Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaloryfer czy coś jeszcze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Zyguss
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Kaloryfer czy coś jeszcze?
Siemaneczko mam 16 lat waże 70 kg i mam 186 wzrostu...
Jestem bardzo chudy i chciałbym wyrzeźbić swoje "ciało"
No i własnie nie wiem czy tak można zaczać od kaloryfera... Czy lepiej odrazu robić pare partii na raz? Czy tylko sam "brzuch"
  • 0
Zyguss__/

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
Witaj Zyguss!

Napisałeś że jesteś bardzo chudy i chcesz wyrzeźbić swoje ciało - zazwyczaj jest tak że trzeba nabrać nieco masy , żeby później można było ładnie wymodelować sylwetkę.

Oczywiście trenując i odżywiając się zdrowo i w bilansie kalorycznym na utrzymanie wagi, możesz "wyrzeźbić mięśnie ale nie będzie z tego fajnego efektu.

Dobrze byłoby gdybyś wrzucił swoje zdjęcie, wtedy moglibyśmy ocenić dokładnie jaka droga dla Ciebie będzie najlepsza.

Jaki masz staż treningowy, czy masz jakieś kontuzje? Czy trenowałeś wcześniej jakieś sporty? Jakie masz możliwości treningowe - czy to będzie siłownia?

ps. w informacjach profilowych podałeś wiek 25 lat;)

sportowe pozdrowienia
  • 0

Zyguss
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
Witaj Krzysztof!
Owszem wiem o tym aby dobrze wyrzeźbić swoje ciało trzeba troche przybrać tak zwanej masy... LEcz u mnie jest z tym mały problem iż jem bardzo dużo wędlin,weglowodanów,białek, owoców i pije okolo 0.5l mleka codziennie... Lecz to i tak mi nie pozwala abym przybrał na wadze... PRzybieram może z 1kg na mieśiać ale to jest max!... Mało przybieram i bardzo szybko chudne... Ostatnio dokładnie miesiąc temu schudłem pare kilo przez sprawy miłosne :(
-------------
Oczywiście ze posiadam swoją ławkę, sztangę + 120 kg nakładu, hantle... Przez 6 lat trenowałem piłke nożna lecz w tym roku to już chyba bedzie koniec tej kariety iż brakuje mi zbytnio czasu w weekendy... A co do kontuzji to przez te 6 lat była nie jedna ale z takich poważniejszych to było zerwanie mieśnia tzn "udo" na prawej nodze , lecz teraz jest wszystko ok... Tylko niestety ślad po tym został, zle sie zrósł i gdy napinam prawą noge jest to widac :(
--
Co do zdjęć to wyśle je wieczorem iż teraz nie mam takich możliwości aby je zrobić :( jestem u kumpla w chacie ^_^ jeżli bedzie to możliwe to dodam je tak okolo 22
--
PS. Przepraszam ze ten błąd w profilu ale nie zwróciłem na to uwagi... Już wszystko naprawiam :)

Dziekuje ^_^
  • 0
Zyguss__/

Mikster
  • Administrator
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
Uwierz że 1kg na miesiąc to bardzo dobry wynik!
Przy tworzeniu dobrej jakości mięśnia ten proces trwa jeszcze dłużej.

Wiem jak to jest kiedy jest się tzw. hardgainerem;)

Badałeś swoją tarczycę? Często przy nadczynności tarczycy nabieranie masy mięśniowej jest bardzo utrudnione...

Masz dobrą bazę pod trening oraz dobrą ilość sprzętu.

Czekamy na zdjęcia.


pozdrowienia
  • 0

Zyguss
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn
  • Zainteresowania:Sport

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Prosze bardzo - 3 fotki dwie klatki / jedna zerwanego mieśnia (kontuzja)

A jeśli chodzi o niedoczyność tarczycy to sie nie badałem :( Iż nigdy otym nie myślałem
  • 0
Zyguss__/

varjo99
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
Te zdjęcia kalkulatorem robione? ... Kolega niech po prostu trenuje 3-4 razy w tygodniu i je wszystko co mu wpadnie w ręce. Nie możesz zrobić masy bo masz za mało kalorii a te 1 kg miesięcznie i następnie spadki to nie mięśnie. I żadna "rzeźba", nie masz pojęcia o diecie więc zanim się czegoś nauczysz i dowiesz (jeśli zechcesz, bo większość na tym etapie kończy swoją przygodę z dietą) to po prostu jest wszystko w dużych ilościach by dostarczyć kalorii. Zjadłeś obiad? Weź dokładkę. Po śniadaniu zjedz snikersa, przed snem posiłek + lody. Ja innego podejścia nie widzę, można mu rozpisać czystą dietę, ale jaki to ma sens? I tak pewnie jest uzależniony od tego co mama ugotuje. Ma robić masę bo jest po prostu chudy. I daj sobie spokój z "kaloryferem" .. kratka u suchara jest jak duże cycki u grubej baby. Po prostu są/jest. Nie będziesz wyglądał fajnie na te wakacje, ale jak sie weźmiesz za siebie, zaczniesz dużo jeść, systematycznie i POPRAWNIE trenować oraz regenerować to za rok już możesz myśleć o przyjemnej dla oka sylwetce. Pytaj o rady, ale na twoim miejscu zrobiłbym to co wyżej napisałem i odezwał się za 3-4 miesiące jeśli wytrzymasz. Wtedy można będzie skorygować "dietę", wywalić troche śmieci i sprawdzić twój progres.
  • 0

hepatil

    Moderator na okresie próbnym

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 758 postów
  • Pomógł: 1
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:wschodnie sztuki walk , zelastwo
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:82
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
Witam

Widze tu u kolegi 2 problemy:

1. 16 lat - podejrzewam ze jestes na czyims utrzymaniu i nie masz wiekszego wplywu na zawartosc lodowki. Czyli jakas powazniejsza dieta nie wchodzi w gre.

2. Chcesz zaczac treningi, masz sprzet - swietnie, ale... samemu w domu bardzo ciezko nauczyc sie poprawnej techniki.

Co do pierwszego to proponuje poczytac o podstawach ( nic nie stoi na przeszkodzie zeby sie poduczyc - przyda sie w przyszlosci )
czyli jak sie buduje diete :
http://bodymaniak.pl... ... t26943.htm

A tutaj znajdziesz liste produktow, ktore mozna smialo uzyc w diecie:
http://www.forum-kul...showtopic=54279

Dodatkowo mozesz ( jesli nie masz mozliwosci ustawienia diety pod siebie, jak pisalem wyzej ) pokombinowac chociaz z 1-2 posilkami dziennie zeby byly "pro", np sniadanie i kolacja.


Co do treningu, to moja propozycje planu znajdziesz:
http://bodymaniak.pl... ... ht=#338669

Prosty plan, podstawowe cwiczenia, pelne skupienie na technice.

Zdecydowanie polecam znalezc kogos z wiedza i poswiecic jak najwiecej czasu na nauke techniki pod jego okiem.

Ewentualnie - nagrywaj filmiki i wrzucaj tutaj. Bedzie mozna wprowadzic korekty w razie czego.

Pozdro
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer czy coś jeszcze?
Na fotach rzucił mi się szeroki pas w oczy jak na taką małą wagę ;) a z tą nogą to się okaże czy zdrowa jak zaczniesz trenować nogi czy się nie odezwie stara kontuzja ;).
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024