Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinien wyglądać trening?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Czyżby Julineczek zmarchwiwstał?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Jakiej chemii sie ten gosc nawdychal? :wink: To nie intelektualizm, to choroba!
  • 0

budo_affictor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

Czyżby Julineczek zmarchwiwstał?


Przepraszam - ja tu nowy od siedmiu miesiecy - kto to ten Julineczek?

Affictor- przychylny na razie jeszcze.
  • 0

budo_affictor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

Jakiej chemii sie ten gosc nawdychal? :wink: To nie intelektualizm, to choroba!


Sluchaj przyjacielu drogi (chyba z a przjaciela sie nie obrazisz( - hemia, horoba - wytlumacz mi prosze co ma to z ultymatywnym idelalnymtreningiem karate?

Czy zanczniemy sie tu Anal-lizowac nawzajem?

Pozdrowienia dla przyjaciolki - Affictor.
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Wogle fajne by było, gdyby na kazdym treningu przeznaczyć troszkę czasu na poćwiczenie tzw. core muscles a w szczegolnosci dolnych pleców i dolnego brzucha.
No i cos na stopy żeby mieć stabliną podstawę nogi podporowej.
YO! 8)
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

No i cos na stopy żeby(...)

...żeby mieć ładne zgrabne stopy nie? :)
Sory ale musiałem popuścić
(znaczy nie mogłem się powstrzymać)
  • 0

budo_affictor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Hi Skrypt,

jest cos takiego jak "dolny brzuch"?
Znaczy sie morfologicznie czy fizjologcznie nie jesto biologicznie dla mnie zbyt jasne.
Wytlumaczysz mi ten "dolny brzuch"?
yo ... i ta noga podporowa - czyz nie jest to objaw postepujacej impotencji?
Problemem moze nie impotencja jako taka , ale jak postépuje w postepie matematycznym czy geometrycznam.

Pozdrowienia - Affik.
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Ej weź sie nie przypieprzaj OK ? :) 8)

Wpisz sobie w wyszukiwarke 'core muscles' to bedziesz wiedział.

Pozatym kazdy wie, że tzw brzuszki czyli unoszenie tułowia wzmacnia głownie górę brzucha. No i zapomniałem, jeszcze jakies fajne ćwiczenia powinny byc na treningu na mieśnie boczne tułownia.

Brac sie za trening! :twisted: a nie sie czepiać słowek :twisted:
  • 0

budo_affictor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

Pozatym kazdy wie, że tzw brzuszki czyli unoszenie tułowia wzmacnia głownie górę brzucha.


Alez, alez - czepianie sie slowek wlasnie umozliwia nam sedno sprawy zglebic drogi Skrypt.

Wiec wytlumacz mi anatomicznie sprawe postrzegajac co to jest "dolny Brzuch " i gorny Brzucch" - podpowiem Ci np: Bi-ceps brachii- znaczy: (biceps) podwojna glowa (brachi - ramie) - wiec miesien sklada sie z dwoch glow : Caput longum (dluzsza glowa) und Caput breve (krutsza glowa), wiec mozna te glowy poprzez rozne ustawienie dloni (szerokosc uchwytu celowo trenowac ) - a brzuch?

Znaczy sie Miesnie brzucha Rectus abdomini slkladaja sie z trzerech czesci:
-miesien prosty brzucha (Musculus Rectus Abdominis (abdomen - brzuch rectus :prosty prawdziwy bezposredni, morlanie wlasciwy )
- Zewnetrzny skosny miesien brzucha: Musculus obliquus externus abdominis
- wewnetrzny skosny miesien brzucha:l Musculus obliquus internus abdominis
- poprzeczny miesien brzucha :Musculus transversus abdominis

Wiesz drogi Skrypcie moze zamiast marychy kupilbys se jakis atlas anatomiczny co by Ci umozlwil pobiezny wglad w Twoja wlasna anatomie ?

Ale jak juz tak sobie dyskutujemy to powiedz mi skad masz ta "wiedze" o brzuchu?
Trener Ci wbil?
A , ze sympatyczny jak sie wydaje jestes to moze zmienilbys trenera - zanim Cie oglupi do konca ?

