Skocz do zawartości


Zdjęcie

Waxy Maize Starch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Waxy Maize Starch
szukam jakis wegli po treningu, jakie sa waszym zdaniem najlepsze ? nie chodzi mi o firme lecz o rodzaj welgowadanu. Glukoza ? Maltodekstryna ? Dekstroza ? A moze Waxy Maize Starch ? Bo nad tym ostatnim sie tak zastanawiam, czytalem ze sie wchlania szybciej od dekstrozy i maltodekstryny, ze nie obciaza tak zolądka i ze jest bezsmakowa. Wiec jaki rodzaj wegli najlepiej brac po treningu ? A moze mieszanke np. glukozy, maltodekstryny i Waxy Maize Starch ?

Jesli stwierdzicie ze samo Waxy Maize Starch jest wystarczajaco dobre jako wegiel potreningowy to czy mozna to (tymbardziej z jest bezsmakowe) miksowac razem z bialkiem i wypic po treningu ?
  • 0

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
Glukozę z tesco masz za 1,7 zł/100g

nie ma co przepłacać za jakieś "hiper super naj" węglowodany
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
najlepsze vitargo ale niewiem czy stac kogos na suplementacje takimi weglami :)

czy mozna to (tymbardziej z jest bezsmakowe) miksowac razem z bialkiem i wypic po treningu ?

mozna mieszac kazde wegle z bialkiem lub aminami
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
Ale Joksiu tak na zdrowy rozum, glukoza to jedyny cukier występujący w naszej krwi
wszystkie inne wegle i cukry są przerabiane do glukozy więc
po co nam jakies vitarga, vextarga i cholera wie co jeszcze

najzwyklejszą glukozę ze sklepu i jazda.
Organizm nie musi jej trawic , przerabiać
energia w najczystszej postaci.
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
nie nie nie odrazu mowie ze cena wogole nie gra roli. Wiec zalozcie ze wszystkie wegle kosztuja tyle samo :) i powiedzcie mi czy Waxy Maize Starch to dobry weglowodan potreningowy i czy wystarczy tylko to po treningu.
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
dodam jeszcze ze mam tendencje do lapania fatu no ale jakies wegle obowiazkowo trzeba barac przynajmniej po treningu co nie ? Wiec szukam takich ktore szybko sie wchłoną i dadza mi czysta enegrie. Kompletnie sie nei znam na weglach, nie wiem jakei to sa krotko czy dlugo lancuchowe i ktore sa lepsze po treningu ale czytalem wiele dobrego wlasnie o Waxy Maize Starch. A co do vitargo to faktycznie za drogie, a na Waxy Maize Starch mnie spokojnie stac :)
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
Bodziu glukoza to cukier prosty ;) po treningu ok ale przed już nie a Vitargo to mix węgli złożonych i prostych ze sporą przewagą złożonych
kupiłem 3 wiadra tego i jeszcze mi troche zostało , można rzec nawet ekonomiczne porcje 50-60g przed treningiem i tyla ;)

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch

dodam jeszcze ze mam tendencje do lapania fatu

jezeli wegle tylko po treningu z supli to nie zalejesz sie.

no ale jakies wegle obowiazkowo trzeba barac przynajmniej po treningu co nie ?

i tak i nie ;)
wg badan i joksa ( :rotfl: ) wystarczy zjesc duzo bcaa/bialka zawierajacego go i po sprawie.

ja tam sadze ze najlepiej po tr. wychodza mixy gaineropodobne. 50-60g wegli, 30-40g bialka, 5g bcaa (jezeli nie ma tyle w bialku wpomnianym)
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch

Bodziu glukoza to cukier prosty po treningu ok ale przed już nie


tyle to i rower wie ale pytanie było uwaga:

szukam jakis wegli po treningu,


no więc?

wystarczy zjesc duzo bcaa/bialka zawierajacego go i po sprawie.


a to co znowu za brednie?
zamiast węgli po treningu bcaa tak?
ja pierdziu nie piszcie mi takich bzdur bo mi masa spada jak to czytam

TATUAŻE MI SIE ODKLEJAJĄ JAK CZYTAM TAKIE POSTY!!!
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
GuZu majaczy :rotfl: choć bcaa po treningu solo też ujdzie , a najlepiej węgle + bcaa lub węgle + białko uniwersalne albo coś na wzór egg protein

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch

a najlepiej węgle + bcaa lub węgle + białko uniwersalne


50-60g wegli, 30-40g bialka, 5g bcaa (jezeli nie ma tyle w bialku wpomnianym)


... Maks prosze cie :rotfl:

bogumił, co ci nie pasi- dzialanie antykataboliczne+ wyrzut insuliny (bodajze leucyna ma na to wplyw)
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
a chuje muje dzikie węże a ja powiem że po treningu tylko węgle a godzine przed treningiem białko długo wchłanialne i sprawę katabolizmu mamy załatwioną :hyhy:

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
Jezusie trzymajcie mnie bo zwariuję

a skąd weźmiesz glukozę na zasilenie mięśni?
co wyrzut insuliny ci doda energii???
owszem mozna i białko przerobić na energię
ale raz że długo to trwa a dwa ze jest bardzo niefektywne
trzy ze w tym czasie katabolizm i braki energii cię zżerają

zwariuję zaczne wrzeszczeć AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

po treningu zawsze kurna pierwsze idą węgle/cukry potem lub razem z nimi białko

:zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa:
:krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem: :krzeslem:
  • 0

