Skocz do zawartości


białko po basenie i tenisie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_inseem_*

Guest_inseem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

białko po basenie i tenisie
witam, mam w domu odżywke białkową (białko serwatkowe) chodze dwa razy w tygodniu na tenis raz na basen i dwa razy na silownie, jak radzicie przyjmowac bialko przy tenisie i basenie (koncze poznym wieczorem) przed czy po? i w jakiej ilosci? czy moze po prostu do popicia kolacji (ktora sklada sie zazwyczaj z kanapek), bo rozumiem ze jeśli chodzi o silownie to najlepiej od razu po do posilku?
dodam ze jestem raczej szczuply

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
przy Twoim trybie zycia wystarczy porcja 1,5h przed wysilkiem (tenis, basen, silownia), oraz skoro konczysz wieczorem treningi to rozumiem ze wracasz i odrazu jesz wiec w takim przypadku do kolacji by wzbogacic ostatni posilek w bialko. i tak masz racje w przypadku silowni nalezy jak najszybciej po treningu dostarczyc bialko, tylko zeby sie ono nie zmarnowaloby przydaloby sie jakies zrodlo kcal jak np weglowodany w porcji z bialkiem
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_inseem_*

Guest_inseem_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
to moze od razu po silowni bialko (tak z 60 gram???) razem z jakims posilkiem lub owocami? a po basenie i tenisie rowniez 60 gram do kolacji? a co ze sniadaniem rowniez kanapki :( wmacniac sie bialkiem? czy lepiej w pracy do salatki?

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
Nie 60g, bo i tak tyle sie nie wchlonie. Maks 30-40g.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


ooleg
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie

Nie 60g, bo i tak tyle sie nie wchlonie. Maks 30-40g.


nie ma zanych badań za i przeciw wiec niech bierze ile mu sie tam da
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie

szafik napisał/a:
Nie 60g, bo i tak tyle sie nie wchlonie. Maks 30-40g.


nie ma zanych badań za i przeciw wiec niech bierze ile mu sie tam da


No tu masz racje. Moim jednak zdaniem lepiej walnac 2 porcje po 30-40g jak jedna 60g ;) Albo 40 g po powrocie, a 20 g z rana na czczo.
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
no to wam powiem jedna rzecz hehe gdy bylem jeszcze na stazu w zespole przychodni specjalistycznych robilem sobie regularnie rozne badania po znajomosci i pewnego dnia bedac na cyklu i badaniach a bylem bez podkoszulki z krostami na plecach :rotfl: lekarz pyta sie mnie ile jem bialka dziennie hehe i czy niemam na nie uczulenia, powiedzialem ze z samej odzywki to bedzie jakies 100g z pozywienia jakies 150g, razem z 250g lekarz wiele juz widzial hehe ale jak mu to powiedzialem to az usiadl i powietrza złapał zdziwilem sie zdeczko czemu, wkoncu to tylko bialko, ten mi zaczal nawijać ze trzeba uważać na spozycie bialka ze nie mozna brac wiecej niz 1gr na 1kg masy wspominal tez o czym zreszta mozna znalezc na internecie ze nadmiar białka, które nie może zostać zużyte na naprawę tkanek czy jako energia jest przekształcane w tłuszcz. a ja mu swoje ze swojego czasu na redukcji to i 3g bralem :hyhy: znow chlop zlapal powietrze wspomnial mi bym wiec zrobil badania nerki i watroby hehe bo mnie ponoc ponioslo i ze takie dawki moga byc negatywne dla zdrowia i zaczal mi cos tam gadac na potwierdzenie o mleku matki. a ze nie pamietam dokladnie co to poszukalem specjalnie teraz na internecie:

Badania porównawcze składu mleka samic różnych gatunków wykazały, że pośród innych ssaków, mleko kobiece zawiera najmniejszy procent białka w składzie, bo tylko 1,6 %. Mleko krowie ma 3,5 %,a mleko świni ponad 14%. Ale to właśnie te 1,6 % białka w mleku matki jest dla rozwoju dziecka ilością optymalną. Ten fakt wyraźnie wskazuje na niski poziom zapotrzebowania na białko, również u dorosłego człowieka i tłumaczy to, że ludzie przekarmieni białkiem chorują i źle go tolerują. Realny problem wiąże się więc nie z brakiem czy niedoborem, lecz z nadmiarem białka w standardowej diecie. Zostało dowiedzione, że właśnie przejadanie się białkiem oraz brak wystarczających ilości błonnika, witamin i soli mineralnych jest główną przyczyną większości chorób zwyrodnieniowych i cywilizacyjnych, które stały się prawdziwą plagą naszego wieku. Do niedawna mniemano, że podstawowym powodem miażdżycy i innych pochodnych od niej chorób jest nadmiar tłuszczu w diecie. Obecnie coraz więcej jest dowodów na to, że istotną przyczyną miażdżycy jest obok nadmiaru tłuszczu, nadmiar białka (np. badania w klinice dr. Bircher-Beemera). Stwierdza się coraz liczniejsze przypadki miażdżycy u dzieci, co przeczy opinii, że jest to tylko choroba wieku podeszłego.