Jak se sam wymasliles te "brzuszki" jednak to idz to trenera swojego - on Ci potwierdzi moje slowa.

Affictor - zrozpaczony .

PS.

Cwiczenia miesni brzucha : wznoszenie tulowia nie aktywuje mocno m. brzucha prostych - dopiero wznoszenie nog wywoluje jego wieksze (jako calosci) obciazenie (wykazuja wszystkie Elektromyographiczne testy ) .

Dlatego najpierw wznoszenie nog(kolan np: w zwisie i potem dopierow "wznoszenie tulowia).

Pozdrowienia.

PS. core Muscles trening proponowal bym uzupelnic poprzez cha cha cha - podobno podwyzsza prace bioder i koordynacje ogolna oczywiscie zrezygnowac na ten przyklac ze martwego ciagu bo szkodzi na glebsze warstwy i kregoslup :http://www.youtube.com/watch?v=csNAtMK0MW4
  • 0

budo_affictor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
shit linki mi sie skrocily : chachacha

no i troche na plytkie warstwy miesni - nie te glebokie dla modeli co ladnie kcom wygladac :
:idea:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
to cha cha czy rumba???
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

to cha cha czy rumba???

a czy chacha nie jest wersją rumby?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
też racja
w tej prezentacji mało kroków podstawowych
a że figury są podobne, to sam nie wiem
bardziej mi to wygląda rumbowato...

edyta
a więc najpierw rumbowato
potem początek tańca w parze - cha cha
potem trudno powiedzieć - parę razy krok z rumby
i erotyzm wykonania przemawia na korzyść rumby...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

Wiec bede pisal jak mnie sie podoba - kropka.


zalozymy sie ze nie bedziesz... ?? :)

teraz pewnie dzialasz z powrotem jako Julineczek ;)

PS. jeszcze jeden OT i zamkne temat
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

Pozatym kazdy wie, że tzw brzuszki czyli unoszenie tułowia wzmacnia głownie górę brzucha.


Alez, alez - czepianie sie slowek wlasnie umozliwia nam sedno sprawy zglebic drogi Skrypt.

Wiec wytlumacz mi anatomicznie sprawe postrzegajac co to jest "dolny Brzuch " i gorny Brzucch" - podpowiem Ci np: Bi-ceps brachii- znaczy: (biceps) podwojna glowa (brachi - ramie) - wiec miesien sklada sie z dwoch glow : Caput longum (dluzsza glowa) und Caput breve (krutsza glowa), wiec mozna te glowy poprzez rozne ustawienie dloni (szerokosc uchwytu celowo trenowac ) - a brzuch?

Znaczy sie Miesnie brzucha Rectus abdomini slkladaja sie z trzerech czesci:
-miesien prosty brzucha (Musculus Rectus Abdominis (abdomen - brzuch rectus :prosty prawdziwy bezposredni, morlanie wlasciwy )
- Zewnetrzny skosny miesien brzucha: Musculus obliquus externus abdominis
- wewnetrzny skosny miesien brzucha:l Musculus obliquus internus abdominis
- poprzeczny miesien brzucha :Musculus transversus abdominis

Wiesz drogi Skrypcie moze zamiast marychy kupilbys se jakis atlas anatomiczny co by Ci umozlwil pobiezny wglad w Twoja wlasna anatomie ?

Ale jak juz tak sobie dyskutujemy to powiedz mi skad masz ta "wiedze" o brzuchu?
Trener Ci wbil?
A , ze sympatyczny jak sie wydaje jestes to moze zmienilbys trenera - zanim Cie oglupi do konca ?

Jak se sam wymasliles te "brzuszki" jednak to idz to trenera swojego - on Ci potwierdzi moje slowa.

Affictor - zrozpaczony .

PS.

Cwiczenia miesni brzucha : wznoszenie tulowia nie aktywuje mocno m. brzucha prostych - dopiero wznoszenie nog wywoluje jego wieksze (jako calosci) obciazenie (wykazuja wszystkie Elektromyographiczne testy ) .

