Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening masa+rzeźba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Marfus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening masa+rzeźba
Witam. Mam 17 lat i moja przygoda z ćwiczeniami zaczęła się ponad rok temu. Bardzo bym prosił o rady odnośnie cwiczeń na mase i rzezbe jednoczesnie. Otórz od pewnego czasu(ponad pół roku) wyciskam na klatke 87 kg i nie jestem w stanie podnieść nic więcej mimo tego że bardzo chce i cwicze regularnie... :( Czy przyczyną tego może byc wykonywanie tych samych ćwiczen na klatke? Nie dawno dowiedziałem się że cwiczenia należy co jakiś czas zmieniać, ponieważ wykonując te same cwiczenia mięśnie się do nich przyzwyczajają i dlatego nie moge nic wiecej wycisnąć. Jednak że nie mam 100% pewności dlatego napisałem z prosba o pomoc na tym forum. Przeglądając je widze ze jest tu wielu ludzi którzy ćwiczą dłuzej ode mnie i lepiej sie na tym znają. Dodam że nie biore żadnych sterydów ani zadnych pigułek tzn Hmb kreatyne itp, nie chce ich brać i nie bede brał. Jeżeli chodzi o odżywanie to staram się jesc co 3 godziny od momentu przyjscia ze szkoly w której spedzam 7h godzin. Bardzo mi zależy na masie oraz aby mieć rzeźbe i ładnie wyglądać. Dziennie jem pol kostki bialego sera z miodem i chlebem, ryż oraz to co mama gotuje na obiad. Staram sie unikac chipsow oraz innych potraw ktore zawieraja tluszcz. W soboty i niedziele zawsze na sniadanie jem platki musli z mlekiem w miedzyczasie wafle ryżowe z jogurtem, obiad, za 3 godziny bialy ser i na wieczór ryż. Może w mojej diecie jest coś nie tak... w każdym razie bardzo proszę o pomoc i z gory dziekuje za wszelkie rady.

Pozdrawiam
  • 0

adam1108
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
Plan treningowy trzeba zmieniać, max 3 miesiące jeden i zmiana na inne ćwiczenia np. z masy na siłę
  • 0
1,5 roku przerwy w treningach :-( od 1 stycznia powrót! :)

Nie ma masy bez kasy!

darOOO110
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka,motoryzacja,imprezki

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
pewnie nie idzie bo dieta marna i trening ten sam.A i odpocznij wkoncu ;]
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba

przyczyną tego może byc wykonywanie tych samych ćwiczen na klatke?

ta
dieta musi byc bardziej obfita w weglowodany to 1 2 ze rok cwiczysz mozesz miec zastuj i wlasnie bez supli tera bardzo ciezko bedzie tobie ruszyc ale nic straconego wrzuc tutaj trening i poprawimy ale skoro chcesz poprawic wycisk to w FAQ w podwieszonych przejrzyj tam masz arcik moj jak poprawic wycisk w pare tyg i dodatkowo zrob se tera przerwe od silki z 2 tyg zeby org odpoczal
  • 0

EVOL1418048782
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 457 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:przecież wiecie
  • Zainteresowania:siłownia, samochody

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba

w FAQ w podwieszonych przejrzyj tam masz arcik moj jak poprawic wycisk w pare tyg


polecam ten trening :D ładnie wchodzi :P
  • 0
Tylko ciężką pracą ludzie w mięśnie się bogacą...

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
staraj sie prowadzić treningi bardziej intuicyjne ,co trening zmień kolejność ćwiczen dodaj 5-2,5kg przy ostatniej serii , raz na jakis czas zmień bardziej radykalnie trening (a najlepiej rozpisz tutaj jak wygląda ), co do wyciskania na ławce to czesto sprawa o podłożu psychicznym , za bardzo chcesz i nic z tego nie wychodzi . Proponuje wogóle wyeksmitować wyciskanie na płaskiej ławce sztangą , zajmij sie skosami i hantlami i używaj też maxymalnych ciężarów ;) skup sie na wzmocnieniu tricepsów ( bo żeby wyciskać więcej na płaskiej wcale nie trzeba wyciskać na płaskiej :hyhy: ;) )
proponuje też ściągnąć jakiś program dietetyczny z neta i sprawdzić bilans kaloryczny z całego dnia.
co do robienia masy i rzeźby , pozostaje jedynie manipulacja węglowodanami i starać sie budować po woli mase dobrej jakości

Marfus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
No więc tak od soboty(09.10) ćwicze już nowym planem:

