Skocz do zawartości


Zdjęcie

M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_hefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Witam

Czy ktoś z was użytkuje swojego M21-04 jako nóż miejsko-terenowy tzn. jak odczuwa sie go w kieszeni i przy pasku czy dużo gorzej się go nosi niż np. Monochrome i M21-02 ? Moje pytanko ma dwie przyczyny. Pierwsza to taka, że dotykałem wszystkie wymienione modele noży i wszystkie fajnie leżą w dłoni i robią dobre wrażenie :) a druga to taka, że mając je w dłoni nie przyszło mi do głowy by zrobić test paskowo-kieszeniowy :cry: i potrzebuję pomocy ludzi noszących przy sobie noże które wymieniłem. Planuje zakup M21-04 jako noża bardziej terenowego niż miejskiego (do tego służy mi Vicek Climber), ale nie survivalowego tzn. lekki teren .... biwaki, kajaki, łąka, las :) oraz M21-02 lub Monochrome dla ojca jako noża bardziej w miasto i czasem biwaki, kajaki, łąka, las ... powiedział, że scyzoryk nie spełnia jego oczekiwań i potrzebuje porządnego składanego noża do noszenia przy sobie (pracuje w reklamie jako technik, czyli ciągle coś docina i przycina, czasem coś małego podważyć) masywnego, ale poręcznego przy drobnych pracach i nadającego sie do tego by na szybko chlebek pokroić i go posmarować, konserwę awaryjnie !!! otworzyć to tak gdyby czasu brakowało na kulturalne spożycie :) , oraz by juz nie kupować drugiego noża ..... właśnie na biwak :) a może trzeba kupić dwa M21-04 lub dwa M21-02 / Monochrome ??

Trochę zamotałem, ale liczę na wyrozumiałość i opisanie swoich odczuć związanych z codziennym noszeniem tych folderów no i ta łąka i kajaki tez mnie interesuje :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Owszem.
Ja swojego 04 tak traktuję od czasu do czasu.
Jeśli chodzi o mnie, to az tak mi jego wymiary nie przeszkadzają. Pewnie, że wygodniej nosi się Monochroma, czy 02, tyle, że przy takich zastosowaniach jakie wymieniłeś jak dla mnie liczy się właśnie kawał ostrza w 04. :)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
M21-04.

Pozostałe dwa to maluchy.
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Polecam z czystym sumieniem m'ke. Zajefajny nozyk jest i wcale nie taki cięzki. Ma swoje wady ( wkurzający klips, lipne podparcie dla kciuka; mnie np. wkurza jeszcze aluminowa rękojeść ale to już takie moje zboczenie - nie cierpię aluminiowych rękojeści i tyle) ale zalety są dużo większe (na tyle że nawet przebolałem tę aluminową rękojeść :wink: :) ). Noszę czasem jako EDC i nie przeszkadza mi ani jego wielkośc ani masa. Bierz m21 - za tę cenę nie znajdziesz moim zdaniem nic lepszego :wink:
  • 0

budo_hefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Faktycznie M21-04 to naprawdę fajny nóż, trzymałem go w dłoni i byłem pod wrażeniem wyglądu i wykonania. Mi pasuje i pewnie postaram się go dla siebie jakoś kupić, ale co z tym nożem dla ojca ??? Boję się by nie uszczęśliwiać go na siłe, a chcę mu zrobić niespodziankę. Zależy mi by ten nóż zawsze nosił przy sobie i był z niego zadowolony, a nie zostawiał w domu bo za duży itp. dlatego pytałem o komfort noszenia go na co dzień. Czy nie było tak, że wam ciążył, lub zwyczajnie uwierał i nie pomyśleliście .... kurcze mógłby być mniejszy, lżejszy ? Ojciec lubi upychać wszystko po kieszeniach swojej "zajebistej" kamizelki takiej co ma sto kieszeni 8O pewnie wiecie o czym mówię :) i juz nie raz coś zgubił i z rozumiałych względów wolę by nóż zawsze miał zaczepiony klipsem o pasek lub kieszeń spodni i tu prośba ogromniasta czy macie takie foty lub możecie zrobić jak M21-04 i ewentualnie dwa pozostałe noże wyglądają w kieszeni jeans-ów :) tylnej, przedniej i sposoby mocowania na pasie oraz wszystkie inne możliwe sposoby mocowania takiego sporego foldera do garderob. Będę wdzięczny za pomoc.

