Skocz do zawartości


Zdjęcie

siła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_sauce
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slaskie

Napisano Ponad rok temu

siła
Witam
Chodze na siłownie ,chciałbym zwiekszyc siłe(przydatna w walce)
jak trenowac?moze pomocne byłyby jakieś suplementy?

pozdrawiam
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Opps jest wiele sposobow na wyrobienie sobie sily... Najlepsze jest plywanie zwieksza sile i poprawia budowe, ale na silowni no to wszystkiego po troche, a regularnie

pozdrawiam
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
zastrzyki z B12
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siła

Witam
Chodze na siłownie ,chciałbym zwiekszyc siłe(przydatna w walce)
jak trenowac?

W Budokanie kiedys bylo o tym panu, warto poczytac (byly cwiczonka)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Polecam przysiady, pompki i mostek w/g jego recept (bedzie bolalo :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
"Wielu zawodnikow dodaje do swojego treningu silownie. Osobiscie jednak uwazam ze silownia zabija technike, wielu zawodnikow jak Walidi Ismael , A. Bitteti, Macaco sa napakowani maja dobre osiagniecia w BJJ i Vale Tudo, ale orłami nie są.
Przykladow mozna by mnozyc w nieskonczonosc jak: Roleta, Leo Viera, fenomenalny zawodnik BJJ, ktory sztang nie dotyka itd.
Wiadome ze sila jest wazna ale mozna ja rozwijac bez uzycia sztang.
Wedlug mnie potrzebny rodzaj sily do BJJ, to sila izometryczna i eksplozywna (dynamiczna) oraz wytrzymalosc silowa.
I na ten rodzaj sily powinien byc ukierunkowany nasz trening z obciazeniem" - npisal Carlao.
I ma pewnie racje. Ale... Ta racja dotyczy tylko ludzi o wybitnej technice. Przecietniak musi sie przeprosic z duzymi ciezarami. Zadne pompki itd. nie rozwina zadnego aspektu sily (moze tylko wytrzymalosc silowa) ponad przecietnosc! A jesli ktos ma mala mase, to... po takich treningach (wiele pompek itd.) bedzie mial jeszcze mniejsza ("przepali sie"), co negatywnie odbija sie zaraz na... sile. M.in. wspomina o tym w jednym z wywiadow Rafal Kubacki (czasopismo "Forma).
Ale tak naprawde moge tylko mowic o swoich doswiadczeniach - a z nich wynika, ze:
- trenuje czasami z zapasnikiem, ktory jest duzo ciezszy ode mnie (20 kg), jesli jestem dobry silowo na sztandze, to i moj przeciwnik to natychmist odczuwa,
- spotykalem sie w walce sportowej z ludzmi mojej wagi, duzo lepszymi technicznie, ale to ja bylem od nich silniejszy i mieli mnostwo ze mna problemow,
- ludzie z masa wieksza, ale taka sama technika, dzieki mojej sile nie sa znaczacym zagrozeniem,
- ludzie o takiej samej wadze i technice co ja, to maja juz mnostwo ze mna problemow,
- faktem jest, ze miesnie na silowni pracuja pod pewnymi tylko katami i nie na calej swojej "dlugosci", dlatego czesto - co 6-8 tygodni zmieniaj cwiczenia, nie tylko sztanga, ale takze linki i maszyny,
- nie zapominaj o areobach,
- cwicz eksplozywnosc,
- czyli przekroj.

Co tu mowic o suplemntacji, jak dopiero zaczales przygode ze sportem. Zaraz bys chcial na skroty. Po prostu w miare dobrze sie odzywiaj.
K_P
  • 0

budo_sauce
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
nie zaczynam przygody ze sportem a suplementacja-chyba kazdy by chcial aby jego praca przynosila jak najwieksze efekty dzieki za odpowiedzi czekam na kolejne
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Na siłę najlepszy jest trening na siłowni , ale jeśli dopiero zaczynasz to na początek niepolecam żadnych suplementów - niech twój organizm sam pozna swoje możliwości . Jakieś fajne treningi na siłę znajdziesz w necie...
Podobno fenomenalny jest trening Szamana .
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
A na czym ton poelga? (Trening Szamana).
K_P
  • 0

