Skocz do zawartości


Zdjęcie

nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

silesian
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nogi
Mam pytanko co do treningu nóg. Do tej pory robilem typowy trening na mase nóg z przysiadami, wspiecia na palcach itp. W tej chwili nogi a szczegolnie uda urosly i to bardzo nawet az za bardzo. Potrzebuje teraz jakieos treningu zeby je bardziej wyrzeźbic, poprawic sile i witrzymalosc a nawet cos spalic i zeby juz nie urosly :D Macie jakis pomysl? Mylalem nad tym zeby zaczac biegac. Silke mam w domu bez maszyny tylko szanga laweczka i hantle.
  • 0

Kancik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowy zachód
  • Zainteresowania:Sport, muzyka..

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
Zacznij biegać :D obetnij węgle, dorzuc białka.. :P
  • 0
"Proście, a będzie wam dane.. szukajcie, a znajdziecie"

silesian
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
Tylko czy samo bieganie wystarczy
  • 0

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
ewentualnie możesz dorzucić skakankę, tylko to ci bardziej łydy porobi zamiast ud.
  • 0

Koras1418048793
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Sport Motoryzacja Film Muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
Potrzebne Ci sa wieksze ilości powtórzeń na mniejszych ciezarach, szkoda ze nie masz dostepu do maszyn bo to na nich mozna osiagnac najlepsza separacje, szczerze to nie wyobrazam sobie treningu nóg bez uginania i prostowania na maszynie jesli chcesz miec dobrej jakości mięcho na nogach :) ale probuj probuj, zmniejsz cieżary i skup sie na technice, pozdro
  • 0
..daje z Siebie maximum, widze pracy efekty..
..mam szerszy punkt widzenia i wiecej perspektyw..

słaby
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1728 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
Nie przesadzać z bieganiem, ja postanowiłem biegać jakieś 7 tygodni temu, biegałem dzień w dzień, runlog wyliczał mi około 90 km tygodniowo,schudłem w udach do 52 cm...było i tak mało około 58 ale teraz to masakra . od 2 tygodni nie biegam, a nogi mam cały czas tak słabe, czuje się jak bocian. Co najgorsze zawsze byłem rozciągnięty, do szpagatu brakowało mi paru centów, kładłem nogi na drabinkach ponad wysokość głowy i dotykałem kolana głową, a teraz, moja ruchliwość to może 45 stopni, po czym czuje jak by "brakowało" mi mięśnia, i gubie równowage. Plus że również fetu troche straciłem,ale teraz licze ze szybciej odzyskam utracone mięsko. Zastanawiam się jak robią to biegacze ze zwiększają masę swoich nóg poprzez bieganie :niepewny:
  • 0
Trening jest niczym, wola jest wszystkim

Tiger1418048803
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
mój kuzyn biega i mówił mi coś kiedyś o "sile biegowej" czy jakoś tak. Wspominał coś o bieganiu pod górkę itd. Może to im jakoś pomaga?
  • 0

GLOBALUS
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Biochemia żywienia, trener osobisty, własna firma

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
To co podaje się w postach to jedna strona medalu. A jakby to wyszło gdyby zastosować metodykę treningową. Czyli np. potrójne serie - są bardzo wyczerpujące, trzy ćwiczenia jedno po drugim bez odpoczynku (niemalże). Chyba też może posłużyć jako element niepozwalający dalszemu wzrostowi a dodatkowo wyrzeźbi, może być potraktowane jako element treningu wytrzymałości siłowej.

Hmm... co o takim podejściu myślicie. Kiedyś takie coś sprawdziłem.

Np. niemiecka metoda - wskazana na duże partie mięśniowe.
Sposób 5 - 10 - 20 powtórzeń

Co o tym myślicie????
  • 0
2011 rok to dobry czas

Chcę sprawdzić redukcje w porze zimowej i wpływ warunków na organizm. Zatem od 3 stycznia (poniedziałek) 2011 roku - REDUKCJA.
Dziennik podam na stronie.

stempek1988
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:bilard,siłownia,muzyka,film,motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
" Sposób 5 - 10 - 20 powtórzeń " ale ciężar wzrasta maleje? może stały?
podejrzewam że chodzi ci o ciezar malejacy z każda seria?

ogólnie mi sie wydaje ze za duze przeskoki w powtórzeniach
  • 0
"w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..." - M.Pudzianowski

WŁAŚNIE MINEŁY 2 LATA CIĘŻIEŻKIEJ CHARUWY !!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

GLOBALUS
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Biochemia żywienia, trener osobisty, własna firma

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi

" Sposób 5 - 10 - 20 powtórzeń " ale ciężar wzrasta maleje? może stały?
podejrzewam że chodzi ci o ciezar malejacy z każda seria?

ogólnie mi sie wydaje ze za duze przeskoki w powtórzeniach


Fakt, nie podałem konkretnych wytycznych.