PS. Czy zdarzyło się wam kiedyś, że nóż sam się otworzym np. przy wyjmowaniu z kieszeni lub wtedy gdy miał być zamknięty, czy to możliwe ?
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Osobiście przez dłuższy czas nosiłem przy sobie monochroma i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi właśnie o to "every day", to jest idealny. Bardzo płaski, wejdzie nawet do małej kieszonki w jeansach. Kumpel ma M21-04, wprawdzie go nie nosiłem, ale dużo się nim bawiłem i raczej nie da rady go nosić inaczej niż przy pasku...choć przyznam, że to baaardzo solidny kawał sqrczybyka. Jeśli chodzi o wyprawy w teren lub trochę cięższe użytkowanie to w sam raz, ale jak otworzysz go w miejscu publicznym to ludzie zaczną uciekać ;) Co do M21-02 - nie wiem, nie dotykałem.
Aaa, no i rzeczywiście - 3" monochroma to rzeczywiście w terenie niezbyt wiele, jednak tutaj musisz wybrać pomiędzy wygoda noszenia a długość. Osobiście na edc najbardziej odpowiadają mi noże ok 3,5"
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Przychylam się w przypadku zakupu dla ojca do Monochrome. Rzecz w tym, że jest to elegancki nożyk, który ma bardzo dobre parametry w stosunku do jego ceny. Niezała stal, kołek umieszczony tak, że nie przeszkadza przy cięciu, solidna blokada i przyzwoicie wykonany. Jeśli ojciec ma nosić nóż stale przy sobie, to byłby to chyba z wymienionych najlepszy wybór. Ten nóż pasuje do wszystkiego. Obojętnie, czy będzie to garnitur, czy zapasowy nóż na wyjazdy. Powinien sprawdzić się tu i tu.
  • 0

budo_hefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

Przychylam się w przypadku zakupu dla ojca do Monochrome. Rzecz w tym, że jest to elegancki nożyk, który ma bardzo dobre parametry w stosunku do jego ceny. Niezała stal, kołek umieszczony tak, że nie przeszkadza przy cięciu, solidna blokada i przyzwoicie wykonany. Jeśli ojciec ma nosić nóż stale przy sobie, to byłby to chyba z wymienionych najlepszy wybór.


Faktycznie Monochrome jest płaski i całkiem masywny jak na swoje niewielkie wymiary.
Dzięki za pomoc jak coś to jeszcze podpytam :-)

A wracając do M21-04 to nosicie go na pasku klipsem na zewnątrz czy do wewnątrz i czy nie było przypadku by tak noszony sam sie otworzył lub odczepił (np. podczas biegu) Czy trzeba dodatkowo zabezpieczać cienką linką ? Szkoda, że nikt tych kieszeniowo-paskowych fotek nie wkleił ... :roll: :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
terenowo miejski edc - m21 - duży ale solidny itp. Noś w kieszeni na klipsie, mniejsza możliwość zgubienia, nie ma mowyżeby sie otworzyłsam przy wyciąganiu czy noszeniu w kieszenie - nierealne.


monochrome - miejski edc, niewiele lżejszy od m21 przy znacznie mneijszych gabarytach
jeżeli nosi sie wąskie spodnie typu dpasowane dżinsy czy garniturowe to lepiej bedzie w nich wyglądał monochrome

jak luźne spodnie czy bojówki albo mnie zobowiązujący strój to M21 nie jest znowu aż taki duży ani niewygodny w noszeniu.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

A wracając do M21-04 to nosicie go na pasku klipsem na zewnątrz czy do wewnątrz i czy nie było przypadku by tak noszony sam sie otworzył lub odczepił (np. podczas biegu) Czy trzeba dodatkowo zabezpieczać cienką linką ? Szkoda, że nikt tych kieszeniowo-paskowych fotek nie wkleił ... :roll: :)

