogole nie cwiczyla walki w parterze. U nas np jest to jakies30 % technik.
A co do mistrza - to sie pozna po wykonaniu kilku technik co jest wart - jesli odpowiada nam to co robi to zostajemy i wykonujemy nawet jesli nam sie cos nie podoba lub uwazamy ze nie ma sensu. Jesli sie nie zgadzamy lub chcemy dyskutowac to nikt nikogo nie trzyma aby zostal w sekcji.
Zawsze jak nam cos nie wychodzi zganiamy na technike i zaczynamy kombinowac - najczesciej przerywamy cwiczenie tego zanim sie nauczymy i to bedzie naszym ruchem a nie sztucznym.
Czy by inzynier wybudowal most jakby w czasie studiow nie zgadzal sie z wykladowcami i miary bral z glowy ??? - NIE
On moze kombinowac jak nauczy sie podstaw i potrafi wybudowac ten most - potem moze wprowadzac zmiany w nastepnych.

Wyobrazacie sobie lekcje gdzie kazdy z uczniow zadaje pytania nauczycielowi i udowadnia mu ze cos jest do ... Wtedy nie bylo by nauki a gadanie.
W polowie lat 80 zastepowalem mojego instruktora na treningu mialem wtedy jakies 17 lat i jeden starszy kafar ktory byl na zajeciach chyba 2 czy trzeci raz zaczal mi udowadniac ze to nie ma sensu i nie da sie wykonac.
Kazalem mu dusic mnie i trzymac z calej sily - puscil i dzwignie dalo sie zalozyc kiedy wczesniej koniuszkami palcow dostal w fistaszki ;)
Od tego czasu przestal zadawac pytania a cwiczyl (choc nikt do tego go nie zmuszal) po prostu zrozumial ze technika cwiczona jest tylko technika a potem trzeba sie nauczyc kiedy ja zastosowac i jak ja w walce zmodyfikowac

Pozdrawiam
Martius
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ????

Po prostu ludzie z ju-jitsu cwicza i nie maja czasu na przesiadywanie przed komputerem ;) )


Ja to ostatnio nawet na treningi mam niewiele czsu :(
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: ????

Po prostu ludzie z ju-jitsu cwicza i nie maja czasu na przesiadywanie przed komputerem ;) )


Ja to ostatnio nawet na treningi mam niewiele czsu :(
  • 0

budo_maxibogas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
hm... ale cos w tym jest...

sempai jest niesamowicie "przyciagajacy", jest bardzo spokojny i az promieniuje uprzejmoscia... hm... w sumie spoko gosc ;)

jezeli to go nauczylo ju jiutsu to badzo dobrze ;) to mi sie podoba ;)
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: ????

a tu co siem dzieje?
nie ma tematów nowych, jujitsu nikogo nie interesuje?


:roll:

Nic siem nie dzieje :D
Po prostu zabrakło tu motyllka :)
(kontuzjowanego) hihihi :lol:
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
Motyllku, Fiodor zadal to pytanie 1,5 roku temu...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
Lepiej późno niż wcale :D
Hehe odpowiadać :twisted:
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ????

Lepiej późno niż wcale :D
Hehe odpowiadać :twisted:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: ????
Dzięki motylkowi dział sie rozruszał trochę. :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024