Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rwa kulszowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Rwa kulszowa
Mimo nieprzekroczonej trzydziestki mam z tym problem. Ostatnia boleść była wynikiem parudziesięciu rzutów ura nage (zdaje się że pokrewny suplesowi). Nie mam ochoty rezygnować z treningów i chciałbym uniknąć kontuzji więc proszę o radę - jak się wzmocnić? Czy lepiej biegać na siłownię i targać sztangę ćwicząc martwy ciąg czy też popracować nad elastycznością ćwicząc mostek (lub coś zbliżonego). Może macie inne pomysły.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
Widze że chłopaków plecy nie bolą
  • 0

budo_yun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
CZESĆ WYDAJE MI SIE , ŻE YOGA I BASEN MOGLY BY CI POMÓC PRZY BULACH PLECÓW.

POZDRAWIAM YUN
:grin:
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
odgrzewam stary wątek, ale...
sam złapałem rwę. kręgosłup ok, ale problem z biodrem. no i stan zapalny oczywiście. biorę b12 i polmesilat, nie chcę chwilowo pakować painkillerów. lekarz powiedział, że po pierwsze jestem zadziwiająco ruchliwy, jak na rwę, a po drugie zalecił odpuścić sobie ma.
nie chcę rezygnować z treningów, stąd pytanko do ludzi, którzy przez rwę przeszli, co robicie, by nie było nawrotów, i na jak długo powinienem odpuścić sobie treningi, czy wystarczy przerwa do czasu gdy przestanie boleć?
pozdrawiam
artur
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
Leczenie rwy kulszowej odbywa sie jak wszystkich zespołów korzeniowych. Leki przeciwzapalne (domięśniowe, doustne), maści przeciwzapalne, fizykoterapia. Wszystko zależy od stanu chorego, przyczyny i stopnia zaawansowania choroby.
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
Ehhh
Ciezka sprawa :/.
Ja rowniez staram sie nie przerywac.
Goroąco polecam ci finska saune :] dobrze rozgrzewa... i przynajmniej w moim przypadku przyspiesza regeneracje.
Pzdr
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
Odnoszę nieśmiałe wrażenie, że mieszacie panowie z wielką swobodą zespół bólowy związany z nerwem kulszowym (zwany popularnie rwą) z wszelkiej możliwej maści bólami pleców. Nie wszystko co w plecach łupie to rwa, a nawet rzekłbym, ze niewiele. Dla rwy kulszowej charakterystyczne jest silne promieniowanie bólu do jednej nogi (do poziomu kolana, a nawet czasami palucha) i wystąpienie objawów korzeniowych (a jest ich kilka). W waszym przypadku, to najczęściej są bóle przeciążeniowe okolicy lędźwiowej lub tzw bóle pozycyjne. Zupełnie inna parafia, inne rokowanie i postępowanie.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
Hmmmm. U mnie było tak. Ból z obu stron, promieniowanie w prawej nodze, z przodu, do wysokości kolana. Po 4 dniach wyraźna poprawa. Ponoć jak na rwę to i tak jestem zadziwiająco ruchliwy.
Pamiętam jak w zeszłym roku mnie złapało. Był to jak piszesz (to do Słoniaka) ból przeciążeniowy. Nie mogłem chodzić, bałem się, że to dyskopatia (szczerze mówiąc mniej więcej znam jej objawy; panika mnie zjadła :oops: ). Poszedłem do lekarza, ułożył mnie na plecach, podciągnął nogę sprawdzając reakcję jakiegoś faceta, chyba na L. Noga coraz wyżej, a ja nic. Więc lekarz mówi, że wcale nie jest źle, na to pytam, czy na wynik tego eksperymentu może mieć wpływ fakt, że robię szpagat.
"Robi pan szpagat?" "Robię", po czym zrobiłem. Gość popatrzył na mnie i powiedział, że jestem w wyśmienitym stanie, tyle że muszę odpocząc, no i wykonywać kilka ćwiczeń i pływać. Przez dwa miesiące się stosowałem, było super, potem olałem, przez kolejne 3 też było super, no i w końcu...
Mea culpa...
Może ktoś nie lubi lekarzy, ale oni naprawdę wiedzą co mówią.
Wracając do tematu postu. Kiedy można bez obaw wrócić na treningi, czego unikać (obiecuję pływać :) ).
Pozdrawiam
Art
  • 0

budo_siwy733
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
ja tez mam problemy z plecami...
Wszystko zaczelo sie w marcu 2004r i do tej pory czuje bol. Mam przesuniecie stawu krzyzowo - biodrowego. Bol promieniuje na miesien posladkowy. Jestem juz 2 fizykoterapiach na ktorych mialem po 10 zabiegow laserem, jonotofereza, curapulsem, azotem... Nic mi nie pomoglo. Teraz chodze do kregarza ktory ma mnie nastawic, moze da rade. Mam taka nadzieje, bo w 2005r chcialbym byc w pelni sil na MPJ.
Pozdrawiam
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa

muszę odpocząc, no i wykonywać kilka ćwiczeń i pływać.


Możesz opisać ćwiczenia jakie wykonywałeś?
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rwa kulszowa
Mój zespół bólowy też pochodzi od stawu (czy też zrostu) krzyżowo-biodrowego. Polega to mniej więcej na tym, że zachodzi ściśnięcie przestrzeni przez którą przechodzi nerw, potem ucisk i ból. Należy unikać pewnych sytuacji, ja przede wszystkim unikam yoko i szerokich mawachów.
Co do ćwiczeń to raczej trudno je opisać, tym bardziej, że są inne przy każdym schorzeniu. Idź do fizjoterapeuty, albo pogadaj z kimkolwiek po awf. Oni terapię mają w programie. Pokaże Ci kilka cholernie prostych ćwiczeń (typu: leżysz na plecach i unosisz biodra, koci grzbiet itd).
No i pływanie. Ale z tego co wiem nie każdy styl do kazdego schorzenia pasuje. Ja np raczej powinienem unikać grzbietu, nie pamiętam już dlaczego.
POzdrawiam
Art3ule
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

9 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024