Skocz do zawartości


Zdjęcie

zrożnicowany trening ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zrożnicowany trening ?
siema, jestem tu nowy

Mam pytanie o trening. Najpierw jednak powiem ze trenuje jedynie dla wlasnej satysfakcji, nie oczekuje jakies mega wynikow, nie dzwigam tez jakis super duzych ciezarow - szkoda mi stawow.

Jak dotąd trenowalem 3 razy w tygodniu, np. poniedzialek, sroda i piatek, a kazdym z tych dni mialem okreslony trening okreslownych miesni

np. pon: klata, triceps, sroda: barki, przedramie, piatek: plecy, biceps

przy czym zawsze w te dni mialem ustalony z gory trening/cwiczenia np. 3x wyciskanie na lawce piziomej, 3x wyciskanie na lawce ukosnej itd, itp.

Teraz sie zastanawiam czy moge np. zmieniac cwiczenia w zaleznosci od...humoru :) Cwiczyc jak dotad ze bede miec w konkretne dni trening ustalonych partii miesni np.

pon: klata, triceps, sroda: barki, przedramie, piatek: plecy, biceps

ale zmieniac cwizenia za kazdym razem, nie miec zadnego z gory ustalonego planu cwiczen na kartce, tylko robic dowolne cwiczenia byle - zakladajac ze jest poniedzialek - ze by to bylo cwiczenia na klate i trica.

Jest mi na reke taki uklad bo:

- ustalony z gory trening i robienie go przez kolejne 6 tygodni (bo gdzies tak co 6, 8 tygodni powinno sie zmieniac trening) jest nudny jak flaki z olejem i jest przewidywalny......rowniez dla miesni, przez co treningi staja sie monotonne i nie daja zadnej przyjemnosci
- czasem mam potrzebe (z braku czasu) ze musze skrocic trening - wychodze z zalozenia ze lepiej zrobic krotki trening niz wogole go odpuscic - i wtedy wiadomo ze bym nie zrobil pelnego planu zapisanego na kartece, wiec wtedy sam sobie dobieram cwiczenia i ilosc powtorzen tak zeby trening trwal np. tylko 45 minut.

Co o tym myslicie ? mozna tak robic ? jakis tam progres bede robil przy takim zmienianiu ?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?

Co o tym myslicie ? mozna tak robic ? jakis tam progres bede robil przy takim zmienianiu ?

elo, to tak wg mnie narazie na trening intuicyjny za wczesnie bo staz masz niewielki a wiec zmiany treningow co 6 tyg powinny przynosic efekty caly czas jak podlecisz ze stazem pod 3 lata wtedy mozesz tak jechac, co do skracania treningu to jest takie wyjscie ze przykladowo wiesz ze musisz skrocic trening to wybierasz cwiczenia ktore najbardziej angazuja dana partie i najbardziej ja dobijaja, widze ze nie robisz nog a wiec na brak przyrostow i problemy z przyrostem masy nawet nie narzekaj bo sam sobie bedziesz winny
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?

widze ze nie robisz nog a wiec na brak przyrostow i problemy z przyrostem masy nawet nie narzekaj bo sam sobie bedziesz winny


czemu ? jesli nie robie nog to np. klata mi nie urosnie ? ma to cos wspolnego ? No nie robie nog bo mi nie zalezy na umięsnionych nogach. Ale za to w DNT jezdze na rowerku treningowym, nie po to by jakos umiesnic nogi tylko po to by byly w dobrej formie. Nie nog napewno nie bede robil.

To co mowisz ze lepiej miec ustalony trening i sie go trzymac a ewentualnie skarac jak trzeba ?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?

czemu ? jesli nie robie nog to np. klata mi nie urosnie ?

bo nogi to najwiekszy potentat testosteronu i robiac przykladowo przysiady ze sztanga na barach wytwarzasz testosteron ktory rozchodzi sie po ciele i uczestniczy w procesach przyrostu, oprocz normalnego przyrostu po treningu np bica masz jeszcze dodatkowy bodziec do wzrostu dzieki nogom, i nie chodzi tu o rozbudowanych dobrze nogach bo przykladowo powiem tak po 1 co to za czlowiek ktory np ma tyle samo w bicepsie co i w udzie :wstyd: smiech na sali nie dosc ze jest sie nieproporcjonalnym to sie ma mniejszy przyrost tez na klacie to i nogi sa tak slabe ze jak przyjdzie ci cos podniesc to zaloze sie ze pierdolnie ci cos w kregoslupie bo zakladam ze martwego ciagu ani takich ciezszych cwiczen nie robisz zapewne tylko maszyny ale to tylko moje zalozenia, to i mimo tego ze walisz tam na rowerze to jedynie wytrzymalosc wyrobisz a gdzie sila? nogi nie musza byc duze by byc silne a przy dobrym rozkladzie treningu dobrym odzywianiu i suplementacji to stawy zamiast sie pierdolic to sie wzmocnia

To co mowisz ze lepiej miec ustalony trening i sie go trzymac a ewentualnie skarac jak trzeba ?

tak, jak skracac to wrzucac cw ktore najbardziej dzialaja na te partie albo w najwiekszym zakresie angazuja miesnie
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?
no dobra pomysle o tych nogach, nawet jesli nie przy tym cyklu to w nastepym, tak czy siak dzieki za porade. Moze bede je cwiczyl ale za to lajcikowo.

Teraz jesli chodzi o uklad tygodnia, mi by pasowal taki jak wczesniej podalem:

pon: klata, biceps sroda: barki, przedramie piatek:plecy, biceps

moze to nie jest jakies super polacznie ale moze byc ? mi by takie najbardziej pasowalo, ewentualnie zmienic srode z piatkiem czyli:

pon: klata, biceps sroda: plecy, biceps piatek: barki, przedramie

ktora opcja lepsza ?
  • 0

Maciek18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?

pon: klata, biceps sroda: plecy, biceps piatek: barki, przedramie


ta lepsza.
  • 0
Świat jest zbyt dużu żeby całe życie być małym. :hyhy:
OFF/ON

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?
sure ?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?
tak
  • 0

samael
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zrożnicowany trening ?
ok, dzieki chopaki
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024