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch

przed treningiem białko długo wchłanialne i sprawę katabolizmu mamy załatwioną

po treningu tak, w czasie juz gorzej :rotfl:

aj tam bogumił, bez spiny :wstyd:
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
czytalem wlasnie duzo o Waxy Maize Starch ale po angielsku bo na polskich stronach nie wiele o tym jest i w duzym streszczeniu wyczytalem to:

jesli idzie o fakty:

- WMS w porownaniu z malto i dextro ma wieksza molekularną wage przez co wchłania sie o wiele szybciej - prawie 2 razy szybciej
- WMS o wiele szybciej niz malto i dextro uzupelnia zapasy glikogenu a dzieje sie to za sprawa - i nie wiem czy dobrze zrozumialem - tego ze WMS "pomija" zoładek i wedruje bezposrednio do jeslit gdzie jest natychmiast absorbowana ("Again this is accomplished through the bypassing of the stomach and go straight to the intestines for absorbtion")
- WMS nie dosc ze ulatwia wchlanianie takich suplementow jak kreatyna, glutamina i inne ale wrecz razem z wodą "wpompowuje" je do miesni (tak pisalo, ja tylko tlumacze :) )
- WMS w przeciwienstwie do malto czy dextro nie powoduje retencji wody
- WMS w przeciwienstwie do malto i dextro nie jest cukrem (lecz skrobią) dlatego tez powoduje zwiekszenia tkanki tluszczowej - cos dla mnie :P
- WMS to idealny wegiel potreningowy

jesli idzie o opinie jakie wyczytalem na forach po angielsku:

- Ze rzekomo po WMS ludzie lepiej odczuwaja powrot energii po treningu
- Ze niby po WMS nie zalewaja sie fatem choc juz nawet eksperymentuja i biora podwojne dawki - biora tez to przed treningiem i w ciagu dnia (wiec nie tylko po), jeden kolo pisze ze bierze az 130 g tego dziennie (zalecana dawka to max 50 g po treningu) i sie nie zalewa fatem wcale
- Ze po WMS czują ze miesnie sa lepiej napiete po treningu, dobrze spompowane. Taki kolo pisze ze jego skura po treningu jeszcze nigdy nie byla taka napieta - bo on to bierze i przed i po treningu.

Tak wiec piszcie smialo co o tym myslicie, co wiecie, co ciekawego wyczytaliscie i co mi radzicie
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch

po treningu tak, w czasie juz gorzej


jak ktos trenuje półtorej godziny to jego strata :rotfl:
białko długo wchłanialne przed treningiem dobra rzecz


Jezusie trzymajcie mnie bo zwariuję


noś chyba zwariował :D bo nikt nie pisał o białku po treningu bez węgli :rotfl:

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
tam mialo byc ze NIE powoduje zwiekszenia tkanki tluszczowej - literowka
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch

Ale Joksiu tak na zdrowy rozum, glukoza to jedyny cukier występujący w naszej krwi
wszystkie inne wegle i cukry są przerabiane do glukozy więc
po co nam jakies vitarga, vextarga i cholera wie co jeszcze

body bo tylko wegle ktore sie wolno wchlaniaja jak skrobia tak naprawde moga wplywac na uzupelnienie glikogenu, ktory tak na marginesie podczas treningu na silowni az tak sie nie obniza jak wszyscy mysla, minimalnie glikogen leci w dol :D a ww proste to tylko zmulenie (wyrzut insuliny=ospalosc)

zreszta body i maks tu macie cala polemike o weglach warto przeczytac bo siejecie zamet z tym glikogenem i ww po treningu :hyhy: :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wg badan i joksa ( :rotfl: ) wystarczy zjesc duzo bcaa/bialka zawierajacego go i po sprawie.

no :D bo jak napisalem wyzej trening na silowni nie uszczupla tak zapasu glikogenu jak myslicie i uzupelnie ww po treningu nie jest sprawa najwazniejsza a wyrzut insuliny rozpatrywany juz jako transporter do czegos tam spowodowany czy ww prostymi czy aminokwasami to i tak wyrzut insuliny :) a leucyna o 200% lepiej podnosi poziom insuliny niz ww :cisza: wiec odpowiedz sobie sam co lepiej brac zreszta obecne przekonanie jest juz inne niz dawniej gdy ladowalo w siebie tylko wegle, czekano 30 min i ladowano w siebie bialko/aminy teraz po treningu mozesz lyknac aminy/bialko i nic sie nie stanie nie zmarnuje sie jak dawniej myslano na odbudowe glikogenu :cisza: bo ten sie nie traci na typowym treningu :mur:

ps: nic i tak nie zastapi naturalnego zrodla weglowodanow i rodzynki czy miod i tak bija na glowe wszelkie vitarga po treningu :rotfl: i z tymi ww prostymi po treningu przyhamujcie chyba ze spieszno wam do cukrzycy
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
kain rozmawiamy tu o czyms innym a nie "myleniu sie" czy "zmianie zdanie" tematy nie na temat bedą traktowane jako spam :) i dodalem slowo przeciez ze "obecnie przekonanie jest juz inne" jakbys nie widzial :super: a ze lubie sie edukowac i pisze jak jest "obecnie" to nie moja wina :rotfl: ale gdyby nie tacy jak ja to do tej pory nie pito by kawy przy mono :rotfl: tak wiec wiedza jest potrzebna dla tych ktorzy chca sie czegos dowiedziec
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Waxy Maize Starch
nie czemu zostaw, to ciekawe jest, przynajmniej mamy dowoy ze tez sie mylisz, pozatym przytoczylem ciekawa debate na tamat wegli - to ma charaktr dydaktyczny



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024