Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie, jak i co nosicie ze soba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Mojego kolege w takiej sytuacji zakuli w kajdaneczki i na mendownie zaprowadzili do wyjaśnień. Ale nie wiem czy to jest standardowe postępowanie w takich sytuacjach.
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
To były czasy, że jak miałeś budo-pas to mogłeś nosić spokojnie. Czy te legitymacje jeszcze gdzies funkcjonują?
  • 0

budo_blindwarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dresiarskie,kałuszyńskie zadupie

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
JA MAM!!!! JA MAM!!! taki fajny biały, z idokańskim emblematem na łokładce. raz, jak mnie kanarki w ciopągu bez legitki szkolnej złapały, to wyjąłem budopas i mnie puścili.
ale wobec Policji jeszcze nie stosowałem...
pozdrawiam
blind...

aaa myyyy na tej wooooojniee ,łaaaaadnyyyyych parę lat...
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Ja mam male pytamko poniewaz nigdy nie nosilem zadnej broni przy sobie.Czy nie wim ktos co policja zrobi kiedy by mnie zrewidowala na ulicy a ja za pazuchom chowam nooz lu nunczaku lub jakies inny przyrzad.


Nunchaku jest zabronione, dostaniesz kolegium, jak to przy tobie gliny znajdą. Nóż możesz nosić, ale jak sam napisałeś

Jestem ciekaw tego bo jestem troszku mlody i nie scial bym sobie narobic jakis klopotow

więc trochę podrośnij, nim weźmiesz sprzęt na ulicę.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Nunchaku jest zabronione, dostaniesz kolegium, jak to przy tobie gliny znajdą.

W kwesti formalnej - kolegia zlikwidowali wiec chyba rozprawa przed sądem grodzkim :?: Tyle ze wniosek musi byc porzadnie napisany i procedury przestrzegac musza, moze im sie nie chciec i po prostu mu zabiora.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Nooooo, tak jak mówisz, myśle starym torem troszkie :) .
  • 0

budo_blindwarrior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dresiarskie,kałuszyńskie zadupie

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
ja to mam taki mały plusik wynikający z mieszkania na prawdziwym zadupiu- mało policji i nie widzialem ,żeby rewidowano kogoś kiedykolwiek...
a jak komuś już musze udzielić informacji, to mówie ,że z /na trening idę , mam zawody w formach z broniąi trenować musze na chwałę miasteczka naszego. moze to i glupie, ale działało...
pozdrawiam
blind...
:drinking:
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
ja nosze sprzet oklo juz 1,5 roku i mnie jescze nie zrewidowali czasami na dyskoteki nie wposzczaja to wtedy daje do torebek dziewczyn i pozniej sie odbiera:) ni mogli by miec ale do mnie bo przewaznie mam teleskopa i noz ,nosilem do tego kastet ale gdzies mi sie zapodzial ?

____________
Marcin
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

Nunchaku jest zabronione, dostaniesz kolegium, jak to przy tobie gliny znajdą.


Kolegium już nie ma, jest Sąd Rejonowy w (tu wpisz odpowiednie miasto) - Wydział Grodzki-Wykroczeniowy. :idea:

Moim zdaniem najepiej mieć teleskop (najskuteczniejszy) i w razie czego próbować się wykpić tą gumową kulką założoną na końcówkę.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
A o co chodzi z tą kulką, i jaka jest metodyka "wykpiwania"? Powiedzieć że co? Że to treningowy teleskop, a nie prawdziwy, czy jak?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

A o co chodzi z tą kulką, i jaka jest metodyka "wykpiwania"? Powiedzieć że co? Że to treningowy teleskop, a nie prawdziwy, czy jak?
AdamD

W przepisach (doszukać w sieci nie mogę) jest, że te z miękim zakończeniem nie wymagają zezwoleń (albo nie podpadają pod wyliczane kategorie broni). Taka bzdura jak z wiatrówkami
-gładkolufowe nie są bronią, gwintowane są (choć mogą mieć taką samą energię pocisku)
-kije bejsbolowe: podróby sa zabronione, oryginalny z certyfikatem ligi bejsbolowej możesz nosić.
W świetle przepisów, to chyba któryś typ czołgu z USA (gładkolufowy) nie jest bronią :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Ustawa o broni i amunicji:
Art. 4.
1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
.....................

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba

a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,- kastetów i nunczaków,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału


Urocze ;)
A w takim razie co z nożem, którego ostrze nie jest w końcu ukryte? Czy może po prostu nie wymieniłeś wszystkich "sprzętów" podpadających pod ustawę? A wszelkie rozkładane noże (motylek, sprężynka...)? Czy to są ostrza ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni?

A tak w ogóle to prawo jest #$%@! :roll:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Wymieniłem tylko punkt z bronia białą.
Noże rozkładane maja wygląd broni, bo każdy wie, jak to wygląda. Chodzi bardziej o cos takiego:
Dołączona grafika
Dołączona grafika.
Cold Steel produkuje laski z ostrzem w środku.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
RobertP- czolg sam w sobie nie jest bronia, ale jego dzialo tak bo wystepuje ladunek miotajacy pociski pod wplwywem cisnienia spowodowanego spaleniem ladunku miotajacego (tak z grubsz bo mi sie nie chce do ustawy zagladac) a to podpada pod bron palna i w tej kategorii nie ma znaczenia gwint w lufie badz jego brak.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
ja tez nie wiem o co chodzi z ta glomowa kulka jak sie mozna wykpic policij?



____________
Marcin
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Spójrz w górę, co mówią przepisy:
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,

Gdy założysz kulkę, to pałka będzie miała zakończenie z miękkiego materiału. Ale pod nią jest metal twardy (można by to uznać za wkładkę z twardego matriału). Jak ci zabiora sprzęt, to gdy są wątpliwości, oddawany on jest do biegłego, który ocenia, czy posiadanie takiej pałki to wykroczenie czy też nie. Ale jak sie uprą, to cię skasują.
Pokaż mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf :evilbat: .
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
No i to wzbudza moje watpliwosci. "Sztywny" teleskop zawsze bedzie mial "wkladke" z twardego materialu. Tak mi sie wydaje, wiec z takiego sprzetu bedzie sie trudno wytlumaczyc.

PS. Podobno kiedys (zaraz powejsciu w zycie ustawy unajacej sztywnego teleskopa za bron) sprowadzano to i sprzedawano jako "szpicrute teleskopowa" tzn. taki bacik na konia, nie wiem czy taki numer jeszcze przechodzi i czy sie ktos z posiadania wytlumaczyl w ten sposob...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Lord von Banan podaj link do tych lasek.
A w ogole... Mysle, ze zastanawianie sie co wolno, a czego nie wolno - nie ma zbyt wielkiego sensu. Interesujace bedzie raczej (w razie uzycia) jakie zarzuty przedstawi prokurator.
Choc trzeba przyznac, ze nasza ustawa o broni jak zwykle jest kulawa. Wg mnie, noz jest o wiele bardziej niebezpiecznym narzedziem, od zabronionych - np. kastetu, czy palki z metalowym zakonczeniem. No, ale ustawodawcy sadza inaczej. W koncu posliwe bez problemu moga nabywac giwery i z tego co mozna na ten temat wyczytac w prawie - skwapliwie z tego korzystaja.
K_P
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie, jak i co nosicie ze soba
Laski produkowane są przez Cold Steel, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024