Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Siłownia???
Czy uważacie że na siłownię powinno sie chodzić dopiero po 18 roku życia czy warto też przed? A może jeszcze jakieś inne sugestie? :)
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
chyba to zależy od szybkości dojrzewania. Grałem w piłke z klientem co już w wieku 15 lat wygladal bardzo staro (tak na 25 poważnie zawsze sprawdzali jego dokumenty). poprostu szybko dojrzewał irozpoczął przygode z siłownią kolo 17 roku życia i bylo wszystko w pozadku bo poprostu on dojrzał szybko. problem polega na tym (może sie myle) ale dopóki stawy i kości się nie uformują silownia w nadmiernej ilosci (a to niestety częste - każdy chce być boski) napewno odksztalca je. dlatego ja jestem przeciwnikiem zbyt wczesnego pójścia na silownie (choć gdy gralem w pilkę miałem silownię w wieku okolo 17 lat - lecz niezbyt często w sezonie i tylko w okresie przygotowawczym niezłą charówke)

takie jest moje zdanie
Pozdrawiam
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
Osobiscie zaczalem moja przygode z ciezarami w wieku 16 lat. Do dzis nie odczuwam zadnych objawow ktore swiadczyly by o tym, ze zaczalem za wczesnie. Czytalem takze wiele artykulow napisanych przez ludzi znajacych sie na rzeczy, ktore jasno stwierdzaly, ze trening silowy jest doskonalym sposobem na podniesienie sprawnosci fizycznej (nie mowiac o ladnym wygladzie oraz sile i innych kozysci z niego plynacych).
Moje zdanie jest takie, ze trening silowy absolutnie nikomu nie zaszkodzi, a wrecz przeciwnie, pomoze. Nalezy przedewszystkim dbac o dobra rozgrzewke i w fazie poczatkowej swoich treningow unikac duzych ciezarow. Jesli bedzie sie trzymac tych zasad, silownia wniesie wiele dobrego do Twojego zycia.
Tak wiec nawet mimo iz mozesz nie miec jeszcze tych 18 lat, to smialo zasowaj na silownie. Postaraj sie dorwac jakiegos znajomego ktory zna sie na rzeczy i poprowadzi Cie w dobrym kierunku. Oczywiscie moze byc to tez instruktor, jesli na silowni jest taki (bo na mojej to nie ma :-) ).
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
Myślę, że przed 18 - tką powino się ćwiczyć kondycję i wytrzymałość. JEśli chodzi o ćwiczenia siłowe to tylko takie pod obciążeniem własnego ciała, tj. pompki czy podciąganie na drążku. To spokojnie wystarczy żeby wyrobic podstawy umięśnienia. A potem już można spokojnie, organizm przygotowany.
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
Moze pytanie powinno brzmiec czy mozna chodzic na silownie przed ukonczeniem 18 roku zycia :)

Roznie to z tym bywa, czytalem wiele rzeczy na ten temat i wg niektorych niepowinno sie chodzic na silownie poki nie zostanie uktszaltowany kosciec, ze hamuje to wzrost itd., wg innych wrecz na odwrot...niektore cwiczenie pobudzaly do wzrostu....:)...Moim zdaniem o tym w jakim wieku ktos moze zaczac trening z ciezarami najlepiej zadecyduje jakis lekarz znajacy sie na rzeczy, ktory po indywidualnych badaniach stwierdzi jakie sa wskazania i przeciwskazania do uprawiania tego rodzaju sportu.

Chociaz niezalenie od wieku dobrym wprowadzeniem bedzie na poczatku trening bazujacy na wykorzystaniu wlasnego ciezaru ciala ( jak napisal Lord ) czyli pompki, podciagania na drazku, przysiady itp.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???

Roznie to z tym bywa, czytalem wiele rzeczy na ten temat i wg niektorych niepowinno sie chodzic na silownie poki nie zostanie uktszaltowany kosciec, ze hamuje to wzrost itd., wg innych wrecz na odwrot...niektore cwiczenie pobudzaly do wzrostu.


