Skocz do zawartości


Zdjęcie

obciazenie na nogi (kopanie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

obciazenie na nogi (kopanie)
co sadzicie o trenowaniu kopniec na worek albo jakis slupek owiniety szmatami ( metody chalupnicze r0x da house :D ) z obciazeniem tzn. np takimi ciezarkami co sie zapina na nogach jak paski (na rzepy) ? dobre to moze dac efekty ? moze mozna jakos domowymi metodami zrobic takie obciazaenie na nogi do kopania ??
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
hi. daj sobie spokoj, szkoda stawów. jedyne co moge polecić to trenowanie dzwigaczy (kontrolowane unoszenie nóg do przodu i do boku z zatrzymaniem nogi na kilkanaście sekund w pozycji szytowej), ale broń sie chopie przed bieganiem i wymahami nóg. Stawy możesz sobie załatwić bezpowrotnie i bedziesz funkcjonował normalnie, jedynie dzieki Artrostop'owi. Kopanie w takich ciężarkach powoduje nienaturane i niekontrolowane wyprosty nóg w stawach kolanowych, stad takie zgubne działanie. Ale jak napisałem statyczne męczenie dzwigaczy jak najbardziej.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
To zly pomysl. Efektow pozytywnych nie bedzie zadnych, a dodatkowo to prosta droga do kontuzji.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
Znaczy sie to do psychopaty bylo... odnosnie tego kopania w slupek :oops:
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
Wyluzuj będziesz miał worki aż będziesz miał dość , jesteś początkujący teraz najważniejsze jest dla ciebie opanowanie technik...ciężarki odpada walenie w worek zmacnia siłe i do tego ma służyć ale najpierw technika...
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)

slupek owiniety szmatami


dzieki za inf , sam jestes kur** psychopata :twisted: jak slupek mam dobrze obwiniety szmatami srednia grubosc szmat (razem, w kazdym miejscu) jakies 20cm i kopie w butach wiec nie widze problemu
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
No dobrze, a co z kopaniem (i bieganiem) w butach?
Np. zimowych - to też obciążenie...
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
Pewności nie mam ale jak chodzi Ci o kopnięcia to mówimy o okrężnych czy prostych ?
Jak o prostych to buty rozumiem... ale słupka nie za bardzo
Natomiast jeżeli mówimy o okrężnych to raczej człek się stara piszczelem przyłożyć a nie stopą... zatem buty raczej nic nie dają :( a zwiększają tylko obciążenie nogi, która przy treningu wykonując nie wiadomo ile powtórzeń kopnięcia może ulec przeprostowi... a to już kaplica
Może nie do końca zaqmałem w czym rzecz... ale ciężarki w dynamicznym ćwiczeniu( czytaj kopnięcia) to zły pomysł
Pozo
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
Proxopata: kopie w butach wiec nie widze problemu

Może i jestem początkujący w MT, ale z tego co mnie uczono to uderzenia powinno sie wykonywać piszczelami :P ....chyba że Ty nie trenujesz MT :oops:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)

co sadzicie o trenowaniu kopniec na worek albo jakis slupek owiniety szmatami ( metody chalupnicze r0x da house :D ) z obciazeniem tzn. np takimi ciezarkami co sie zapina na nogach jak paski (na rzepy) ? dobre to moze dac efekty ??


Moim zdaniem to nie jest dobre.
Zamiast cwiczyc tak 5 minut pocwicz 10 minut bez ciezarkow.

Miesnie mozesz wyrobic sobie na silowni
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
:) wkurzyl sie... proksopata. Za grosz poczucia humoru :wink:
Nie wiem jak tam silnie kopiesz ale gdybym ja z calej sily kopnal w taki slupek (razem z tymi szmatami 20 cm) to po prostu bym sobie zlamal noge :lol:
Wiec przestan "pykac" a zacznij uderzac, sam sie przekonasz ze nie jestes ze stali i lepiej uderzac w cos co amortyzuje.
Obciazenie nogi przy uderzeniu to tez zly pomysl. Chcesz pracowac nad sila uderzenia to poprawiaj koordynacje ruchu. Sztuczne obciazenia to wlasnie przeciwienstwo cwiczenia koordynacji, czyli paradoksalnie szkodzisz zamiast doskonalic.
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
wypowiedz shy1 jak najbardziej trafna i dodam jeszcze ze kopiac w tych obciazeniach odzwyczajasz sie od kontroli i równowagą przy udezeniach bez obciazenia.

