Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plecy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

mastermaniek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tamtąd

Napisano Ponad rok temu

Plecy
Słyszałem, że gdy się jest w okresie dojrzewania to nie powinno się ćwiczyć pleców, bo można sobie kręgosłup skrzywić. Coś mi się nie chce wierzyć, dlatego wolę się spytać profesjonalistów :D (czyli was ;) )
  • 0
Are you motherfuckers ready
For the new shit ?
Stand up and admit,
tomorrow's never coming.

jdwo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Zainteresowania:KRAV MAGA

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy
Ćwicząc plecy raczej sobie nie skrzywisz kręgosłupa. czytałem gdzieś ze niektóre ćwiczenia działaja nawet korekcyjnie na kregosłup( ale nie wiem czy to prawda) moi kumple którzy zaczynali ćwiczyc w wieku 15 lat nie maja takich objawów. w okresie dojrzewania odradza sie tylko robienia przysiadów ze sztangą. bo to naprawde działa niekorzystnie na kręgosłup. wiem z własnego doświadczenia.
  • 0
mówisz Rzeszów krzyczysz STAL!!!!!!!!!

Sebek780
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, muzyka oraz gry

Napisano Ponad rok temu

Re: Plecy
Owszem, przysiady to tylko z pasem (bezpiecznie bez pasa można robić do 20-30 kg), natomiast kręgosłup można sobie jeszcze uszkodzić przy podciąganiu hantli do uda jedną ręką (wiosłowanie w opadzie) w oparciu o ławeczkę. Trzeba na to bardzo uważać, bo przy zbyt dużym odchyleniu również zalecany jest pas. Poza tym czasem widzę ludzi, co próbują robić to ćwiczenie nie prostując kręgosłupa lub w ogóle z pominięciem ławeczki... porażka :/
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024