budo_rafal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
No wlasnie na czym polega ten trening szamana?
  • 0

budo_sauce
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oto ten trening
  • 0

budo_pablo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
no właśnie - może ktoś zna jakiś dobry opis treningu siłowego na basenie?
regularnie pływam, ale chciałbym przy okazji podbudować bardziej siłę.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
trening silowy : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a na basenie : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pablo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
jutro wypróbuję trening na basenie. Przynajmniej pierwszą część :grin:
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Ja mam opory tak sie wyglupiac na basenie ale... :) ))
  • 0

budo_pablo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
co prawda bez kopania w wodzie, ale poplywalem sobie metoda treningowa, czyli 5 min bez nóg, 1 min przerwy, 5 min bez rąk, 1 min przerwy itd. nie dalem rady plywac na bezdechu, w dodatku wyglądało to wszystko troche głupio... ale dzisiaj czuje, ze zdrowo sie napracowalem 8)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Program na sile polega na tym, ze w seriach stosujesz taki ciezar, ktory pozwoli Ci na wykonanie jedynie od 3 do 1 powtorzenia. Nie mowie ze jak zrobisz np 4 powtorzenia to sila nie urosnie. Ale ogolenie stosuje sie wlasnie taka metodyke treningow. W treningu na sile rowniez bardzo istotna jest SOLIDNA ROZGRZEWKA. Podczas uzywania maksymalnych ciezarow Twoje stawy i sciegna narazone sa na kontuzje w stopniu o wiele wiekszym niz gdy trenujesz malymi ciezarami. Bardzo przydatna jest tez motywacja (np. Stefan bierze na klate 200 a ja nie wezme???)
Tak wiec najedz sie, idz na silownie i po nalezytej rozgrzewce rozpocznij trening z niewielka liczba powtorzen lecz znacznym ciezarem (i wez ze soba Stefana co targa 200 na klate :) )
Taka moja mala podpowiedz, przynajmniej raz na 2 tygodnie staraj sie zrobic jakis rekord (np na plaskiej lawce albo na przysiad).
  • 0

budo_pontonik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Ja wlasnie ostatnio slyszalem od qmpla ze efekty przyniosl mu trening w stylu : 4 serie , przy czym pierwsza seria 5 powtorzen z ciezarem takim ze jeszcze mozesz zrobic to 6 powtorzenie sam, 2 seria zwikszasz ciezar tak zeby zrobic jakies 3 ruchy (?) , a dwie ostatnie zwiekszal ciezar , robil 1 powtorzenie. Ale nie jestem pewien jak to dokladnie wygladalo :) Zapytam i poprawie jak cos zle jest ( bo chyba jest ). Wiem tylko ze jednemu na tym programie (tzn na tym prawidlowym :) ) skoczylo 15 czy tam 20 kg ! 8O
Rabi ma wlasnie racje ze trening na sile powinien opierac sie na treningu z duzymi ciezarami i mniejsza iloscia powtorzen. Ostatnio wlasnie robilem podobny trening oparty na malejilosci powtorzen i duzych ciezarachm na pobudzenie organizmu, sila troche skoczyla. Ale jak przerzucilem sie na wieksza ilosc powtorzen...byl troche klopot :) siadaly tricepsy i nie moglem zrobic wiekszej ilosci ruchow :)
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
olej suplementy, to tylko czasowe efekty przynosi. najlepiej ćwicz ciężko na siłowni i bardzo się przyłóż do rozciągania, polecam ćwiczenia z hatha jogi, to ci pomoże zachować szybkość i rozluźnienie podczas walki, rozciągaj sobie ćwiczone partie. zwiększysz siłę na siłowni i jeszcze rozciągniesz mięsień, a jak wiadomo tym co wiedzą, mięsień przyzwyczajony do rozciągania jest silniejszy, wydajniejszy i wytrzymalszy no i szybszy. pozdro, jo! :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Niekoniecznie. Patrz wywody Kulineczka.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: siła
Sorki... Julineczka.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024