Skocz do zawartości


nowy plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

nowy plan
juz od dluzszego czasu nie zmienialem planu cwiczen wiec najwyzszy czas.


Dotąd cwiczylem tak:

pon: biceps, triceps, przedramie

srod: klatka, barki

piatek: plecy

Nie bede rozpisywal dokladnie cwiczen z nowego planu bo nie o to chodzi - cwiczenia sa dobre, chodzi mi czy polaczenie partii - czy moze takie byc; a wiec nowy plan byl by taki:

pon: biceps. klata

sroda: triceps, przedramię

piat: plecy, barki

Moze tak byc ?

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
bo dodam jeszcze taka rzecz, wiekszosc ludzi łaczy tak: klata + triceps a w inny dzien: biceps + plecy - ale sie zastanawiam czy to aby dobre polaczenie. W sumie tez moge i tak zrobic a wtedy w piatek walne : plecy, braki. Nog nie robie. Tylko wlasnie sie zastanawiam czy dobre jest polaczenie klata i tricek, bo robiac klate (wyciskanie na lawce) tricek w duzej mierze tez pracuje, prawie tak bardzo jak klata, wiec jesli walne 12 serii w ktorych pracuje tez tricek no powiedzmy 8 bo w razpietkach juz tak nie pracuje za bardzo, a potem jebne 9 serii typowo ukierunkowanych na trica to to moze byc za duzo, bo to juz daje 17 serii. A moim priorytetem jest wlasnie łapa czyli triceps i biceps, wiec takie przetrenowywanie trica w jedym dniu nie bedzie chyba dobre na przyrost. Dlatego optymalny wydaje mi sie plan : biceps + klata i tricek + przedramie i plecy + barki. No nie wiem, mi by taki plan pasowal, co wy na to ? Moj priorytet to juz jak pisalem - łapa, na drugim miejscy klata a na ostatnim najmniej wazne dla mnie to plecy.

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
a moze tak jest jednak lepiej bo wg. mojej wersji bede meczyl trica az dwa dni w tygodniu a to przyrostowi tez nie sluzy, wiec moze lepiej sponiewierac trica raz a pozadnie, wtedy plan byl by taki : P: klata + tricek, Ś: bicek + przedramie, P: plecy + barki

No piszcie cos bo prowadze monolog i zaraz dostane ostrzezenie :hyhy:

Panowie specjalisci joks ? body ? ........ bikerider :rotfl:

mrc1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Siłownia, suplementacja, kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
Ja generalnie wale klata + tric i plecy + bic
Trica lepiej wal raz w tygodniu, tak mi się bynajmniej wydaje, ja jak przetyram sobie tricka to czuję go kilka dni, czyli się nie regeneruje aż tak szybko... :)
Tricka możesz dobijać i tyle :rotfl: Ale u mnie wszystko rośnie więc nie jest źle :D

BTW: przy priorytecie łapy możesz walić przedramie więcej niż 1 raz w tyg, ono się zajebiście szybko regeneruje :hyhy:
  • 0
Life is too short to be small

GuZu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2691 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Piła
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan

wiekszosc ludzi łaczy tak: klata + triceps a w inny dzien: biceps + plecy - ale sie zastanawiam czy to aby dobre polaczenie.

tragiczne.
Dojebanego masz trica po klatce to go dobrze nie zrobisz. dla poczatkujacych ew. moze byc :)

Nog nie robie

dlaczego, plazowicz czy jakas kontuzja?

A moim priorytetem jest wlasnie łapa czyli triceps i biceps,

to moze trening priotetowy- ramiona 2x

Przy nowym planie ile chcesz cwiczyc- tez 3x?

Jak odpowiesz to juz sie postaram o konkrety ;)

PS nie bulwersuj sie tak ze odpowiedzi malo, jakbys nie zauwazyl forum nie dzialalo dluzszy czas
  • 0
Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift so heavy ass weights

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
plecy + tył barków
klata + przód , bok barków
bic + tric

bo jak łapy są priorytetem to trzeba je ćwiczyć na osobnych sesjach
ps a nie lepiej na 4 dniowego splita przejść ?

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan

Kain napisał/a:
Nog nie robie

dlaczego, plazowicz czy jakas kontuzja?


bo nigdy mi nie zalezalo na umiesnionych nogach, tylko na łapach i klacie, mam prawie 30 lat i juz idealnej sylwetki miec nie bede i mam to w dupie :) mam kobiete ktora mnie kocha ja ją i tyle, pozatym uda i tak mam umiesnione to jeszcze pozostalosc z poprzedniej pracy... ponadto w dni nietreningowe robie aoreby w postaci rowerka - w ten sposob utrzymuje nogi w formie i wiecej mi nie trzeba

tragiczne.
je**** masz trica po klatce to go dobrze nie zrobisz. dla poczatkujacych ew. moze byc


tak tez myslalem, ze katowanie trica przez 17 serii to nie za fajnie

to moze trening priotetowy- ramiona 2x


chyba to nie jest dobry pomysl bo chce cwiczyc 3 razy w tygodniu, wiec nie ma czasu na to zeby walic łapy 2x w tyg.

bo jak łapy są priorytetem to trzeba je ćwiczyć na osobnych sesjach



jestes tego pewien ? bo ja slyszalem zupelnie co innego, koles, byly trojboista silowy, kawal byka, powiedzial mi ze w tygodniu zaczynam od tych partii miesni od ktorych zalezy mi najbardziej - bo na poczatku tygodnia jestem najbardziej wypoczety bo 2 dniach (sob, niedz) nietreningowych.

ps a nie lepiej na 4 dniowego splita przejść ?


pomimo ze wlasnie od jutra ruszam ze stormem wiec nawet by mi pasowalo 4 razy zeby go lepiej wykozystac, to jednak nie moge, nie dam rady ze wzgledu na prace. Jest cholernie ciezka, poprostu musze sie oszczedzac...

