Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan tygodnia żółtodzioba.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

xadiress
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Rzeźba :D

Napisano Ponad rok temu

Plan tygodnia żółtodzioba.
Witam!
W marcu będę kończył 16 lat, mam ok. 185cm wzrostu i ważę 77 kg.
W listopadzie zacząłem swoja przygodę z "ciężarami" i chciałbym się zapytać, czy mój owy plan jest skuteczny, jak dobrać kolejny, i kiedy go dobrać.
Dodam na wstępie że mam zakupiony już mały zestaw domowy tj:
sztanga prosta, 2x hantle o regulowanych obciążeniach, odważniki (4x 5kg, 8x 2kg 4x 0,5 kg) zamierzam dokupić 4x odważniki o wadze 1kg aby móc większą różnorodność dobierać gdy ćwiczę, posiadam również ławeczkę o regulowanym oparciu (płaska lub skośna) zamierzam się także do zakupu "połamanego gryfa" służącego głównie według mnie do ćwiczenia bicepsów lub barków.
każde ćwiczenie będę podpisywać numerycznie np (1) lub (5) aby później łatwiej opisać przebieg ćwiczeń.
A wiec tak:
1.Klatka:
(1) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
TYLKO BEZ STYKU HANTLI RESZTA TA SAMA DO POWYŻSZEGO
(2) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2.Biceps
(3) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(4) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
3.Barki
(5) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(6) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
4.Brzuszek
(7)
2, 3 i 4
5.Nogi
(8)
TE PIERWSZE BEZ SZTANGI

--------------------------A wiec przejdźmy do planu treningowego :):-------------------------------
Pon:
-Klata i biceps
1 seria na biceps hantlami o wadze 12kg
zaczynam od bicepsa 7x(1) na lewa potem na prawa, 30sec przerwy, (powtarzam taki cykl 4 razy)
potem dalej biceps 7x (2) 30 sec przerwy(powtarzam cykl 4 razy)
potem 3 min przerwy
następnie klatka
hantle o wadze 10kg
zaczynam od (3) na ławeczce skośnej robię 12, powtórzeń następnie 10sec przerwy, potem 8 powtórzeń, 10 sec przerwy, 6 powtórzeń, 10sec przerwy, i 4 powtórzenia.
następnie (4) hantlami o wadze 7kg robię tak samo jak w poprzednim 12 powtórzeń 10 sec przerwy....
I POWTARZAM CAŁY POWYŻSZY PLAN 3 RAZY.
Wt:
Barki Brzusio i Łydki :):
Barki
hantle o wadze 9kg
ćwiczenie (5) 12 powtórzeń 10 sec przerwy...(tak jak w poprzednich bez zmian)
Brzuch:
(7) 2 3 i 4 ćwiczenie każde po 20 miedzy ćwiczeniami z 1min przerwy oraz podparcie się czyli 4 ćwiczenie na 30sec ono kończy serie z brzuchem, następnie bez odpoczynku przechodzę do nóg (8)
w nogach 1 ćwiczenie wykonuje powtarzając je 10 razy następnie oba kolejne po 20 razy
cała powyższa serię wtorkową powtarzam 3 razy.
Środa:
TO SAMO CO W PONIEDZIAŁEK
Czwartek:
TO SAMO CO WE WTOREK
Piątek:
TO SAMO CO W PONIEDZIAŁEK
Sobota:
TO SAMO CO WE WTOREK
Niedziela
BASTA WOLNE !!!!:>


Ten skład stosuje od około 10 listopada ubiegłego roku

Pierwsze z moich pytań brzmi tak:
czy coś warto dokupić czy dam sobie rade z tym co mam?
kolejne z pytań to czy mój dobór ćwiczeń jest dobry czy warto coś zmienić ponieważ obserwując swój rozwój ciała mam pewne uwagi tj biceps rozrasta mi się do środka (zaobserwowałem to gdy siedziałem przed komputerem z rekami położonymi na klawiaturze)lub klatka piersiowa rozrasta się dość "kobieco" tzn za bardzo cycki mi do przodu rosną xd ale może tak ma być i tylko ja się nie znam :D
Nieco się rozpisałem i wiem że moja prośba o ocenę będzie dość trudna do ocenienia aczkolwiek będę wdzięczny za każdą pomoc pozdrawiam wszystkich :)
Ostatnie z moich pytań brzmi co po tym układzie jaki dobrać kolejny i kiedy po jakim czasie go stosować
Troszeczkę się rozpisałem i rozumiem że moja prośba o ocenę będzie dość trudna do ocenienia aczkolwiek będę wdzięczny za każdą próbę pomocy pozdrawiam dryblasy :D
  • 0

xadiress
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Rzeźba :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan tygodnia żółtodzioba.
przegladając forum natknalem sie na taki temat
http://www.forum-kul...showtopic=43083
boje się ze u mnie moze wystapic to samo poniewaz po cwiczeniu bicepsa od wewnetrznej czesci reki strasznie mi zyly wyskakują wiec prosze o jakas rade w tym momencie najbardziej zalezy mi na tym aby uniknac takiego efektu bardzo prosze o mozliwie jak najszybsza pomoc :( z gory wszystkim dziekuje
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024