Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Xyron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

czy?
tak, wiem bylo to pytanie w jakims temacie ale odpowiedzi ni ma. czy jak zaczne cwiczyc to urosne? :)
  • 0

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?
Zależy, jeżeli będziesz b. obciążał kręgosłup to możesz zahamować swój wzrost, np martwy ciąg, czy wyciskanie sztangi zza karku z dużymi ciężarami. Ale z kolei zwisy na drążku mogą rozciągnąć przerwy pomiędzy kręgami w kręgosłupie i może ci przyjść ten 1cm.. może dwa.
Ja mam 20 lat [tzn 20stka w grudniu] i poprzez zwisy na drążku przyszło mi 1,5 cm [około]
Ale wydaje mi się że teraz poprzez martwy ciąg te przerwy znowu się skurczą i wrócę do poprzedniego wzrostu. Na rozciągnięcie kręgosłupa dobry jest też basen, dużo snu bo wtedy odciążasz kręgosłup. Zresztą wszystko zależy od twojej genetyki. :)

pzdr.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

a mam 20 lat [tzn 20stka w grudniu] i poprzez zwisy na drążku przyszło mi 1,5 cm [około]
Ale wydaje mi się że teraz poprzez martwy ciąg te przerwy znowu się skurczą i wrócę do poprzedniego wzrostu

rozciagasz sie i kurczysz :rotfl:
silownia i wzrost to mit
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

a mam 20 lat [tzn 20stka w grudniu] i poprzez zwisy na drążku przyszło mi 1,5 cm [około]
Ale wydaje mi się że teraz poprzez martwy ciąg te przerwy znowu się skurczą i wrócę do poprzedniego wzrostu

rozciagasz sie i kurczysz :rotfl:
silownia i wzrost to mit


Dziwne że mit bo jednak zwisy na drążku dały mi około 1,5cm. Więc skoro da się w jedną strone musi dać sie w drugą xD
  • 0

jdwo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkarpacie
  • Zainteresowania:KRAV MAGA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?
d

zwisy na drążku dały mi około 1,5cm.

rozciągnołeś sie tyle i juz ci to zostało?????
  • 0
mówisz Rzeszów krzyczysz STAL!!!!!!!!!

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

Dziwne że mit bo jednak zwisy na drążku dały mi około 1,5cm. Więc skoro da się w jedną strone musi dać sie w drugą xD

1 - nigdy niema pewnosci ze akurat od tego..rownie dobrze mogles nie cwiczyc i tez urosnac o tyle samo
2 - mysle ze masz na tyle wiedze w temacie ze wiesz ze nawet hormon wzrostu podawany w mlodym wieku nie wiele daje, ba!jak ktos urosnie pare cm od niego to juz sukces a wiec nie dziwi Cie fakt ze gdyby zwisanie na drazku byloby takie efektywne i latwie to lekarze specjalisci zalecaliby komus wiesiec na drazku :rotfl: a nie przepisywac serie lekow lub wysylac na lamanie kosci...wiec to chyba tlumaczy wszystko ze normalnie i bez tego cwiczenia rowniez bys urosl, pozatym zwis na drazku to nacisk na obrecz barkowa bo wisisz wkoncu na rekach a wiec ni jak ma sie to do plecow. i niema czegos takiego jak wzrost do przodu a pozniej kurczenie sie...to sa przeciez kosci a nie rozciagalna guma i dlatego nawet leki sterydowe (hgh) nie sa efektywny gdyz kosciec jest juz uksztaltowany bo gdyby bylo tak jak piszesz to np kurczylibysmy sie od polowy cwiczen gdzie ciezar trzymamy w rekach mocniej wywolujac nacisk na cale cialo w dol a to juz sa herezje :) wiec reasumujac albo:
- zle uzyles miarki
- albo bardziej prawdopodobne i tak bys urosl nie wykonujac tego cwiczenia gdyz tak masz zapisane w genach ze do takiego wzrostu dojdziesz
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

Dziwne że mit bo jednak zwisy na drążku dały mi około 1,5cm. Więc skoro da się w jedną strone musi dać sie w drugą xD