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan

lecy + tył barków
klata + przód , bok barków
bic + tric


juz mialem tric i bic w jednym dniu, teraz chce inaczej, musze zmienic trening

wiec napiszcie mi tylko czy moze byc takie polaczenie jak na poczatku napisalem czyli:

pon: biceps. klata

sroda: triceps, przedramię

piat: plecy, barki

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan

jestes tego pewien


jestem pewien po jednej sesji masz dzień przerwy , mięśnie ramion odpoczną i na ich osobnym treningu możesz je skatować nie zważając na inne partie poprostu skupiasz sie na bicepsie i tricepsie i po treningu masz potem cały weekend na to żeby sie zregenerowały odpoczeły i nie były dobijane w treningach innych partii

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
no ok ale tak czy siak mialem juz trening ze bic i tric w jednym dniu, musze to zmienic i tyle, wiec co myslisz ten moj plan jest ok ? czy sa tam jakies razace błedy ??

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
bic + klata
masz zamiar pierw robić bica potem klatke ? bo bym mógł polemizować o tym że nie bardzo mi sie to widzi :hyhy:
ale co do samego treningu to może być sam pisałeś że swój wiek juz masz swoje życie też więc trening jest tylko miłym dodatkiem moge tylko zaproponować treningi intuicyjny bardziej , rotacyjny czyli nie trzymaj sie jednego schematu w ćwiczeniach urozmaicaj np trening bicepsa co tydzień zmień jakieś ćwiczenie albo zmień wszystkie , dodaj jakąś serie kończącą
albo wstępne zmęczenie mięśnia na początku z własnego doświadczenia wiem że to korzystne

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan

masz zamiar pierw robić bica potem klatke ?


no dobra dobra wiem ze raczej sie zaczyna od wiekszych miesni :) ok to klata + bic , lepiej ?

nie trzymaj sie jednego schematu w ćwiczeniach urozmaicaj np trening bicepsa co tydzień zmień jakieś ćwiczenie albo zmień wszystkie ,


czasem tak robie bo jak zawsze cwiczysz tak samo to silka robi sie nudna jak flaki z olejem, wiec jak mnie czasem cos napadnie to zmieniam caly dzien treningowy, tzn. cwicze np. biceps jak zaplanowane ale innymi cwiczeniami. Czasem robilem takie cos: w dni w ktorych mialem robic trica waliłem jak ja to nazywam "maraton pompkowy", robilem pompki z rekoma wasko przy tułowiu i walilem tak po 150 do 200 pompek w seriach, tric mialem tak napompowany po tym jak nigdy :)

wstępne zmęczenie mięśnia na początku


tez czasem tak robie bo mam juz troche mały ciezar na klacie - musialbym dokupic krazki, wiec nieraz wprowadzam zmeczenie wstepne. Bo ja mam wlasna mini siłownie :) w domu w salonie: ławka z regulowanym oparciem i stojakiem na gryf, dwa gryfy, dwie chantle i drązek do podciągania

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
Kain, a moze
klata bic
plecki przedramiona
bary tric
albo
klata plecy
bary
tric bic
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
drugie odpada, ale to pierwsze no w sumie tez nie glupie, ale jesli juz to wolałbym tak :

klata bic

bary tric

plecki przedramiona

tez moze byc ?

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
nie bo klata to i bary przod i tric pracuje dlatego to dalem pon pt zeby odpoczely te partie
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
kurde tylko ja wlasnie plecy robie glownie na drazku podciagajac sie: waski podchwyt i szeroki nachwyt a wiadomo ze na drazku tez bic pracuje, wtedy robie bica wg. twojego plany pon i sroda, za krotka przerwa :/

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
w malym stopniu bic pracuje tak jak na oddzielnej sesji bys go robil takie poleczenie jakie podalem jest git
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
no nie wiem nie wiem :P nie mam jakis podstaw teoretycznych z dziedziny treningu wiec bede musial wam zaufac, zawsze cwiczylem intuicyjnie. Dobra wiec w gre wchodzi moj pierwszy plan jaki podalem lub pierwsza opcja plany ramzesa, ktory lepszy, maks co ty uwazasz ? jesli ty tez jak ramzes to bede tak jechał

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
szczerze to obojętnie możesz wypróbować ten ramzesa a po miesiącu ten swój i będziesz miał porównanie

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy plan
kurde ale to nei bedzie za maly odstep: w poniedzialek bic a w srode robiac plecy bede sie podciagal i tez bedzie bic pracowal



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024