pozdrawiam
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
dobra luz , nie cwicze MT lecz kicka krotko wiec tak tylko pytalem , chodzilo mi o kopniecia okrezne , i nie chodzi mi o to zeby kopac z calej sily ale zeby podszkolic technike (zwlaszcza lewa noge bo jakos tak gorzej wychodzi)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
butami tez mozna kopac ale jest to troche inne
nie starasz sie kopnac przez cel (tak jak w thai ze kiedy nie trafisz to zrobisz obrot)
jak kopiesz butem to noga musi byc troche bardziej luzna
duzo sily w kopnieciu butem idzie od wyprostowania nogi w kolanie
potem zginasz noge z powrotem
wyglada to bardzo podobnie do kopniec tkd
tylko pamietaj druga noga stoi tylko na palcach i w momencie kopniecia(kiedy trafiasz w cel) to twoja pieta powinna byc skierowana w cel(w sumie to tak i w thaiu jest tylko troche inaczej...)
blah hyba zamiast cos wytlumaczyc znowu zagmatwalem....
ale moze pomoze
  • 0

budo_falco76
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZG

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
Nie zakładaj żadnych obciążeń na kostki, bo załatwisz kolana. A jak raz Ci kolanko przeskoczy to już dupa, będą problemy co chwilę. Teraz trenuje kicka, ale wcześniej grałem w siatkówkę i kiedyś mnie też poniosło z ciężarkami na kostki. Żałuje do dzisiaj.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)

co sadzicie o trenowaniu kopniec na worek albo jakis slupek owiniety szmatami ( metody chalupnicze r0x da house :D ) z obciazeniem tzn. np takimi ciezarkami co sie zapina na nogach jak paski (na rzepy) ? dobre to moze dac efekty ? moze mozna jakos domowymi metodami zrobic takie obciazaenie na nogi do kopania ??

moj trener miedzy innymi tak roz........ sobie kolana :?
  • 0

budo_bomber87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
napewno ten pomysl z obciazeniem by zaowocowal o ile bedziemy wykonywac ciosy poprawnie!! bo jak złożymy 2 kg na noge i bedziemy kopac po jajach no to raczej mijamy sie z celem :wink:
  • 0

budo_alucard
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obciazenie na nogi (kopanie)
Cwiczenie z ciezarkami ...

Moze ci pomoc wzmocnic nogi jasli nie bedziesz kopal. Machanie nogami, na ktorych zalozone masz obciazenie rozwali ci tylko stawy ( szczegolnie kolana ) - juz chyba wszyscy to tu pisali wiec ja sie dolaczam.

Wzmocnic nogi najlepiej na silowni albo w domu cwiczeniami statycznymi ( dziecie buddy, pozycja jezdzca itp ).

Na wzmocnienie dobrze takze trzymac noge w pozycji wyprostowanej jak najwyzej nad ziemia - samo kopanie w worek czy wykonywanie technik tez wzmacnia nogi ( pokop sobie kilka minut to zobaczysz ).

Co do trenowania Lowkick'ow to moj kumpel ma fajny sposob. Znajdujesz sobie jak najciensze drzewo ( moze byc taki jak kijek od grabek albo troszeczke ciensze ). Owijasz je kilkoma szmatkami i cwiczysz golenia na tym. Nie ma ryzyka kontuzji w takim cwiczeniu.

Dobre tez jest nastepujace cwiczenie. Zalatwiasz sobie worek ( taki mniejszy niz kartka a4 ). Wsypujesz tam ziarno, wieszasz go na jakims haku i kopiesz w to.

Jesli chcesz sobie wyhartowac golenie to zalatw sobie dwa plaskie kije ( cos na ksztalt wiosla ) i obijasz soobie lekko piszczele. Nie przesadzaj z obijaniem. 10 minutek dziennie w zupelnosci wystarczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024