Skocz do zawartości


Zdjęcie

BANANY i masa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_gościu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

BANANY i masa
Ostatnio słyszałem że banany są na mase. Czy to prawda??? Przecież prawie nie mają białka. :(
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
W porównaniu z innymi owocami mają zajebiście dużo kalorii
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

Ostatnio słyszałem że banany są na mase. Czy to prawda??? Przecież prawie nie mają białka. :(

Nie ma białka, ale masę zyskuje się nie tylko dzięki białku, ale dzięki pozostałym ważnych elementom - węglowodanom i tłuszczowi (nie polecam tłuszczu :wink: ). Banan zawiera sporo węglowodanów, a to bardzo ważny składnik energetyczny.

Podczas wysiłku korzystają z nich mięśnie szkieletowe i mięsień sercowy. Dla krwinek czerwonych i komórek nerwowych węglowodany są jedynym źródłem energii.
Węglowodany sprzyjają budowaniu i zatrzymywaniu białka. Organizm dysponuje jedynie niewielkim zapasem węglowodanów (glikogenu), który podczas wysiłku szybko się wyczerpuje. Tracąc węglowodany, sportowiec traci zdolności wysiłkowe.
  • 0

budo_gościu
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
No i wszystko jasne!!!!!!!! :D
THX
Gdyby ktoś chciał wiedzieć więcej to tu jest fajna tabelka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I całkowicie głupie pytanie - ile danów na węgiel (bo węglowodany nie?) :wink:
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
ja zjadam często ze 3 banany po każdym treningu i te owoce mają w sobie coś takiego, że po spożyciu zaraz po wysiłku czuję się, jak by regenerowały wysiłek. Kiedyś czytałem, że są bardzo skuteczne właśnie w takich sytuacjach. Nie wiem czy sobie to ubzdurałem (placebo? :) :)) ale może ktoś z Was też tak ma?
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

ja zjadam często ze 3 banany po każdym treningu i te owoce mają w sobie coś takiego, że po spożyciu zaraz po wysiłku czuję się, jak by regenerowały wysiłek. Kiedyś czytałem, że są bardzo skuteczne właśnie w takich sytuacjach. Nie wiem czy sobie to ubzdurałem (placebo? :) :)) ale może ktoś z Was też tak ma?


Banany maja duzo fruktozy (glukozy), ktorej spozycie jest zalecane po wysilku, aby szybko uzupelnic glikogen w miesniach, co z kolei jest neizbedne do regeneracji miesni.
Dlatego czesto na silowni widzimy bambra w bluzie gorilla, jedzacego banany po treningu.
  • 0

budo_mmaakkss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
oo niewiedziałem o tym :roll: to od dzisiaj po treniolu wpierniczam banany :wink:
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
kiedyś był taki serwis o k1. Tam chłopak właśnie radził banany, ew. glukozę rozpuszaną w wodzie. Nie wiem jednak za chiny gdzie to się kupuje, glukoza to jakiś cukier, racja? Jak ktoś zorientowany, to proszę o wsparcie :)
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

kiedyś był taki serwis o k1. Tam chłopak właśnie radził banany, ew. glukozę rozpuszaną w wodzie. Nie wiem jednak za chiny gdzie to się kupuje, glukoza to jakiś cukier, racja? Jak ktoś zorientowany, to proszę o wsparcie Smile

Oj stary... masz deficyty, ale służę pomocą: :wink:

Glukoza- rozpuszczalny w wodzie naturalny węglowodan - aldoheksoza, o wzorze sumarycznym C6H12O6 i strukturalnym, należy do cukrów prostych:

Glukoza tworzy bezbarwne kryształy o tempetaturze topnienia 140°C. Glukoza jest optycznie czynna. Aktywność biologiczną wykazuje wyłącznie glukoza szeregu D.