tak wiec jak mi ktos poda jakiegos madrego linka ile sie powinno wrescie optymalnie jesc bialka to bede wdzieczny bo nie ukrywam ze temat dawniej zbagatelizowalem i nic do mnie nie dotarlego z tego co do mnie mowil :rotfl: dopiero teraz to do mnie powrocilo gdy poruszyliscie temat o ilosc bialka w porcji :) no i nie ukrywam ze czytalem wczoraj porady Arnolda ktory rowniez zalecał branie 1g bialka...a ze nie lubie marnowac na marne odzywek bialkowych czekam na madre linki :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
Ja ze swojego doświadczenia to powiem
że zwykle do cykli kreatynowych czy PH
wiadomo zarłem wiecej białka niż poza cyklem
ale to i tak zazwyczaj było mniej niz 2 g/kg

przeważnie ok 1,5 g na kilogram masy ciała
i zawsze przyrosty były nie twierdzę że
nie mogłyby być wieksze gdybym brał faktycznie
te 2 g białka czy wiecej ale jak widać i na mniejszych ilosciach też sie rosnie

moje cykle na PH (te bardziej udane) jak porównuję z kolegami z forum
to widzę że oni biorą (a przynajmiej tak piszą heh) po 2g/kg lub więcej białka
a efewkty w postaci przyrostu masy mają bardzo zbliżone do moich
więc jak widać chyba przeładowywanie sie białkiem nie jest aż tak potrzebne

z drugiej strony ja chciałbym np walnąć 3 x dziennie po 50 g białkowej odżywki
i mieć 3/4 zapotrzebowania na białko w cyklu masowym z głowy.
ale czy to ma sens też nie wiem bo właśnie ta kwestia przyswajalności...


co do PH to inną sprawą jest że jak koksy
powodują nasilenie syntezy białka
więc ze stosunkowo małej ilosci białka
można uzyskać niezłe przyrosty
na kreatynie raczej czegos takiego nie doznamy.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
w sumie po glebszym namyslne i powertowaniu stron na necie, mysle ze zaproponowana dawka 1,5g jest w sam raz, bynajmniej nie zmarnuje tak szybko bialka i nie pojdzie w fat :hyhy: odnosnie kwestii przysfajalnosci szukajac info o porcji/kg znalazlem cos takiego:

Nie ma określonej normy, jaką organizm może przyjąć. Chociaż ma na to wpływ ilość wydzielanych enzymów proteolitycznych odpowiadających za trawienie białek takich jak pepsyna, trypsyna i chymotrypsyna (metabolizm). Ważne jest również to by posiłek zjedzony wraz z białkiem zawierał również inne źródła energii. Ułatwi to wchłonięcie białka. Kiedyś uważano, że na 1g białka potrzeba 4g ww. Teraz wiadomo, że chodzi o dodatkowe kcal zaś nie dokładnie o ww. Ilość przyjętego białka będzie też inna ze względu na zapotrzebowanie organizmu. Więcej go przyjmie ktoś ważący 120kg niż 50kg dziewczynka

czyli ja to rozumiem tak, ze niemam co zabardzo zmieniac dawkowania bialka i nadal pozostanie porcja z przedzialu 40-50g bo po co mi wieksza rzędu 60-80g, ale za to 1,5g/kg z dotychczasowych 2g-2,5g
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
linka ci joks nie dam ale czytałem że ilości rzędu 0,8-1g / kg masy ciała to ilości w zupełności wystarczające i tu uwaga wcale nie dla przeciętnego człowieka ale też dla człowieka ćwiczącego ;) co nie zmienia faktu że wchodzi tu też bilans azotowy , na saa podnosi się znacznie a co za tym idzie zwiększa się nie tyle zapotrzebowanie na białko ale też ilość jego zużywania w ciągu doby . W ograniczeniu ilości białka na pewno pomoże jego racjonalne spożywanie . Chodzi o to żeby dostarczyć je tylko wtedy kiedy jest nam potrzebne
przykład osoby ćwiczącej :
rano , przed treningiem , po treningu , na noc i poglądowo wychodziło ny to 30/20/20/30 i mamy 100g białek różnych frakcji dostarczanych o odpowiedniej porze w odpowiednich ilościach , oczywiście ma sie to tylko do osób ćwiczących bez saa , na cyklu jednak zwiększył bym tą ilość ze względu na kosmiczny anabolizm ;)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
czyli jednym slowem obalilismy mit ladowania w siebie 2g/kg czy nawet 2,5g/kg w zaleznosci od budowy hehe
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
o nie i co teraz :przestraszony: za herezje kiedyś palili na stosach :hyhy:
joks może przetestujesz nową teorię ? ;)

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
Czy tak naprawdę obaliliśmy to nie wiadomo
ale pamiętam gdzieś czytałem dawno temu
że dla ektomorfa (czyli sporej cześci z nas)
do przybycia na masie ważne jest nie tyle ilość białka
(czyli nasze słynne 2g/kg) co jego jakość, oraz
ilość i rodzaj węglowodanów.

czyli można by stwierdzic że dla ekto
lepiej zjeśc 1,5g/kg białka wysokiej jakości
niż 2,5/kg słabej.

dla mezo i tak wszystko jedno bo oni rosną na chlebie i wodzie :P
  • 0

szafik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3866 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielun
  • Zainteresowania:kulturystyka, sporty walki, film, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
hmm baaardzo przydatne info :) :padam:

btw podwiesic by mozna to info ;)
  • 0

Chcesz być duży? wzbudzać respekt? Taki człowiek nie może bać się zastrzyków!


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
o jakosci bialka tez slyszalem :) w sumie to niedlugo ludzie po tym temacie zaprzestana kupowania ostrowi w kilogramach z allegro i zaczna kupowac jakies wph :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: białko po basenie i tenisie
jeżeli producenci tych białek na tym zaczną zarabiać to ja chce z tego procent :hyhy:



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024