SOBOTA: KLATKA + BICEPS
KLATKA:

Wyciskanie sztangi na ławce skośnej leżąc 2 serie po 12 razy kolejne 2 serie po 10 razy przy czym obciążenie jest większe o 2kg

Wyciskanie Hantelek na ławce poziomej leżąc 4 serie po 12 powtórzeń

Rozpiętki na ławce skośnej 4 serie po 12 powtórzeń

BICEPS:

Unoszenie hantelek w pozycji stojącej w lekkim rozkroku

Gryf łamany na modlitewniku 4 serie przy czym po każdej seri zwiększam obciązenie o 2kg. (12,10,8,6)-Ilość powtórzeń

Unoszenie hantelki w pozycji siedzącej(łokiec sparty na udzie) 4 serie po 12 powtórzeń

NIEDZIELA: NOGI

Przysiad ze sztangą na plecach 4 serie, Przy kolejnych seriach cięzar zwiekszam o 2kg. (12,10,8,6)- Ilośc powtórzeń

Przysiad ze sztangą na klatce piersiowej. Również 4 serie z troche mniejszym ciężarem 8 powtórzen kazda seria

Spięcia na palcach ze sztangą na plecach

I ostatnie cwiczenie nie wiem zbytnio jak nazwać :P (Siedze na ławce i stopami mam zachaczone gąbki na których są odwazniki i unosze nogi do pozycji siedzącej :P) również 4 serie z dokładaniem po 12 powtórzeń

No i potem robie sobie 4 serie brzuszków...

PONIEDZIAŁEK:WOLNE nie dam rady ćwiczyc z przyczyn szkolnych :]

WTOREK: BARKI

Wyciskanie sztangi z za szyji siedząc 4 serie z dokładaniem po 2 kg (12,10,8,6)-Liczba powtórzeń

Podciąganie sztangi do brody na stojąco bez dokładania ciężarów 4 serie po 12 powtórzeń

Unoszenie Hantelek nad głowe na siedząco 4 serie po 12 powtórzeń bez dokładania cięzarów

Unoszenie hantelek z przed siebie z prostymi rękami aż na d głowę 4 serie po 12 powtórzeń

Na koniec robie łamanym gryfem przedramie 4 serie po 12 powtórzeń

ŚRODA: PLECY + TRICEPS

Staje w lekkim rozkroku pochylam się i przy wyprostowanych plechach: Podciąganie sztangi prostej do brzucha 4 serie po 12 powtórzeń

Jestem sparty jedną nogą i ręką o ławke, wyprostowane plecy. Unoszenie hantelek do brzucha 4 serie po 12 powtórzeń

TRICEPS:

Wyciskanie gryfu łamanego z za głowy do prostych rąk

Wyciskanie francuskie hantelkami 4 serie po 12 powtorzen

Następnie ustawiam krzesło przed ławką spieram się na niej rękami nogi trzymam na krześle i obniżam się w dół i spowrotem do góry każda seria po 15 razy za kazdym razem na brzuchu kłade odważnik około 5kg żeby było ciężej.

CZWARTEK: KLATKA + BICEPS - TAK SAMO JAK W SOBOTE

PIĄTEK: WOLNE

Nie denerwujcie się że opis mojego planu taki pogmatwany ale nie znam dobrze wszystkich nazw cwiczen :( Prosze doradzcie mi jakie produkty mam spożywać aby mieć lepsze efekty, skoro za malo weglowodanow to co więcej mam jeść?

Z góry dzięki i pozdrawiam :)
  • 0

adam1108
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
a ja się zastanawiam dlaczego pewni panowie z którymi miałem okazję porozmawiać w innym temacie nie piszą, że chyba czas wziąść jakiś koks bo przecież siła stanęła i masa :looka: :looka:

P.S nie spinam sie ;) czekam na odpowiedź :P
  • 0
1,5 roku przerwy w treningach :-( od 1 stycznia powrót! :)

Nie ma masy bez kasy!

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
Marfus, uzupelnij profil w dane trening do dupki zdeka
  • 0

GośćGuest_hx_*

Guest_hx_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
stary ale masz problem, nie każdy rodzi się trójboistą etc. nie mozesz spoko, mała przerwa, jakieś suplemenciki i jedziemy dalej..

Marfus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening masa+rzeźba
Profil uzupełniłem
Co jeszcze doradzicie? Może coś zmienić w treningu. Albo jakich produktów jeść najwięcej?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024