Ja tam zawsze noszę wpięty klipsem w kieszeń portek. Ten klips trzyma dobrze i jeszcze mi się nie zdarzyło by nóż się wysunął. Jeśli chodzi o otwieranie się, to też mi się sam nie otworzył.
  • 0

budo_hefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
Szkoda, że nie można gdzieś wypożyczyć jednego i drugiego noża na kilka godzin wtedy problem sam by się rozwiązał :) Ale to chyba zbyt piękne by było możliwe ... :cry:
Chyba, że sie mylę i jest taka opcja ... jesli tak to prosze o info jak to załatwić, może w ŚN jakiś zadatek, kaucja zwrotna ....
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
mam m21-14, kawał zajebistego noża :twisted: Co do noszenia to najczęściej wpięty klipsem w tylnej kieszeni spodni - tyle że od razu widać że masz sprzęt w kieszeni. Noszenie na pasku bardzo niewygodne, chyba że ma się szeroki pasek - klips jest bardzo mocny i na wąskim pasku wyjmując nóż cały pasek się wyciąga, ale nie nóż ;)
M21 jest the best za swoją cenę, czego ja tym nożem nie robiłem (różne profanacje totalne - skrobanie płytek z farby, użycie rękojeści jako młotka, piłowanie dachówek, rozłupywanie (jako klin) 10cm klockow drewna, itp.). No niestety nie wygląda już jak nówka :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_hefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

skrobanie płytek z farby, użycie rękojeści jako młotka, piłowanie dachówek, rozłupywanie (jako klin) 10cm klockow drewna, itp.). No niestety nie wygląda już jak nówka :)



Rozumie, że mocno porysowany, ale jak wygląda ostrze, czy jest wyszczerbione ? Czy nóż ma jakies luzy ? Może masz fotkę ?
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?
nie ma
moim robiłem podobne i inne profanacje
ciut sie porysował ale niewiele
  • 0

budo_hefer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

nie ma
moim robiłem podobne i inne profanacje
ciut sie porysował ale niewiele


Czy Monochrome wytrzymałby takie traktowanie ?
  • 0

budo_majkelito
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

Czy Monochrome wytrzymałby takie traktowanie ?


Ja mam Monochrome'a i pewnie by wytrzymał, ale nie wygladał by po takim traktowaniu najlepiej, czy tez najładniej. Jest to nóz typowo miejsko EDC, i nienadaje sie najlepiej do takiego ostrego uzywania. Mi by było troche szkoda, ale Rybak pisał kiedys ze skrobal nim plyty pilsniowe i nic z nim nie było, wiec az taki delikatny nie jest :) Ja jestem z monochroma bardzo zadowolony i nie sprzedawałbym go gdybym nie potrzebował kasy.. A co do tego jak lezy w kieszeni, to zarówno w przedniej i w tylnej lezy tak ze wystaje sam łepek i wogóle nie przeszkadza zarówno w chodzeniu z nim, jak i w siedzeniu. Nie mialem doczynienia z M21-02 i nie moge porównac, ale Monochroma polecam z czystym sumieniem. Ojciec napewno byłby z niego zadowolony :-)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

skrobanie płytek z farby, użycie rękojeści jako młotka, piłowanie dachówek, rozłupywanie (jako klin) 10cm klockow drewna, itp.). No niestety nie wygląda już jak nówka :)



Rozumie, że mocno porysowany, ale jak wygląda ostrze, czy jest wyszczerbione ? Czy nóż ma jakies luzy ? Może masz fotkę ?

jest porysowany - ale niewiele, wyszczerbień brak, zero luzów, chyba rękojeść jest najbardziej sfatygowana. Postaram się zrobić jakoś fotę. W każdym razie nożyk polecam :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: M21-04 - terenowy ? M21-02 vs. Monochrome, który lepszy ?

Nie mialem doczynienia z M21-02 i nie moge porównac, ale Monochroma polecam z czystym sumieniem. Ojciec napewno byłby z niego zadowolony :-)

Mka trochę wystaje i choć złego słowa o niej nie powiem, to jednak ojcu trochę mogłoby być głupio nosić ją w kieszeni. W pewnym wieku takie coś już nie bardzo pasuje. Dlatego właśnie (pomijając stosunek jakości do ceny) w jego wypadku doradzam ten zakup.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024