Glukoza jest podstawowym związkiem energetycznym dla większości organizmów, jest rozkładana w procesie glikolizy na kwas pirogronowy. Jest ona składowana w formie polimerów - skrobi i glikogenu. Jest ona również wykorzystywana jako substrat wielu procesów zachodzących w komórce - m.in. do produkcji celulozy.

Dołączona grafika

A jak chcesz dostarczyć do organizmu czystych i naturalnych węglowodanów to polecam mąkę ziemniaczaną... :lol:
  • 0

budo_leon z.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
A tak poważnie to glukozę najłatwiej kupić w …sklepie spożywczym. Koszt: coś koło 3 – 4 zł za 100 gram. Swego czasu jedna z firm produkujących odżywki sprzedawała też glukozę…tylko pod „trochę” inna nazwą (koszt: jakieś 10 razy większy )Taki „chłyt marketingowy” :D .Ale ogólnie nie polecam osobą mającym skłonność do nadwagi.
  • 0

budo_vesemil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

A tak poważnie to glukozę najłatwiej kupić w ?sklepie spożywczym. Koszt: coś koło 3 ? 4 zł za 100 gram

U nas jest trochę taniej :P
2,79zł - 200 gram (w Tesco)
Dołączona grafika
No to Torek chyba już wszystko wiesz ;)
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

Nie ma białka, ale masę zyskuje się nie tylko dzięki białku, ale dzięki pozostałym ważnych elementom - węglowodanom i tłuszczowi (nie polecam tłuszczu :wink: ). Banan zawiera sporo węglowodanów, a to bardzo ważny składnik energetyczny.

Podczas wysiłku korzystają z nich mięśnie szkieletowe i mięsień sercowy. Dla krwinek czerwonych i komórek nerwowych węglowodany są jedynym źródłem energii.
Węglowodany sprzyjają budowaniu i zatrzymywaniu białka. Organizm dysponuje jedynie niewielkim zapasem węglowodanów (glikogenu), który podczas wysiłku szybko się wyczerpuje. Tracąc węglowodany, sportowiec traci zdolności wysiłkowe.


dawno juz takich glupot nie czytalem.
po pierwsze banany maja 2-3 x wiecej bialka niz tluszczu. i jednego i drugiego maja bardzo malo, ale mniej wiecej 2g bialka przypadaja na 1g tluszczu.

Miesnie szkieletowe korzystaja glownie z trojglicerydow. Serce - glownie z tluszczow - co za niespodzianka - nasyconych, czyli tych "zlych". zaskakujace - prawda?

i wytlumacz mi prosze w jaki sposob "Węglowodany sprzyjają budowaniu i zatrzymywaniu białka".

i glikogen nie jest niezbedny do utrzymania zdolnosci wysilkowej sportowca. jest wielu sportowcow na swiatowym poziomie, ktorzy stosuja odzywianie niskoweglowodanowe, czyli nie czerpia energii z glukozy/glikogenu a z trojglicerydow i cial ketonowych

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
Dzięki panowie.
Ostatnie pytanie: czy ja to mam w takim razie rozpuścić np. w wodzie mineralnej i sobie popijać po treningu?
  • 0

budo_vampirek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa
zastanawia mnie czy nie wyjdzie taniej carbo (ze o maltodekstrynie niewspomne) chociaz ja lubie banany za smak jeszcze wiec czemu nie one?? :D
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

Dzięki panowie.
Ostatnie pytanie: czy ja to mam w takim razie rozpuścić np. w wodzie mineralnej i sobie popijać po treningu?

Stary wymiatasz....
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BANANY i masa

Dzięki panowie.
Ostatnie pytanie: czy ja to mam w takim razie rozpuścić np. w wodzie mineralnej i sobie popijać po treningu?

ttak właśnie tak możesz zrobić, możesz rozpuścić nawet w wodzie z klopa :wink: są gusta...
pzdr :wink: 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

1 następnych tematów

  • Zdjęcie
    Kontuzje

    - Ponad rok temu

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024