Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proste ćwiczenia + treningi koszykówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

ariadn999
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proste ćwiczenia + treningi koszykówki
Witam
Mam pytanie a właściwie prośbę o doradzenie w mojej sytuacji.

Zawsze byłem wysokim, szczupłym gościem - miałem dużo ruchu itp itd, a przede wszystkim mnóstwo czasu spędzałem na rowerze i na grze w kosza. Niestety potem studia, brak czasu itp. Teraz mam 26 lat i sporo przybrałem na masie - a przede wszystkim mój brzuch;) A klatka piersiowa niestety praktycznie płaska.

No i zdecydowałęm się coś z tym zrobić i zamierzam wrócić do grania w kosza, ale chciałbym też zrobić coś z mięśniami. No i moje pytanie wygląda tak:

Będę chodził na treningi koszykówki raz - dwa w tygodniu, ale poza tym chciałbym popracować nad mięśniami brzucha, klatki no i ramion. Zamierzam kupić sobie hantelki, na początek 10kg (może niedużo, ale nigdy kontaktu z siłownią nie miałem i teraz też nie chcę). Czy jest możliwe dobranie zestawu ćwiczeń z hantelkami, pompkami itp, żeby przy regularnym graniu w kosza, poprawić coś z mięśniami brzucha czy klatki? Na siłownię chodzić nie będę bo nie dam rady przeznaczac na to wszystko tyle czasu i energii tygodniowo. Innych sprzętów w domu raczej mieć też nie będę, no chyba że są jakieś proste i niedrogie, które mógłbym kupić. Prosiłbym o jakąś poradę odnośnie mojej sytuacji. Nie mam ambicji wyglądać jak młody bóg, bo wiem że musiałbym w to włożyć mnóstwo pracy, a to po prostu niemożliwe. Trening siłowy ma być tylko uzupełnieniem tego grania w koszykówke.

Tylko prosiłbym o nieodsyłanie do podobnych tematów bo przejrzałem i widzę, że choć niektóre teoretycznie zawierają podobne pytanie, to w istocie są całkiem inne.
Pozdrawiam
p.
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proste ćwiczenia + treningi koszykówki
Ale chcesz zrzucić trochę fatu, czy podnieść się siłowo?

Co do ćwiczeń "domatora" pompki itp to na tym nie da się daleko zajechać. Ale z hantlami i jakąś spora dawką cieżarów da rade coś zrobić.
  • 0

ariadn999
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proste ćwiczenia + treningi koszykówki
Dzieki
Chodzi głównie o zrzucenie - na brzuchu bardzo się zapuściłem. wyrzezbionej sylwetki nie mialem nigdy, ale dopoki bylem szczupły, w niczym mi to nie przeszkadzało
  • 0

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proste ćwiczenia + treningi koszykówki

Dzieki
Chodzi głównie o zrzucenie - na brzuchu bardzo się zapuściłem. wyrzezbionej sylwetki nie mialem nigdy, ale dopoki bylem szczupły, w niczym mi to nie przeszkadzało


Jeśli chodzi o zrzucenie fatu, to nic tylko dieta i aeroby. Inaczej nie da rady. Wpierw zrób cykl na zrzucenie tłuszczu, a dopiero potem pociśniesz siłe.

Polecam HIIT. Poczytaj o tym troszkę, a będziesz wiedział, co robić. Dodatkowo dieta na redukcje (masz w podwieszonych w dziale "Odżywianie"), a trening można ew ułożyć.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024