Skocz do zawartości


Zdjęcie

szerokosc uchwytu przy wyciskaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

bezurazy
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

szerokosc uchwytu przy wyciskaniu
Witam, moze pytanie troche glupie ale jednak je zadam.
Stoje przed zakupem ławki do wyciskania i zwykle maja szerokosc rozstawu stojakow 55-65cm albo powyzej 100cm. Jednak znalazlem tez kilka fajnych ktore maja 80-90cm Czy to nie bedzie niewygodne przy chwytaniu sztangi. Tak mi sie wydaje ze jak wycikam bo odleglosc miedzy dlonmi wynosi kolo 70cm, nie bedzie mi to przeszkadzac przy odkladaniu sztangi? moze pytanie dziwne ale kupowal bede przez neta i nie ma jak tego przetestowac bo w sklepach są albo o rozstawie 100 albo 55cm (wewntarz).
I jeszcze jedno pytanko, czemu ludzie tak bardzo polecają wiekszy rozstaw? Mam dosc malo miejsca i pasowalaby mi lawka o rozstawie do 60cm i dzieki temu moglbym uzywac sztangi 150cm co znacznie mi ulatwia ulokowanie laweczki w pomiesszczeniu gdzie cwicze. Poniewaz nie zamierzam wyciskac wiecej niz 120kg mysle ze gryf 180cm nie bedzie mi nigdy potrzebny.
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: szerokosc uchwytu przy wyciskaniu
ja osobiscie polecam szeroki rozstaw, duzo sie naszukałem alby taka znalesc, cwiczylem troszke na wastkim i powiem szczerze ze jakos nie przypadlo mi do gustu ;/ szeroki rozstaw ma ta zalete iz mozesz sciagac wieksza ilosc obciazenia z jednej strony :P poza tym nie trzeba sie meczyc ze stojakami ktore utrudniaja dojscie dloni do szerokiego uchwytu

gro osob bedzie uwarzac - w tym Ty iz waski rozstaw jest dobry
ja natomiest bede utrzymywal zdanie iz szeroki uchwyt jest lepszy :P ( byc moze dlatego sie sie przezwyczailem ), na wastkim raczej ciezko wziac sztange na kark albo na klate do przysiadu :PP bynajmniej dla mnie jest to kolejny + szerokiej sztangi

zrobisz jak uwazasz, pamietaj to chodzi o Twoja wygode
co czlowiek to inna opinia ( wiekszosc ławek jest robiona na watki rozstaw stojakow
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: szerokosc uchwytu przy wyciskaniu
Jeśli używasz wyłącznie szerokiego chwytu to będziesz ćwiczył tylko zewnętrzne części (aktony) klatki, jeśli już jedziesz tak długo to zaniedługo zobaczysz efekt swojej pracy czyli ładnie rozwinięte zewnętrzne aktony a słabo wewnętrzne. A sam zakup ławki to już musisz sam zdecydować czy lepiej ci będzie z szerokim rozstawem czy z wąskim.
  • 0
Dołączona grafika

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: szerokosc uchwytu przy wyciskaniu
ja mam stojaki luźne i zawsze rozstawiam najszerzej jak się da (mam gryf 180), a pierwsze talerze zazwyczaj idą 15kg. wczoraj jednak zmieniłem pokój bo matka chora itp i musiałem ustawić wąsko. niestety zapomniałem o tym jak zakładałem talerz... Bogu dzięki że na łóżko spadło a gryf poszedł obok żyrandola. to taki mój mały powód do szerokich :P. I faktycznie jak czasem się bierze na kark to wygodniej. Ale wąski też da rade, sztangę zawsze można w powietrzu złapać węziej, tak mi się wydaje
  • 0
Atlas ćwiczeń

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: szerokosc uchwytu przy wyciskaniu

ja mam stojaki luźne i zawsze rozstawiam najszerzej jak się da (mam gryf 180), a pierwsze talerze zazwyczaj idą 15kg. wczoraj jednak zmieniłem pokój bo matka chora itp i musiałem ustawić wąsko. niestety zapomniałem o tym jak zakładałem talerz... Bogu dzięki że na łóżko spadło a gryf poszedł obok żyrandola. to taki mój mały powód do szerokich :P. I faktycznie jak czasem się bierze na kark to wygodniej. Ale wąski też da rade, sztangę zawsze można w powietrzu złapać węziej, tak mi się wydaje

Gorzej jak ci w powietrzu cięższa sztnaga zjedzie z łapy.
  • 0
Dołączona grafika

bezurazy
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szerokosc uchwytu przy wyciskaniu

Gorzej jak ci w powietrzu cięższa sztnaga zjedzie z łapy.


ja bym chetnie kupil szeroki rozstaw ale cwicze gryfem 150cm ktory czesc chwytna ma tylko 92cm i lawka nawet z rozstawem 90cm jest za duza a co dopiero 100cm. Gryf 180cm raczej nie wchodzi w gre bo wneka w pokoju gdzie bedzie stac lawka ma tylko 186cm. 150cm na gryf to u mnie raczej max, chyba ze zrobie totalne przemeblowanie pokoju. Najchwtniej tez bym kupil wolnostojace stojaki albo lawke z regulowanym rozstawem stojakow jednak w tym pierwszym przypadku wychodzi znacznie drozej a w tym drugim to rzadkosc na rynku. Znalazlem taką ktora ma mozliwosc regulowania rozstawu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i mocno sie nad nią zastanawiam. Ale najbardziej podobaja mi sie lawki Keltona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale rozstaw 90cm dla mojego gryfu 92cm to troche za duzo :/
Chyba ze ktos moze polecic w dobrej cenie lawke + stojaki osobne ?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024