Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Kontuzje
Witam i mam pytanko ... ostatnio nabawiłem się głupio dość poważnej kontuzji kciuka – tzn. źle trzymałem nadgarstek na macie i gdy kumpel mostkował to przetrącił mi kciuk – przeskoczył raz w jedną a zaraz w drugą stronę dodając do tego dosyć głośne chrupnięcie. Raczej złamany nie jest ale z tego na ile się znam (a troszkę kontuzji jush w mej karierze miałem) to coś będzie z torebką stawową albo jakieś takie bzdectwo bo palcem ruszam ale boli mnie ta otoczka do okoła – nie kość. Tu nasuwa się pytanie ... wiem że altacet ale po za tym to lepiej ochładzać to miejsce czy rozgrzewać ?
Za pomoc dzięki :)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Do lekarza, EDIpro!!!

zrobi prześwietlenie, zobaczy czy na pewno nic nie jest, jeśli trzeba będzie (można delikatnie zasugerować) zapisze jonoforezę (rozgrzewanie stosowane we wszelakich rechabilitacjach).

Oczywiście powie żeby odpuścić ale to już Twoja sprawa czy posłuchasz (znając życie to nie :D )

Generalnie zasada jest taka (przy wszelakich kontuzjach)
zaraz po- schładzanie (ogranicza obrzęki, krwiaki itp.)
po dwóch dniach rozgrzewania.

Życzę powrotu do zdrowia,
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Lekarz :) jak to widze czy słysze to mnie śmiech zabija :) ostatnio miałęm podobnąkontuzje z palcem u nogi i też olałęm - ale po 4 dniach ból dalej był nie do zniesienia - ledwo chodziłęm więc poszedłęm - i przesiedziałęm tam 4 godziny i na koniec usłyszałem "dobrze pan robi że stosuje pan ALTACET - trzeba dalej" straciłem czas i nic mi nie pomógł !!! na fotce nic nie było i ogólnie jush od jakiegośczasu mam lekarzy w głębokim poważaniu. Kiedyśjak chodziłem to zawsze do gipsu i nie ważne co a teraz zawsze mówiąaltacet i do kontroli za 2 tygodnie ... więc wolędomowe sposoby :)
Mówisz rozgrzewaćpotem ... nio to na noc sobie wysmaruje maściąi zobaczymy :)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Bo pewnie byłeś u zwykłego, a oni znają sie na wszystkim, czyli dobrze -na niczym :D

Trzeba iść do chirurga!!! (wcześniej dowiedz się kto jest w miarę dobry), ...a i nie bój się, nie będzie cie kroił :D :D :D .

Z tymi rozgrzewaniami to zamiast maści rozgrzewającej (grzeje tylko powierzchniowo poprzez drażnienie skóry), lepszy jest zestaw: maść np. Lioton 1000 + nagrzewania poduszką elektryczną lub lampą rozgrzewającą (powinna być w większych supermarkach- ok.40 zł)

Pozwodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia życzę
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Byłem u rodzinnego po skierowanie do specjalisty - a potem byłem u specjalisty i to on mi takie bzdety mówił .... lampe i poduszke mam :) aż tak zacofany nie jestem :)
no nic palec juz nie jest napuchnięty - altacet odstawiłem i już mogę beż dodatkowych środków leczyć :)
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Fajnie, ze wtedy twoja diagnoza byla sluszna, ale nigdy nie masz pewnosci czy teraz born Boshe nie stalo sie cos powazniejszego. Radzilbym Ci jednak wybrac sie na te 4 godz do lekarza :grin:

Szybkiego powrotu do zdrowia :) )
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje
Ehh dzięki za troske i napewno odwiedzę tego lekarza ale za miesiąc jak ból nie ustąpi :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 najnowszych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024