Skocz do zawartości


Zdjęcie

powtorzenia oszukane?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

powtorzenia oszukane?
jak mam zrobic 12 powtorzen a przy 9 juz wymiekam to lepiej zeby zrobic 3 powtorzenia z pomoca kolegi czy wycisnac sztange dokad moge a potem odlozyc i bedzie 9-10 powtorzen?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
no ja bym sobie wlozyl taki ciezar zeby robic te 12 powtorzen lepiej mniejszym a lepiej niz by ktos ci mial pomagac i potem sil brak
  • 0

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
Ja ostatnio drastycznie zwiększyłem ciężar np w wyciskaniu na klatke bo słabo rosła, i ostatnie 2 powtórzenia kumpel mi delikatnie pomagał, pompa zajebista :padam:
  • 0

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
no slyszalem aby wlasnie robic tak ze do konca a nawet z pomoca z powodu braku sil...
jesli zrobisz np 10 powtorzen mozesz wykonac jeszcze kilka niepelnych aby doprowadzic do palenia miesniowego
pozdrawiam

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?

no ja bym sobie wlozyl taki ciezar zeby robic te 12 powtorzen lepiej mniejszym a lepiej niz by ktos ci mial pomagac i potem sil brak


super pomocna odpowiedz.





czyli mowicie ze lepiej zeby mi ktos pomagal niz zebym sam sie mial meczyc i zrobic 2 powtorzenia mniej?
  • 0

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
proste powiedz komus zeby ktos za toba stanal i pomogl ci zrobil reszte powtorzen do 12 i tyle
  • 0

GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
ja lapie sztange w nieduzym nachwycie po 1 co juz daje w doope niezle i raczej sie wyrabiam z powtorzeniami jesli sil brak to nastepna serie robie z szerszym uchwytem...

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?

proste powiedz komus zeby ktos za toba stanal i pomogl ci zrobil reszte powtorzen do 12 i tyle


no. o to chodzilo.

kazdy sie z tym zgadza?
  • 0

GośćGuest_maks_*

Guest_maks_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
jop , choc zmniejszenie cięzaru tez nie było by najgorszym wyjsciem

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
no to wiem ale wiesz czasami nie wyjdzie tak ze bedzie idealnie 12 razy.
  • 0

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
A moim zdaniem lepiej sobie zalozyc taki ciezar, zeby wykonac zamierzona wczesniej ilosc powtorzen z latwego powodu: przewaznie na inne cwiczenia innych grup niz klatka, zakladamy wlasnie taki ciezar, ze bez niczyjej pomocy damy rade wykonac zamierzona ilosc powtorzen, a co sie pozniej okazuje, ze klatka idzie nam najwolniej, a inne partie rosna tak jak byc powinno, zreszta byl kiedys tutaj taki artykul Joksa, w ktorym wlasnie bylo to napisane, ze wielu sie napala na wyciskanie na lawie i chca uniknac wstydu przed kolegami, ze tak malo biora, zakladaja za duze ciezary i pozniej maja problemy z poprawnym wykonaniem np. 10 powt. Zreszta jest jeszcze jedna sprawa, przy wyciskaniu w lezeniu, NAJPIERW moc traca TRICEPSY, pozniej barki, a na samym koncu KLATKA !! Dlatego czesto nie udaje sie osiagnac maksymalnych korzysci z serii, poniewaz nie zdolamy dojsc do momentu kiedy miesnie klatki sa wyczerpane, bo po prostu jest za duzy ciezar i wczesniej wysiada nam tricepsy, dlatego wniosek nasuwa sie sam, lepiej mniejszy ciezar i maksymalnie skupic sie na technice, ktora moim zdaniem jest znacznie wazniejsza od ciezaru, tym bardziej ze kon to poczatkujacy, a dla poczatkujacego powinna byc NAJWAZNIEJSZA TECHNIKA !!!!!
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

Massazysta
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silka
  • Zainteresowania:silka & muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
Lepiej niech Qmpel Ci pomaga to bedzie duzo lepsze rozwiazanie. Pozdro
  • 0
Songo Atack Atack Massa Go Q!

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
Szeregowiec Ryan, troche mnie nie zrozumiales :D
Bo ja wiem kurcze ze trzeba robic 12 i to jest najwazniejsze, ale powiedzmy kazdy dzien jest inny i raz wycisne ten ciezar 14 razy nawet a za innym 10 i kurcze poprostu ciezko jest czasami z gory ustalic ile kg ile razy podniose. A to pyanie bylo hipotetyczne takie na przyszlosc jakbym mial zly dzien ;) no ale w kazdym razie wiem ze ma mi ktos pomoc jak cos .


ps co do tego ze najpierw meczy sie tric potem barki a potem klata to trening na sile jak dziala? ze jest np. 4-5 powtorzen.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?

A moim zdaniem lepiej sobie zalozyc taki ciezar, zeby wykonac zamierzona wczesniej ilosc powtorzen z latwego powodu

popieram, jak chcesz pompe to zrob sobie tak, pierwsza seria 12, druga, 10 w trzeciej popros kolege i zrob sobie zamierzona ilosc ruchow 8 a nastepnie niech kolega szybko zdejmie ci krazki po bokach i machasz na maxa, pozniej niech znow zdejmie krazki i znow machasz na maxa to jest dopiero pompa :hyhy:

to trening na sile jak dziala?

atakuje inne wlokna. włókna czerwone kurczą się szybciej i z większą siłą. Kiedy atakujesz rekord w wyciskaniu na ławce, to właśnie one pracują. Jednocześnie włókna czerwone bardzo szybko się męczą. Włókna białe kurczą się wolniej, ale wytrzymują dłużej. dlatego ilosc powtorzen w treningu jest tak wazna gdyz atakuje rozne wlokna w zaleznosci od celu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


TheAnSwEr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?

jak chcesz pompe to zrob sobie tak, pierwsza seria 12, druga, 10 w trzeciej popros kolege i zrob sobie zamierzona ilosc ruchow 8 a nastepnie niech kolega szybko zdejmie ci krazki po bokach i machasz na maxa, pozniej niech znow zdejmie

czyli 12/10/8/max/max??
a takie machanie mniejszym cięzarem w ostatnich seriach nie bedzie mniej wartościowe od normalnie skonczonej serii?? :wstyd: :padam:
  • 0
You're the best arround ^^

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
to jest tzw. dopompowanie :D skoro robimy to na bicu stosujac cwiczenie 21x czy na tric to czemu i nie na klatke ? o ile pamietam cos takiego robi np słodkiewicz, wystarczy 1-2 seria dopompowania tak ze skonczysz na samym gryfie :D
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?

tak ze skonczysz na samym gryfie :D

gorzej jak ktos zaczyna od samego gryfu.
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?

tak ze skonczysz na samym gryfie :D

gorzej jak ktos zaczyna od samego gryfu.


Przykro nam ze nie mozesz zrobic tak jak Joks Ci radził
  • 0

Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
Jak zaczynasz od zwyklego gryfa to mozesz skonczyc np. na szczotce od mopa, czy kiju od miotly masz wiele kombinacji :rotfl:
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

TheAnSwEr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: powtorzenia oszukane?
Joks czyli ta ostatnia "seria" dopompowania powinna byc zamiast 4 serii czy jeszcze dodatkowo?
  • 0
You're the best arround ^^



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024