Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie, jak i co nosicie ze soba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Clans albo uszyj sobie pokrowiec na szelkach czy szelce. Albo noś plecak (może byc badziewny) i tam dorób sobie pochwę w jakimś strategicznym miejscu.Chodzi mi o to żebys doszył sobie ta pochwę na zewnątrz. pochwę zrobisz pod kolor i będzie glanc. Ja czasem, jak nie mam jak, to noszę w starej wojskowej kostce do środka której mam w miarę szybki dostęp.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Te "wkładki" to chyba rodzaj obciążnika na końcu pałki, bo według starych przepisów, zabronione było posiadanie pałek - wg opisu, jak wyżej, tyle że giętkich. Pojęcie "twardy materiał" jest oczywiście nieostre - ostatecznie sosonowy kij od szczotki też jest twardy, natomiast niewątpliwie jeśli teleskop jest
w całości (albo w znacznej części)
wykonany ze stali, to jego końcówki nie można uznać za wkładkę.
Co ciekawe - spotkałem się z przypadkiem skazania faceta za wykroczenie polegające na posiadaniu zwykłej policyjnej tonfy, co niewątpliwie dowodzi złośliwości policjanta, który sporządzał wniosek o ukaranie i nieznajomości tej broni przez sędzię (kobieta).
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Co ciekawe - spotkałem się z przypadkiem skazania faceta za wykroczenie polegające na posiadaniu zwykłej policyjnej tonfy, co niewątpliwie dowodzi złośliwości policjanta, który sporządzał wniosek o ukaranie i nieznajomości tej broni przez sędzię (kobieta).


Nie masz racji. Policyjna tonfa ma wewnątrz plastiku metalową wkładkę - rurkę.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Przychylam sie do wniosku Lorda. Przeciez tonfa wydaje takie "metaliczne" odglosy przy uderzeniu w twarda powiezchnie, choc moze jest to spowodowane czym innym ale nie wydaje mnie sie...
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Nie masz racji. Policyjna tonfa ma wewnątrz plastiku metalową wkładkę - rurkę.


Fakt. Ale "policyjna" miało oznaczać nie źródło pochodzenia, tylko wygląd (tzn. była oblana plastikiem), a o ile mi wiadomo, to nikt w tej sprawie nie badał, czy pałka ma wkładkę, czy nie. Po prostu wniosek skierowano na zasadzie: tonfa - znaczit' zabronione.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Fakt. Ale "policyjna" miało oznaczać nie źródło pochodzenia, tylko wygląd (tzn. była oblana plastikiem), a o ile mi wiadomo, to nikt w tej sprawie nie badał, czy pałka ma wkładkę, czy nie. Po prostu wniosek skierowano na zasadzie: tonfa - znaczit' zabronione.


Jeśli była "oblana plastikiem", to znaczy że miała coś w środku. A jeśli nie przeprowadzono badań, to facet spokojnie mógłby się odwołać i by wygrał.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
No OK, wiemy ze np. sztywny teleskop jest zabroniony ale co nam grozi jak nas z takim sprzetem policja nakryje? Areszt, grzywna, konfiskata czy cos jeszcze?
Chodzi mi teraz o konsekwencje posiadania a nie urzycia bo to cos troszke innego.
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Dobrym rozwiązaniem jest Srubokręt.
Można nim zrobić dużą krzywdę, jest poręczny i co ważne nie jest traktowany jako broń.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
zastosowanie nielegalnej broni nie wyłącza obrony koiecznej

posiadanie pałki będzie ukarane przed sądem grodzkim. nie znam kodeksu wykroczeń i nie chce mi się sprawdzać ale mogą ukarać chyba przepadkiem na rzecz skarbu państwa (pewnie dadzą naszemu prezydentowi żeby miał czym odbijać lecące jajka :) ), i grzywną;
ale co to jest kiedy pałka może uratować nam życie !
posiadanie noza nawet półmetrowego jest najzupełniej legalne, a policja poza zatrzymaniem ( ze złośliwości i dla postraszenia) nic nie zrobi.

natomiast w zasadzie kazda twardsza lub ostrzejsza rzecz może być przez sąd zakwalifikowana jako niebezpieczne narzędzie (butelka, pęk kluczy byłem na sprawie gdzie próbowano udowodnić,że 20 cm trzonek od małego młotka, bez motka był niebezpiecznym narzędziem)

dlatego 2 razy się zastanówcie zanim sięgniecie po sptrzęt tylko dlatego że np. ktoś was wyzwie od cweli - art 159 kk - kto używa b. palnej, noża lub
innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu podlega karze pozb. wolności od 6 m-cy do lat 8
także wszystko zależy odtego co przyjmie sędzia...
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

dlatego 2 razy się zastanówcie zanim sięgniecie po sptrzęt tylko dlatego że np. ktoś was wyzwie od cweli - art 159 kk - kto używa b. palnej, noża lub
innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu podlega karze pozb. wolności od 6 m-cy do lat 8
także wszystko zależy odtego co przyjmie sędzia...