Dlatego najpierw wznoszenie nog(kolan np: w zwisie i potem dopierow "wznoszenie tulowia).

Pozdrowienia.

PS. core Muscles trening proponowal bym uzupelnic poprzez cha cha cha - podobno podwyzsza prace bioder i koordynacje ogolna oczywiscie zrezygnowac na ten przyklac ze martwego ciagu bo szkodzi na glebsze warstwy i kregoslup :http://www.youtube.com/watch?v=csNAtMK0MW4


Z anatomii mialem tylko dostatecznie i egzamin poprawkowy, ale wlasnie dlatego - przy ustalonym tylowiu zgiecie stawu biodrowego wykonuje MIĘSIEŃ BIODROWO – LĘDŹWIOWY (ILIOPSOAS), a miesnie brzucha ruch tylko wspomagaja.
Unoszenie nog w pozycji lezacej raczej wspomaga szybkie chodzenie. podobnie w zwisie.

pozdro.
  • 0

budo_skrypt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

Trener Ci wbil?
A , ze sympatyczny jak sie wydaje jestes to moze zmienilbys trenera - zanim Cie oglupi do konca ?


No fajnie, jeszcze sie przypiernicz do senseja :?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

zapytam:

1.Czy na tym samym treningu powinno się ćwiczyć walkę (zadaniową, wolną, + uderzenia na tarczach itp) i kata (bunkai) i klasyczny kihon w długich pozycjach?
2. Czy trening powinien mieć jedną myśl przewodnią walkowaną w różnych kombinacjach i ustawieniach czy być bardziej przekrojowy?
3. Co sądzicie o treningu "tysiąca uderzeń" opartym głównie na klasycznym kihonie?
4. Kiedy kumite (środek treningu, czy koniec) i jaki nacisk (jedno z ćwiczeń czy podstawowe) czy przez cały trening "oszczędzamy siły" na kumite, czy też walczymy jak jesteśmy już porządnie zmęczeni...


Stara temat ale istotny. Przypominam pytanie Kselosa bo uwazam ze sa wartosciowe. Mysle ze trzymajac sie glownego watku mozna podyskutowac w wartosciowy sposob :!:
Tylko prosze bez tych egocentrycznych podjazdow o staropolskim zybarwieniu typu liberum veto :lol:
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?

zapytam:

1.Czy na tym samym treningu powinno się ćwiczyć walkę (zadaniową, wolną, + uderzenia na tarczach itp) i kata (bunkai) i klasyczny kihon w długich pozycjach?
2. Czy trening powinien mieć jedną myśl przewodnią walkowaną w różnych kombinacjach i ustawieniach czy być bardziej przekrojowy?
3. Co sądzicie o treningu "tysiąca uderzeń" opartym głównie na klasycznym kihonie?
4. Kiedy kumite (środek treningu, czy koniec) i jaki nacisk (jedno z ćwiczeń czy podstawowe) czy przez cały trening "oszczędzamy siły" na kumite, czy też walczymy jak jesteśmy już porządnie zmęczeni...


Stara temat ale istotny. Przypominam pytanie Kselosa bo uwazam ze sa wartosciowe. Mysle ze trzymajac sie glownego watku mozna podyskutowac w wartosciowy sposob :!:
Tylko prosze bez tych egocentrycznych podjazdow o staropolskim zybarwieniu typu liberum veto :lol:


