Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profilaktyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Profilaktyka
Zastanawiam sie wlasnie co robic by unikac kontuzji. Rozgrzewka to jasne ale co jeszcze?
Co Waszym zdaniem nalezy uwzglednic w diecie, suplementacji i treningu by uniknac tych chol... kontuzji.
Mam nadzieje na konstruktywna dyskusje.
Maciek.
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Napewno w miare regularny trening... Ja wlasnie troche pszesadzilem poniewaz mialem 2 tygodniowa przerwe a pozniej zaczalem trenowac 2 razy intensywniej niz przed przerwa, troche mi szczelaja kolana :) i bola, ale to chyba do wyleczenia...

Pozdrwiam
  • 0

budo_robs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka

Co Waszym zdaniem nalezy uwzglednic w diecie, suplementacji i treningu by uniknac tych chol... kontuzji (...)

Ludzie biegający maratony lub inne biegi długie (bardzo obciążające kolana i stawy skokowe) jedzą dużo żelatyny (np. galaretki owocowe). Jest też suplement pod nazwą "Kolagen Activ Plus" (ok. 20 zł). Nie wiem dokładnie jak to działa "fizjologicznie" , ale żelatyna "smaruje" kolana, dzięki czemu są mniej podatne na kontuzję.
I przy okazji moja prośba: czy może ktoś podać ćwiczenia wzmacniające stawy, szczególnie skokowy i kolana.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Ja zawsze zakładam ściągacze na kolana odciażaja stawy.
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka

Co Waszym zdaniem nalezy uwzglednic w diecie, suplementacji i treningu by uniknac tych chol... kontuzji (...)

Ludzie biegający maratony lub inne biegi długie (bardzo obciążające kolana i stawy skokowe) jedzą dużo żelatyny (np. galaretki owocowe). Jest też suplement pod nazwą "Kolagen Activ Plus" (ok. 20 zł). Nie wiem dokładnie jak to działa "fizjologicznie" , ale żelatyna "smaruje" kolana, dzięki czemu są mniej podatne na kontuzję.
I przy okazji moja prośba: czy może ktoś podać ćwiczenia wzmacniające stawy, szczególnie skokowy i kolana.


A co jeszcze mozna jesc procz galaretek, za ktorymi nie przepadam za bardzo... ??
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka

Ja zawsze zakładam ściągacze na kolana odciażaja stawy.


Slyszalem, ze takie sciagacze utrudniaja krazenie krwi? jak to wyglada u Ciebie? Gdzie mozna kupic takie sciagacze?

pozdrawiam
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Po pierwszym tygodni treningu w ściagaczach dretwiała mi noga ale to ustało.Wiem że to utrudnia krążenie zresztą podobnie jak ochraniacze na golenie ale ja ćwicze w nich 2 lata i narazie jest ok.Możesz to kupić w każdym sklepuie sportywym pytaj o sciągacze na stawy są również na stawy skokow.
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Ok dzieki, a co z tą galaretka??
  • 0

budo_rv
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Duża ilość powtórzeń na małym ciężarze wzmaga ukrwienie stawów, dzięki temu stawy są lepiej odżywione co sprzyja ich szybszej regeneracji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
W preparacie Kolagen Aktiv Plus znajduje się żelatyna i hydrolizat żelatyny. W substancjach tych znajduje się kolagen, który wzmacnia budowę stawów. Polecam na stan po kontuzjach i operacjach stawów. Jest tan też wapń wspomoagający budowę kości. Nie słyszałem o innych suplementach wzmacniających stawy.
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
nio i nie można lekceważyć przewlekłych bólów, dobitnie się otym przekonałem. grałem w piłkę nozną ,odczówałem ból w mięśniach, ale masażysta stwierdził że wszystko będzie oki. uwierzyłem, bede twardy i przejdzie z czasem pomyślałem, a na następnym treningu naderwałem przywodziciela (efekt 6 m-c uciekło z życiorysu i koniec kariery piłkarza beksa) także czasami nie warto udawać twardziela i lepiej pójść do specjalisty by oszczędzić sobie późniejszych cierpień
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Heh....no zeby unikac kontuzji oczywiscie rozgrzewka, prawidlowy trening no i oczywiscie ODPOCZYNEK
:)

  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Profilaktyka
Najwazniejsze w unikaniu kontuzji to wlasnie rozgrzewka, ale jest tez cos takiego jak rozwaga i umiar. Jesli czujesz ze cos jest nie tak jak byc powinno, odrazu przerwij cwiczenie. Jesli to sie powtarza, zwroc sie do lekaza (dobry rym wiedzie prym :) ). Przeciez nie kazdy jest taki sam i jeden przy danym cwiczeniu nic nie odczuje, a drugi moze zrobic sobie krzywde. Wielokrotne powtarzanie danego ruchu jest rowniez sposobem na wzmocnienie i rozciagniecie stawu. Takze rozgrzewaj sie i trenuj z glowa. To jest najwazniejsze. O suplementach utwardniajacych stawy nie wypowiadam sie, gdyz moja wiedza o nich jest niewielka a nie chce nikogo wprowadzic w blad.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024