Mnie to sie zdawalo ze rozpatrujemy urzycie sprzetu w sytuacji ewidentnej obrony koniecznej... Inna sprawa ze ta "ewidentnosc" czasem ciezko udowodnic... :(
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

No OK, wiemy ze np. sztywny teleskop jest zabroniony ale co nam grozi jak nas z takim sprzetem policja nakryje? Areszt, grzywna, konfiskata czy cos jeszcze?
Chodzi mi teraz o konsekwencje posiadania a nie urzycia bo to cos troszke innego.


Sprawa w sądzie o wykroczenie z art. 51 ust. 1 ustawy o broni i amunicji grzywna do 5000 zł (w praktyce nie więcej, niż jakieś 200-500 zł) albo areszt (od 5 do 30 dni - w praktyce b. rzadko orzekany).

Co do obrony koniecznej - ewentulane umorzenie postępowania z uwagi na działanie w obronie koniecznej (lub - co bardziej prawdopodobne - uniewinnienie przez sąd, bo prokuratorzy na wszelki wypadek wolą wysłać akt oskarżenia), nie wyłącza odpowiedzialności za wykroczenie - jak wyżej.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Dzieki poklon o to mi chodzilo.

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Nie ma czasem przepadku tej nielegalnej palki? Bo jak tak to troszke szkoda takiej sensownej teleskopowki :( (bo tajwana mozna odzalowac)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Dzieki poklon o to mi chodzilo.

Ale mam jeszcze jedno pytanie. Nie ma czasem przepadku tej nielegalnej palki? Bo jak tak to troszke szkoda takiej sensownej teleskopowki :( (bo tajwana mozna odzalowac)


Santiago, no chyba logiczne że jak coś masz nielegalnie to ci tego nie zostawią.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
No logiczen :roll: . Sorka za glupie pytanie :oops:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
HMmm... a może wspomnieć warto o zapisie który mówi że człowiek zrzeszony w organizacji uczącej sztuki lub sportu walki jest praktycznie traktowany jako uzbrojony :?:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Skąd ten zapis? Chyba była już o tym mowa i wyszło, że nic takiego w prawie nie ma.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Mam wiadomosc .. mam nadzieje ze dobra. Firma, bedaca polskim przedstawicielem Monadnocka zlozyla do MSWiA zapytanie o kwalifikacje teleskopow. Jak bedzie odpowiedz to pewnie ja dostane i bedzie jasnosc co do ich legalnosci.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Swojego czasu chodizłem po ulicy z kataną na plecach. 85cm razem z oscentacyjnie czerwoną pochwą. Policja zatrzymała tylko raz i po to tylko żeby zwrócić mi uwagę, że z pochwy wystawał kawałek ostrza, co sprawiało że przechodnie czują się niepewnie (faktycznie tak było) :D
Gdyby naprawde się przyczepli powiedziałbym, że jestem z bractwa rycerskiego. Wiem z doświadczenia i relacjii kumpli, którzy de facto są z takiego bractwa, że to zawsze załatwia sprawę( mieszkam we Wrocławiu)
O zaletach wykorzystania miecza w samoobronie chyba nie muszę mówić :) Raz tylko dwóch kolesi którzy nie zauważyli miecza ( było ciemno, a oni trochę podpici) chciało wymusić ode mnie pieniądzę ( albo mnie zgwałcić - taki jestem łądny... :P ) . Zrobiłem groźną minę i obnażyłem miecz...
...Nie dogoniłbym ich nawet gdybym bardzo chciał.


Chyba najwięcej podejrzliwości u władzy wzbudzi misterne ukrycie noża, czy teleskopa. Lepiej pokazać, że "przecież nie robi się nic złęgo".
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
A może chodizć po ulicy ze zwykłą laską ( tzn. takim patykiem a nie... :) )
:?: Chyba żaden policjant Ci nie powie że to broń.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Możesz próbować... Ostatnio widziałem takiego gościa. Na oko jakieś <20 lat, i czarna laska ze srebrną główką (fuj, prosiaki! To nie tak... :oops: ).
I jak dla mnie to wyglądał trochę dziwnie...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024