metod sa setki i piszac to nie odkrywam Ameryki.
Klasyczny trening karate oparty o schemat rozgrzewka- kihon-renraku-kata-walka jest punktem wyjscia.
To co instruktor robi na treningu jest definiowane przez cele treningowe ktore zamierza osiagnac.
Tradycyjny kihon i "tysiac uderzen" to nic innego jak metoda powtorzeniowa, ktora przydatna jest w nauce i doskonaleniu techniki oraz sprawdza sie w treningu wytrzymalosciowym (w przypadku treningu technicznego - wytrzymalosci specjalnej).
Walka. Tu rowniez mozna uzyc wielu metod, w zaleznosci od celow treningu.
Raczej nalezy pamietac o zasadach, ktore sa pomocne w treningu, np. Nauka w warunkach duzego zmeczenia jest nieefektywna, wiec pokazywanie jakis nowych rzeczy na koncu treningu jest bledem.
To co ma stanowic glowna czesc treningu powinno sie robic bezposrednio po rozgrzewce, gdy miesnie sie rozgrzane i dobrze odzywione, a umysl nie jest zmeczony i wszystko sprawnie funkcjonuje.
Nie wykonuje sie cwiczen szybkosciowych na koniec treningu - to metodyczny blad, ktory czesto sie spotyka. Po pierwsze nie ksztaltuje sie szybkosci bo organizm jest zmeczony i przez to wolny, po drugie, wzorem innych dyscyplin koniec treningu to proces "cooling down", wiec lekkie cwiczenia, delikatny stretching.
Po rozgrzewce cwiczy sie od strony motorycznej najpierw szybkosc, potem sile, w koncu wytrzymalosc.
Od strony dydaktycznej po rozgrzewce jest czas na nauke nowych elementow, potem rekapitulacja tego co juz wczesniej sie umie, w nawiazaniu do nowych elementow.
Metoda powtorzeniowa jest niezbedna bo tylko w ten sposob utrwala sie nawyk ruchowy- stereotyp.
W innych dyscyplinach, np. w judo randori to czasami 80% czasu treningowego. W karate to malo efektywna metoda, zwlaszcza jak grupa jest nie przygotowana. Ale jak zaczynalem w latach osiemdziesiatych swoja przygode z karate to w kazdy piatek byla rozgrzewka i poltorej godziny walk, a potem lizanie ran prze weekend. No i lekko kulawy trening w poniedzialek. Nie ja bylem instruktorem, ale w tym szalenstwie byla jakas metoda.
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Metody treningu na pewno trzeba dobrać do grupy jaką się ma. Inaczej będzie wyglądał trening z dorosłymi, inaczej gdy na sali masz 6, 7 latki. nie będę się tu wypowiadać na temat metodyki bo tej dopiero się uczę, ale chciałabym zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny element - bezpieczeństwo. Z moich krótkich obserwacji wynika, że najwięcej przykrych wypadków podczas treningów z dziećmi zdarza się nie podczas ćwiczenia technik, ale podczas zabaw ruchowych, czy gry w piłkę. starzy trenerzy pewnie uśmiechną się z politowaniem na to moje odkrycie, ale powiem szczerze, ja byłam nim mocno zaskoczona. Jest początek nowego sezonu, w klubach trwa nowy nabór myslę, że warto o takim "drobiazgu" pamiętać.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powinien wyglądać trening?
Mysle ze przyczyna lezy w dosc toksycznym zestawieniu: monotonny kihon i dzikie zabawy ruchowe. Ja wsrod moich dzieciakow robie malo gier i zabaw, staram sie jednak zeby sam trening byl urozmaicony i pelen "akcji", monotonne powtarzanie tych samych sekwencji ruchow "ukrywam" w roznych cwiczeniach, tak zeby dzieciaczki nie zalapaly ze pol treningu robia wlasciwie to samo. (np w powietrze, na poduchach, z partnerem itd) Walki w parterze to dla nich wielka przyjemnosc i ekspresja w najczystrzej postaci (chociaz nawet nowi bardzo szybko rozumieja ze bez wycwiczonych technik nie mozna pokonac przeciwnika. Uwazam ze to bardzo odkrywcze spostrzezenie :!: :wink: ) Dodam ze jak dotad nic zlego sie nikomu nie stalo, mimo ze moje tygrysy cwicza te same kombinacje co dorosli, tzn rece na jodan z intencja trafienia itd. Dzieki kaskom, odpowiedniej dozie zmeczenia i progresji stopnia skomplikowania kombinacji itp dzieciaczki dostosowuja sie do przeciwnka. Na koniec dodam ze wypadki zdazaja sie przede wszystkim tam gdzie nie wpaja sie dzieciom zasad SAMODYSCYPLINY i odpowiedzialnosci za siebie i innych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024