Skocz do zawartości


Stymulatory miesni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Stymulatory miesni
Jestem po malej kontuzji kregoslupa :( i narazie nie moge cwiczyc na silowni przez ponad pol roku ,wobec tego chcialbym takie urzadzako do terningu miesni brzucha(niedlugo mam urodzinki wiec kogos na to moglbym naciagnac :D ) ,tylko nie wiem czy warto.Czy ktos z Was tego urzywa?Czy oplaca sie w to inwestowac?

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Moja kobieta studiująca biotechnologię mówi, iż z czysto fizjologiczno - teoretycznego punktu widzenia to działa. Mięśnie pobudzane są do ruchu za pomocą impulsów elektrycznych, lecz to one wykonuja pracę. To nie prąd nimi porusza, lecz robią to same, tylko dostają "motywację" do działania. Więc pracuja tak, jakbyś to ty np. robił brzuszki. Ale czy to działa w praktyce, to nie wiem, myślę, że najlepiej by działalo w połączeniu z szerokim pasem neoprenowym założonym na urządzenie. Ruch plus podwyższona regionalnie temperatura na pewno zadziałają pozytywnie. Tylko nie kupuj urządzenia opertego na pojedyńczych przyssawkach, bo jaką masz pewność, że podłączysz do właściwego mięśnia (no chyba że masz widoczną drabinkę). Kup taki w formie opaski, na TVN taki reklamują.

Pozdrawiam i powodzenia. Właśnie spalający tłuszcz po miesiącach kontuzji i siedzenie przed kompem Lord von Banan.
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Dzieki za odpowiedz i za rady oraz pozdrowienia dla Ciebie i Twojej kobitki
.

Ortiz

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Dzięki i daj znać na forum, jak to działa i jak sie po tym czujesz.
  • 0

GośćGuest_budo_Robert Flynn_*

Guest_budo_Robert Flynn_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Ok. Jak bede mial to po kilku tygodniach cosik napisze na ten temat.

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Też zasięgnełem rad studentów biotechnologi (a mam ich tu troszku w akademcu) i potwierdzają że z teoretycznego punktu widzenia to powinno działac. nawet kumpel chciał mi to sprzedać (akwizytorzy mają to po jakieś 70 zł). nio jestem ciekawy efektów i z niecierpliwością czekam na kogoś kto juz to próbował.
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Za 70 zloty wzialbym to w ciemno....

A chcialem spytac jak to wyglada z punktu zdrowotnego czy takie "pieszczenie" sie pradem nie szkodzi np. na uklad nerwowy albo na serduszko ?

jak to jest ?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
To co reklamuja w TV Shop - jedna opaska jest do niczego. Pierwsza sprawa nawet trudno to ustawic aby odpowiednio miesnie pracowaly.
Jedyna rzecza ktora mozna polecic sa stymulatory te ktore mozna kupic w od 1000 zl w gore.
Znajomy przywiozl w polowie lat 90tych cos takiego ze stanow - stosujac codziennie po 30 minut - pieknie uksztaltowal swoja sylwetke. Ale jest to sprzet ktory ma chyba z 10 roznych opasek i przyssawek i cala konsole do programowania trybow pracy. Juz od dawna ta metoda jest stosowana w treningach sportowcow - elektromasaze itp sa w niektorych zachodnich klubach na porzadku dziennym. Jak na razie nie wykryto ubocznych skutkow nawet przy kilkuletnim stosowaniu - no ale kto tam wie.

W kazdym razie to badziewie z TV shopu za 166 zl odradzam - kilka osob sie na to polaszczylo i albo szybko sie zepsulo, albo lezy po szafach i zagraca im mieszkanie.
Pozdro
Martius
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
szkoda , ze to taki szajs ;( bo juz sie na to napalilem ,ale w takim razie chyba odpuszcze
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Tego typu urzadzania swietnie nadaja sie do.... masazu, ale po treningu. Nie miejcie iluzji treningu nie zastapia. Smiesznie wygladaja goscie, ktorzy zakladaja sobie je na biceps. Wobrazmy sobie, ze ten miesien nawet im urosl.... Ale co m.in. z wytrzymaloscia calego ukladu ruchu? Kiedy np. zostala wyrobiona moc i wytzrymlosc sciegien? Wedlug mnie nie ma drogi na skroty. A miesnie brzucha mozesz cwiczyc takze i przy kontuzji kregoslupa. Np. spinania w pozycjach lezacych.
K_P
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Ja chcialem sobie to wlasnie kupic do masazu miesni pleckow
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni

Tego typu urzadzania swietnie nadaja sie do.... masazu, ale po treningu. Nie miejcie iluzji treningu nie zastapia. Smiesznie wygladaja goscie, ktorzy zakladaja sobie je na biceps. Wobrazmy sobie, ze ten miesien nawet im urosl.... Ale co m.in. z wytrzymaloscia calego ukladu ruchu? Kiedy np. zostala wyrobiona moc i wytzrymlosc sciegien? Wedlug mnie nie ma drogi na skroty. A miesnie brzucha mozesz cwiczyc takze i przy kontuzji kregoslupa. Np. spinania w pozycjach lezacych.
K_P


Tu trzeba sie w wiekszosci zgodzic

Oczywiscie jesli chodzi o wytrzymalosc calego organizmu to to sie wogole nie nadaje do niczego. Trening klasyczny cwiczy cale cialo lacznie z ukladem kostnym itd nic po pieknym miesniu i sflaczalych wnetrznosciach ;)
Natomiast dla osob ktore chca sobie uksztalowac sylwetke aby szpanowac nadaje sie znakomicie - oczywiscie te zaawansowane.
Zasada kulturystyki jest aby nie bylo zbyt duzo wysilku aerobowego kiedy niestety spalamy tlusz ale nie wzrasta tkanka miesniowa. Chcemy schudnac najlepiej biegac ale chcemy sie napompowac -to najlepiej o bieganiu zapomniec ;)
Za pomoca tego urzadzenia mozna dobrze ksztaltowac nawet pojedynczy miesien co jest trudno osiagnac normalnie.
Oczywiscie to jest tylko napompowanie. Wyobrazmy sobie ze osoba ma podniesc duzy ciezar i co ? Miesnie pracuja sprawnie ale konczyny ze stawow wypadaja bo sa nie przyzwyczajone do ciezaru.

Tak ze to jest tylko dodatek ale nie zastapi normalnego treningu.

Martius
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni

Ale jest to sprzet ktory ma chyba z 10 roznych opasek i przyssawek i cala konsole do programowania trybow pracy.


Tak, całkowita racja, ale jeśli człowiek nie jest tak umięśniony, że pod tkanką tłuszczową można rozróżnić pojedyńcze grupy mięśniowe czy pojedyńcze mięśnie, to skąd będziesz wiedział, w które miejsce przymocować daną przyssawkę? Przesuniesz nie tam, gdzie trzeba i lipa. Owszem, lekarz by zamocował bez problemu a co ze zwykłym zjadaczem chleba?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Hmmm... ale praca miesni pobudzanych impulsami elektrycznymi jest wlasnie aerobowa, tak? Jesli tak to w ten sposob masy nie zdobedziemy, a jedynie moze to pomoc w wyrzezbieniu, podkreslam juz wyksztalconego miesnia, ew. A o sile to mozemy zapomniec. Swoja droga kiedys furore robila technika maksymalnego napompowywania miesni krwia podczas wykonywania powtorzen. Efektem takich cwiczen byl zaskakujaco szybki przyrost objetosci miesni, jednak jesli o sile mozemy zapomniec :P - nie za bardzo by zaszpanowal przy panienkach taki delikwent z "duzymi bulami", ktorego by przegial twardy kurdupel:P

sterydy tez syf :evil: Jedynie ciezka wytrwala praca na silowni, dostosowana do naszych mozliwosci i warunkow, polaczona z odpowiednim zywieniem moze dac rezultaty.

Pozdrawiam, Ksiondz Aviator
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni

Ale jest to sprzet ktory ma chyba z 10 roznych opasek i przyssawek i cala konsole do programowania trybow pracy.


Tak, całkowita racja, ale jeśli człowiek nie jest tak umięśniony, że pod tkanką tłuszczową można rozróżnić pojedyńcze grupy mięśniowe czy pojedyńcze mięśnie, to skąd będziesz wiedział, w które miejsce przymocować daną przyssawkę? Przesuniesz nie tam, gdzie trzeba i lipa. Owszem, lekarz by zamocował bez problemu a co ze zwykłym zjadaczem chleba?