5 powtórzeń - przysiady z dużym obciążeniem
10 powtórzeń - ćwiczenia na dwugłowe uda
20 powtórzeń - ćwiczenia na czworogłowe, prostowanie w stawach kolanowych na maszynie do czworogłowego.

Ćwiczenie robisz jedno po drugim. Staraj się utrzymać ciężar zwłaszcza przy dużej ilości powtórzeń w ostatnim ćwiczeniu. Do tego pamiętaj aby się dobrze rozgrzać. Będziesz zaskoczony efektem w wyglądzie i sile nóg.
Zacznij o 3 serii po 3 tego typu ćwiczenia.

Jeśli już np. po 4 do 5 tygodni uznasz że nogi wyglądają na tyle aby np. zmienić czworogłowe w jakiś sposób to zmień drugie ćwiczenie z ataku na dwugłowego na ćwiczenie przysiad wykroczna-zakroczna. I rób je z hantlami.

Czyli:
5 powt. - przysiad ze sztangą lub w bezpiecznej formie maszyna Smita
10 powt. - przysiad z hantlami wykrocznej-zakroczna
20 powt. - prostowanie kolan na maszynie na czworogłowego.

Tempo umiarkowane spokojne. Wtedy zapanujesz nad gęstością mięśnia. Nigdy nie przyspieszaj tempa w powtórzeniach. Rób dokładnie w jednym spokojnym tempie.

Ciężary te same, możesz za to regulować czas odpoczynku pomiędzy seriami. Zacznij np. od 2 minut.
1 seria to 3 ćwiczenia jedno po drugi i dopiero odpoczynek 2 minuty
2 seria to 3 ćwiczenia jedno po drugim i dopiero odpoczynek 2 minuty
3 seria to samo...

Następny trening z odpoczynkiem 1:45 min. lub 1:30 minuty odpoczynku. Baw się czasem dla intensyfikacji ćwiczeń.
  • 0
2011 rok to dobry czas

Chcę sprawdzić redukcje w porze zimowej i wpływ warunków na organizm. Zatem od 3 stycznia (poniedziałek) 2011 roku - REDUKCJA.
Dziennik podam na stronie.

stempek1988
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:bilard,siłownia,muzyka,film,motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi
powiem ci że przemówił do mnie ten trening chyba zrobię go bo akurat za godzinkę idę na siłkę :D
  • 0
"w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..." - M.Pudzianowski

WŁAŚNIE MINEŁY 2 LATA CIĘŻIEŻKIEJ CHARUWY !!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

GLOBALUS
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Biochemia żywienia, trener osobisty, własna firma

Napisano Ponad rok temu

Re: nogi

powiem ci że przemówił do mnie ten trening chyba zrobię go bo akurat za godzinkę idę na siłkę :D


Po siłowni jeśli mógłbyś szanowny kolego daj znać o sobie i twoich nogach...

Taka tylko sugestia jeśli chodzi o tę metodykę:
z pewnością będzie można zauważyć po jakimś czasie, że jeśli będziesz chciał przypuśćmy pomniejszyć nogi a wyjdzie że jest niewielki wzrost masy przy widocznym pocięciu się mięśni, wystarczy wówczas skracać przerwy między seriami. Z drugiej strony możesz utrzymać powiedzmy 1:30 minuty a zwiększyć o jedną serię i sprawdzić to na przestrzeni 3 - 4 tygodni. Będą się dziać cuda.

Jeszcze jak dojdzie do tego utrzymanie formy jadłospisu to już praca się sama robiła.
  • 0
2011 rok to dobry czas

Chcę sprawdzić redukcje w porze zimowej i wpływ warunków na organizm. Zatem od 3 stycznia (poniedziałek) 2011 roku - REDUKCJA.
Dziennik podam na stronie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024