Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana - chrząstka stawowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_miszon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Kolana - chrząstka stawowa
Cwiczę MA od 7 lat od jakiegoś czsu miałem problemy ze stawami kolanowymi, stosowałem doraźnie opaski uciskowe i jakos to było, mniej więcej rok temu musiałem przerwać treningi (za bardzo bolało), poszedłem do rehabilitanta, myślałem że to są "kwestie mięśniowe", no i faktycznie przyczep mięśnia czworogłowego - leczenie fizykoterapią. Niby było lepiej ale ćwiczyc i tak dalej nie mogłem bo podczas prób przysiadów bolało. Dalej myslałem że to ten cholerny przyczep czworogłowego, zapłaciłem kolejna serię fizykoterapii. Dalej nie ma poprawy. Jakies trzy miesiace temu poszedłem do ortopedy, stwierdił ze mam zdartą chrząstkę stawową, leczenie Relifex (przeciwzapalny)+Arthryl (wspomorzenie tkanki)+ćwiczenia izometryczne100 powtórzeń x po 10 sekund.
Mam parę pytań:
Czy ktos miał podobną kontuzje, jak leczył?
Czym była spowodowana?
Czy chrzastka stawowa się odbudowywuje - mam 29 lat?
Jakich ćwiczeń w przyszłości nie wykonywać aby nia narażać tak mocno stawów?
Z góry dzięki za wszystkie posty.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana - chrząstka stawowa
Miszon popatrz na temat bolące kolana tam jest ten sam problem.
  • 0

budo_myshka
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana - chrząstka stawowa
Mam bardzo podobny problem z kolanami... lekarz w moim miescie powiedział, że mam strasznie starte kolana... Kazał mi jesc glukozamine, która wcale nie pomogla... kazal isc na fizykoterapie ale kolejki sa strasznie dlugie, wiec czekam... nie wiem co mam robic... cale moje zycie skladalo sie z ruchu... przede wszystkim z tanca :( kocham tanczyc i nie zamierzam z tego rezygnowac... moze mi ktos jakos pomoc?? poradzic co robic, albo do jakiego lekarza sie zglosic?? jestem gotowa jechac nawet za granice... blagam jak ktos cos wie, lub zna kogos kto moze mi jakos pomoc, to prosze o kontakt.. moj mail to -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z góry bardzo dziekuje!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024