Najlepsze przed końcem 18 (pobudzają do wzrostu na pewno i w sposób bezpieczny) są ćwiczenia ogólnorozwojowe typu: bieganie, pływanie, różne gry zespołowe, czyli ogólnie mówiąc takie co nie obciążają zbytnio jednej partii mięśni, jednych stawów lub kości. Słyszałem, że z wszystkich takich najlepsze jest pływanie, bo wtedy większość prawie wszystkie mięśnie pracują (nie mówię tu bynajmniej o pływaniu na plecach machając lekko nogami i podziwiając chmurki na niebie).
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
eeeeeeee.....:>......nie ma jakiejs specjalnej bariery wiekowej co do tego.
Wszystko zalezy od sposobu trenowania. Nie ma znaczenia czy zaczynasz w wieku 17 czy 25 lat, tak czy siak powinines zaczac od ogolnego rozruszania sie...(cwiczenia z wykorzystaniem wlasnego ciezaru ciala, mniejszy towar, odpowiednie cwiczenia...), a dopiero pozniej mozna zaczac spokojnie robic cos konkretniejszego.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
ja mam 17 lat , chodzę , mam się dobrze i żyję ...... jasne ,że można chodzić na siłkę przed 18-stką !!!! tylko trzeba znać swoje możliwości i nie zaczynać w wieku np. 14 -lat ( z doświadczenia wiem, że tacy kolesie zaraz zaczynają brać jakieś świństwa na masę i marnie kończą - to jest chyba jakieś niedowartościowanie - kompleksy or something)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
Ja zczalem cwiczenia silowe w 4 klasie podstawowki ale... ale ja chodzilem do szkolysportowej i wszystko bylo pod nadzorem trenera. Wydaje mi sie (ale moge sie mylic), ze jezeli silownia jest raz w tygodniu i bez duzych obciazen to nie powinna zaszkodzic bo jak ktos w mlodym wieku zaczyna "kulturystyke" i "pomaga" sobie odzywkami badz o zgrozo "koksami" to sie ta zabawa szybko i tragicznie skonczy. Aaa... mam 187 cm (chyba w 6 klasie uroslem 13 cm.) wzrostu wiec taka delikatna "silka" raczej wzrostu nie chamuje. Wiec IMHO przed 18-ka mozna cwiczyc silowo ale pod nadzorem instruktora/trenera i bez przegiec (a juz na pewno bez "wspomagaczy" :!: ).
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???

Ja zczalem cwiczenia silowe w 4 klasie podstawowki

:)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???

Ja zczalem cwiczenia silowe w 4 klasie podstawowki

:)


Moglbys uscislic? Bo nie wiem o ci Ci sie rozchodzi?
  • 0

budo_perkun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
chociaz z moja masa nie powinienem sie udzielac to wydaje mi sie ze lepiej poczekac z ta silownia wlasnie ze wzgledu na kosciec i caly uklad "mobilny" :)
Poza tym wczesniej jak sobie dojzewamy to chormony nam szaleja a testosteron raz jest na max a raz na min teoretycznie mozna sie zdeformowac

A ogolnie zecz biorac to zalezy od kazdego czlowieka niektozy powinni czekac nawet do 21 roku
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???

Ja zczalem cwiczenia silowe w 4 klasie podstawowki

:)


Moglbys uscislic? Bo nie wiem o ci Ci sie rozchodzi?


chodzi mi o to ze wczesnie zaczales :wink:
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???

Ja zczalem cwiczenia silowe w 4 klasie podstawowki

:)


Moglbys uscislic? Bo nie wiem o ci Ci sie rozchodzi?


chodzi mi o to ze wczesnie zaczales :wink:


Eeee... no przeciez napisalem "cwiczenia silowe" a nie silownie (no co prawda dla chlopaczka w czwartej klasie podstawowki to bylo COS), silowni jako cel sam w sobie nigdy nie robilem, zawsze to bylo uzupelnienie. Ale uscisle to byly wspomniane w czasie dyskusji cwiczenia pod ciezarem wlasnego ciala. Chwalic Boga mialem rozsadnego trenera ktory nie dawal duzych obciazen. Z reszta co ja bede gadal polecam wizyte w szkole sportowej. Zaden rozsoadny trener nie bedzie z dzieciaka robil kulturysty.
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
a to sorka, zle Cie zrozumialem :)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
No nie no nie ma sprawy :) 8)
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
:) A do jakiej klasy chodziles? o ajkim profilu sportowym?
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
Glowny "nurt" lekkatletyka a specjalizacja - miotacz (oszczep, dysk, kula)
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
o....i kontynuujesz cos z tego?
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia???
Nie jak skonczylem podstawowke to sie ta "rozdzial" skonczyl, przynajmniej poki co, potem bylo plywanie i rozne roznosci.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024