Skocz do zawartości


Zdjęcie

zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)
Roslon, czy to znaczy ze tluszcz najlepiej spala sie po 60 min aerobow czy zle zrozumialem?
  • 0

budo_dakeyras
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)
A ja uważam, że i Roslon, i PoNtonik mają rację. Czemu? Bo z tego co mi wiadomo, to jeżeli jesteśmy już po jakimś posiłku, to faktycznie przejście na spalanie tłuszczu następuje po około 60 minutach. Ale jeśli ćwiczymy na czczo, to wystarczy te 30 minut. Dlatego polecam wstawać wcześniej i poćwiczyć 45 minut przed śniadaniem, a będzie dobrze. I pod żadnym względem nie należy zapominać o śniadaniu.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)

tluszcz zaczyna brac udzial w spalaniu po wyczerpaniu glikogenu.....
:-)



Nigdy całkowicie nie wyczerpiesz glikogenu, gdyż jest on paliwem dla Twojego układu nerwowego...

No i jakby Ci się jednak udało go całkowicie wyczerpać to nie była by możliwa jego ponowna produkcja w organizmie- on tak ma (orgnizm) do produkcji nowego glikogenu potrzebuje choć troche starego...


R.
  • 0

budo_camlan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)
Ja tak na powaznie to zrzucalem wage 2 razy, raz 13 kg w
ciagu 5-6 miesiecy , drugi tak "po drodze" zeszlo 7 kg w ciagu
wakacji. :)

Co do jakosci odpadaja tluszcze, i cukry proste : alkohol, jasne pieczywo, serki zolte, napoje gazowane, tluste mleko no i slodkosci. Najlepszy jest chleb chrupki wasa. Sokow owocowych w tym okresie pilem sporo nie zaszkodzilo. Ale woda mineralna to podstawa. Najlepiej zapomniec o kolacji i nie jadac pozniej niz po 17.

Diete nalezy wprowadzac stopnio. Powoli ograniczajac ilosc i zmieniajac
jakosc zjadanych pokarmow. Az organizm sie przyzwyczai. Czesto zmiana diety wystarcza na pierwsze 2-3 kg potem bez cwiczen ani rusz.
Takze tu nie nalezy przesadzac, bo sie czlowiek przesili i z miejsca nie ruszy albo sie odechce. Najlepiej cwiczyc rano zaraz po przebudzeniu i przed snem. A wciagu dnia duzo chodzic, spacerowac, (zwlaszcza po naszych dietetycznych posilkach 8) ).
Osobiscie nie polecam cwiczen typowo silowych najlepsze sa : biegi, brzuchy, skakanka, rower, aeorbik itp. Czas nalezy regulowac w zaleznosc od predyspozycji, zaczac jakies 15-20 min rano i wieczorem i
stopnio zwiekszac intensywnosc oraz dlugosc. Tluszcz spala sie dopiero wtedy, gdy nie ma juz za duzo cukrow a wisilek jest znaczacy.
Oczywiscie najlatwiej ochudzac sie w wakacje. (Czas, mozna chodzic glodnym, wieksza motywacja)

to tyle z wlasnej praktyki. Jednak pamietac nalezy ze kazdy jest inny i reaguje inaczej, ale takie cos powinno pomoc poznac swoj oraganizm dostosowac to do wlasnych potrzeb.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)
Z tym zaraz po przebudzeniu to bym polemizował, najlepsza pora na poranny wysiłek jest 9-10 przed południem... szczyt formy...

Ale tutaj to jednak zależy od indywidualnych cech organizmu... sam kiedyś trenowałem przed 6...
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)

Sokow owocowych w tym okresie pilem sporo nie zaszkodzilo


soki owocowe to wlasnie cukry proste...

Najlepiej zapomniec o kolacji i nie jadac pozniej niz po 17.


przeciez to sam srodek dnia, jak juz to nie powinno sie jesc jakies 2h przed snem, a jak juz chodzi ci o to 17 to po prostu im pozniejsza godzina zmniejszac ilosci weglowodanow, zwiekszac bialka...

Najlepiej cwiczyc rano zaraz po przebudzeniu i przed snem


przed snem to chyba nie najlepszy pomysl...

8)
  • 0

budo_camlan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)

soki owocowe to wlasnie cukry proste...

ale jakos bez nich czulem sie kiepsko, (brak witaminek, jak pilem szybko odzyskiwalem energie itp.)Chociaz jak ktos idzie na maxa to rzeczywiscie moze soki odrzucic. Ja przy nich pozastalem i nie bylo zle. :-)

jak juz chodzi ci o to 17 to po prostu im pozniejsza godzina zmniejszac ilosci weglowodanow, zwiekszac bialka...


Jasne, ale zdaje mi sie ze patrzysz na problem utraty tuszczyku, jak na problem budowy masy miesniowej. Nie jestem specjalista, ale to wyglada inaczej, a rosnac (miesnie) trzeba jesc by uchronic przed spalaniem bialka i katabolizmowi w miesniach. A aby spalic tluszcz trzeba sie zdrowo nameczyc. Oprocz tego jak jest w organizmie duzo bialka to i ono jest spalane. Kilogram zbednej masy ciala to (chyba) 9000 kalorii. Musisz podwyzszyc swoje zaporzebowanie na kalorie np do 4000 a dostarczac 3500 i powoli bedziesz chudnac.

przed snem to chyba nie najlepszy pomysl...


Moze nie wyrazilem sie precyzyjnie. Nie zaraz przed snem, ale aby pocwiczyc, odpoczac i zasnac. Nic juz po ciwczeniach nie jedzac. Ewentaulnie jakies bialko jajka :)

Z tym zaraz po przebudzeniu to bym polemizował, najlepsza pora na poranny wysiłek jest 9-10 przed południem... szczyt formy...


Fakt. Szczyt formy czlowieka mniej wiecej przypada na godziny 10-11 i
17-18. Wtedy najlepiej sie mysli i cwiczy, ale zaraz po przebudzeniu nie
mamy w krwi za duzo curkow i jak cwiczymy to glownie na tluszczyku.
Chociaz zawyczaj decyduja idywidualnie presypozycje.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)
Ja tez przez jakis czas trenowalem rano i wieczorem (przed snem). Z tym trenowaniem rano to zaleta taka ze jest sie obudzonym i jakos w ogole dzien jest lepszy, z koleji jak sie cwiczy bezposrednio przed snem to sa problemy z zasnieciem....

A co do jedzenia... to podobno baletnice nie jedza po 18 zeby utrzymac figure..... 8)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: zbicie wagi naturalnymi sposobami:-)

Z tym zaraz po przebudzeniu to bym polemizował, najlepsza pora na poranny wysiłek jest 9-10 przed południem... szczyt formy...

Ale tutaj to jednak zależy od indywidualnych cech organizmu... sam kiedyś trenowałem przed 6...


Ja kiedyś wymyśliłem, że będę rano przed pracą biegał. Wstawałem o 5 i w teren. Spojrzenia przechodniów ( bardzo jeszcze nielicznych ) uświadomiły mi, że coś jest nie tak :) . Po miesiącu odpuściłem z powodu chronicznego niewyspania.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024