Zgadza sie - ale kazda osoba cwiczaca powinna znac przynajmniej podstawy budowy ciala ludzkiego. A na poczatku moze ktos nam pomoc.
Zreszta to sa urzadzenia drogi i rzadko zwykly zjadacz chleba to kupuje ;( - czesciej kluby ktore zatrutniaja rehabilitantow itp.
Przy tych prostych urzadzeniach tez wbrew reklamom nie jest prosto ustawic aby sobie miesnie odpowiednio drgaly ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni

Hmmm... ale praca miesni pobudzanych impulsami elektrycznymi jest wlasnie aerobowa, tak? Jesli tak to w ten sposob masy nie zdobedziemy, a jedynie moze to pomoc w wyrzezbieniu, podkreslam juz wyksztalconego miesnia, ew. A o sile to mozemy zapomniec.
Pozdrawiam, Ksiondz Aviator


To jest dobre dla osob ktore juz maja troche tluszczyku i chca zmienic na miesnie - to urzadzenie bardziej ksztaltuje niz daje przyrost masy miesniowej ale i to w mniejszym stopniu tez mozna zauwazyc.
Tutaj sie nie wykonuje innych czynnosci niz na te wyszczegolnione miesnie dlatego mozliwy jest przyrost.
  • 0

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Tak sobie czytam i sie zastanawiam.
Poniewaz sobie zaluzmy siedzisz i prad pobudza miesnie to czy jak jakis oszolom sobie to podlaczy i bedzie chcial duzo cwiczyc od razu to czy nie doprowadzi sie do oplakanego stanu? czy przy tych "cwiczeniach" odczowa sie zmeczenie?
jezeli nie to moze sie to skonczyc w najlepszym wypadku 100% zakwasami a w najgorszym przetrenowaniem i popaleniem miesni
  • 0

budo_blacklee
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj. lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Szanowni Vortalovicze!

Chciałbym podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat elektrostymulatorów ( testowałem na sobie, na własnej skórze tak więc poznałem oddziaływanie tej metody). Tak więc kupiłem sobie takie ustrojstwo za 100 zeta (podróba na foli aluminiowej), ułożyłem sobie plan treningowy ( 3x w tygodniu bieganie, 3x w tygodniu delikatna siłownia) oraz dieta ( ograniczenie tłuszczy, zwiększenie białka ora picie dużej ilości H2o (3-4L). Po 2 tygodniach z brzucha spadło ok 6 cm i ogólnie sylwetka polepszyła się. Same stosowanie elektrostymulatora leżąc przed telewizorem niewiele da, ale w połączeniu z ćwiczeniami jest wspaniałym dodatkiem ( dodatkiem a nie podstawowym ćwiczeniem ! ). Odnośnie samego urządzenia, do podróby trzeba używać dużo żelu (może poparzyć), ja używałem go po bieganiu i po serii brzuszków i wspaniale spinał on moje mięśnie proste i skośne brzucha ( zakwasy na drugi dzień gwarantowane). Próbowałem również zakładać go na bicepsy, plecy i nogi, bicepsy spinał piknie, plecy przy małych impulasach masował super a mięśnie ud i łydek również ładnie pracowały.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą
  • 0

budo_xamar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i, szczerze mówiać ( tu bez obrazy ) smiać mi się chce. Zakładam, że każdy z was, lub przynajmniej większość ćwiczyła siłowo. Miesień rośnie, jak jest dobrze ukrwiony - to po pierwsze. Po drugie - podczas zwykłych ćwiczeń mięsień jest rozciągany - przyzwyczaja się do pracy i tym samym jest wzrost jest stymulowany.
Gdy stosujecie sprzęt mający wam zagwarantować niezły wygląd, idziecie bardzo krótką drogą na skróty. Będziecie fajnie wyglądać, lecz jeśli zrobicie coś gwałtownie z tym mięśniem, wtedy odczujecie, ile ten wasz "trening" był wart :roll: .
  • 0

budo_rj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Stymulatory miesni
Chyba nie ma się co oszukiwać! Wszelkie środki gwarantujące cudowną rzeźbę, przyrost masy mięśniowej czy wreszcie spadek otłuszczenia można włożyć między bajki. Co jakiś czas pojawia się w reklamach czy programach oferujących artykuły poprzez sprzedaż wysyłkową jakieś "cudowne" urządzenie. Pojawia się wtedy jak klienci przestaną kupować poprzednio reklamowane. Każde następne "cudo" jest "lepsze" od poprzedniego itd. Tymczasem te wszystkie aparaciki do niczego się nie nadają! Są wytworem producentów chcących zarobić pieniądze na bazie naiwności i lenistwa ludzi chcących osiągnąć jakieś efekty bez wysiłku. Czy spotkaliście się kiedyś z kimkolwiek kto osiągnąła jakikolwiek sukces w czymkolwiek bez włożenia w to ciężkiej i długiej pracy??? Bajki są dobre dla dzieci a nie dla dorosłych ludzi. Aby osiągnąć efekty trzeba na nie zapracować. Czasami nawet ciężko. Pozdrawiam. RJ.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024