Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebny plan cwiczen, DYSKOPATIA:(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

devcio
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Potrzebny plan cwiczen, DYSKOPATIA:(
Witam, wszystkich.
Zalozylem temat, poniewaz potrzuje zestaw cwiczen odchudzajaco, wzmacniajace oraz przy okazji na poprawe wygladu. Waze 100kg przy 181cm wzrostu, opona na brzuchu i plecach jest a lekarz ostatnio mi powiedzial ze mam dyskopatie kregow w odcinku krzyzowo-ledzwiowym i musze zamienic "oponke" na "gorset z miesni". Pare lat temu troche trenowalem ale widocznie bez odpowiedniej wiedzy o swoim oganizmie tylko zrobilem sobie krzywde.Podszedlem ambitnie do sprawy i od miesiaca jestem 3x w tyg. na basenie i od zeszlego tyg. 3x na silowni (osiedlowa, ale zawsze cos). Potrzebuje rozpiske cwiczen w planie Pn, Sr,Pt bo tak chodze i na silke i na basen. Nie ukrywam ze chcialbym tez jakies cwiczenia rozciagajace bo slyszalem ze to wspomaga regeneracje miecha. Czy jest ktos w stanie podac mi konkrety. Pozdrawiam i nie ukrwyam ze licze na odpowiedz pozytywna:)
  • 0

xgrubyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebny plan cwiczen, DYSKOPATIA:(

Witam, wszystkich.
Zalozylem temat, poniewaz potrzuje zestaw cwiczen odchudzajaco, wzmacniajace oraz przy okazji na poprawe wygladu. Waze 100kg przy 181cm wzrostu, opona na brzuchu i plecach jest a lekarz ostatnio mi powiedzial ze mam dyskopatie kregow w odcinku krzyzowo-ledzwiowym i musze zamienic "oponke" na "gorset z miesni". Pare lat temu troche trenowalem ale widocznie bez odpowiedniej wiedzy o swoim oganizmie tylko zrobilem sobie krzywde.Podszedlem ambitnie do sprawy i od miesiaca jestem 3x w tyg. na basenie i od zeszlego tyg. 3x na silowni (osiedlowa, ale zawsze cos). Potrzebuje rozpiske cwiczen w planie Pn, Sr,Pt bo tak chodze i na silke i na basen. Nie ukrywam ze chcialbym tez jakies cwiczenia rozciagajace bo slyszalem ze to wspomaga regeneracje miecha. Czy jest ktos w stanie podac mi konkrety. Pozdrawiam i nie ukrwyam ze licze na odpowiedz pozytywna:)

Polecam ci zacząć ćwiczyć Hatha-Yogę, jeśli masz dyskopatię. Nie dość, że wzmocni ci kręgosłup, to i przyspieszy metabolizm i inne tego typu rzeczy, jeśli chcesz schudnąć. Na rozciąganie też masę rzeczy w książkach znajdziesz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I zakup jakąś książkę :) Najlepiej bks iyengara, bo ta książka posiada wszystko.
  • 0

devcio
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebny plan cwiczen, DYSKOPATIA:(
Moze ktos jeszcze sie wypowie...widze ze ekspertow to na lekarstwo na tym forum...
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebny plan cwiczen, DYSKOPATIA:(

Moze ktos jeszcze sie wypowie...widze ze ekspertow to na lekarstwo na tym forum...

Nikt Ci nie poda konkretów, bo nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności za Twój kręgosłup, idź do lekarza i dowiedz się od niego co możesz a co nie. to tak, jakbyś chciał, żeby lekarz wypisał Ci silny antybiotyk po rozmowie telefonicznej, bez sensu. Raczej basen to dobre rozwiązanie, może chodź na niego 4-5 razy w tygodniu, a odpuść sobie siłownie? basen robi prawie każdą partię mięśni, jeżeli nie każdą, to bardzo fajne ćwiczenie aerobowe i w dodatku poleca się je na schorzenia kręgosłupa. Następnie regularne wizyty u lekarza i jak Ci powie, że możesz bezpiecznie ćwiczyć na siłowni, to wtedy pisz o plan. Co do rozciągania, to masz tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Atlas ćwiczeń



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024