1 - nigdy niema pewnosci ze akurat od tego..rownie dobrze mogles nie cwiczyc i tez urosnac o tyle samo
2 - mysle ze masz na tyle wiedze w temacie ze wiesz ze nawet hormon wzrostu podawany w mlodym wieku nie wiele daje, ba!jak ktos urosnie pare cm od niego to juz sukces a wiec nie dziwi Cie fakt ze gdyby zwisanie na drazku byloby takie efektywne i latwie to lekarze specjalisci zalecaliby komus wiesiec na drazku :rotfl: a nie przepisywac serie lekow lub wysylac na lamanie kosci...wiec to chyba tlumaczy wszystko ze normalnie i bez tego cwiczenia rowniez bys urosl, pozatym zwis na drazku to nacisk na obrecz barkowa bo wisisz wkoncu na rekach a wiec ni jak ma sie to do plecow. i niema czegos takiego jak wzrost do przodu a pozniej kurczenie sie...to sa przeciez kosci a nie rozciagalna guma i dlatego nawet leki sterydowe (hgh) nie sa efektywny gdyz kosciec jest juz uksztaltowany bo gdyby bylo tak jak piszesz to np kurczylibysmy sie od polowy cwiczen gdzie ciezar trzymamy w rekach mocniej wywolujac nacisk na cale cialo w dol a to juz sa herezje :) wiec reasumujac albo:
- zle uzyles miarki
- albo bardziej prawdopodobne i tak bys urosl nie wykonujac tego cwiczenia gdyz tak masz zapisane w genach ze do takiego wzrostu dojdziesz


W zwisach na drążku chodzi o to że odciążasz kręgosłup, weź teraz jak czytasz tego posta zwisaj na drążku i zobaczysz że kręgosłup po dłuzszym czasie się odciąża, dlatego np. jak wstajesz rano jesteś wyższy minimalnie ale wyższy, bo w pozycji leżącej nie naciskasz na kręgi w kręgosłupie.

btw. nie chodzi mi o to że kości się rozciągną, tylko o przerwy pomiędzy kręgami w kręgosłupie.
Co do lekarzy, to jeden polecił koledze zwisy na drążku w celu własnie odciążenie kręgów bo koleś ma problem z kręgosłupem. [ciążka praca fizyczna]

Co do hormonów i leków to się zgadzam:)

Być może urósł bym ale czy po roku zastoju we wzroście ? przez 11 miechów nie uroslem nic, zwisałem i poszłem w górę delikatnie.
Nie chce się kłócić ani Nic, każdy ma swoje zdanie na ten temat. Szanuje również twoją opinię :)


Ps. Nie mamc zasu na regeneracje bo znowu na noc z sałatą jade :/ 4 godziny snu na 24 godziny 2 dzien z rzędu :/ a jutro siłka bleh

pozdrawiam.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

Być może urósł bym ale czy po roku zastoju we wzroście ? przez 11 miechów nie uroslem nic, zwisałem i poszłem w górę delikatnie

a co w tym dziwnego :) rosnie sie do 24-25 roku zycia, a

przerwy pomiędzy kręgami w kręgosłupie

w to bym w zyciu nie ingerowal bo wiadomo jaka to jest czesc organizmu i to tak jakbys rozciagal sobie naszyjnik z koralami :D zwisy sa owszem i dobre po treningu klatki, plecow ale to max 30 sekund ze 2-3 razy i chata
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

a co w tym dziwnego rosnie sie do 24-25 roku zycia


Juz nie przesadzajmy :rotfl:
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on

VanHeru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1004 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz
  • Zainteresowania:Kulturystyka, Dietetyka, Informatyka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

a co w tym dziwnego :) rosnie sie do 24-25 roku zycia


Do 21, b. rzadko rośnie ktoś do 23 i to męszczyźni, bo o ile się orientuje kobiety do 18-max 20 roku życia.

w to bym w zyciu nie ingerowal bo wiadomo jaka to jest czesc organizmu i to tak jakbys rozciagal sobie naszyjnik z koralami :D zwisy sa owszem i dobre po treningu klatki, plecow ale to max 30 sekund ze 2-3 razy i chata


ehh w dalszym ciągu się z Tobą nie zgodzę, zamiast zwisów na drążku chodź na basen, też będziesz odciążał kręgosłup tylko w mniejszym stopniu.

Z mojej strony Koniec Tematu, niech każdy ma swoje zdanie i szanuje zdanie drugiej ososby.

btw. podoba mi się atmosfera tu na forum, bo na syfydy już by zbluzgali czy coś :)

pzdr.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy?

Juz nie przesadzajmy

uzyj google to sie dowiesz :rotfl: ze człowiek ma szanse urosnąć do momentu zakończenia wieku kostnienia co w przypadku mężczyzny to około nawet i ponad 25 lat

ehh w dalszym ciągu się z Tobą nie zgodzę, zamiast zwisów na drążku chodź na basen, też będziesz odciążał kręgosłup tylko w mniejszym stopniu

jesli te metody bylyby takie efektywne na wzrost to napewno ktos juz by je opatentowal a nie wysylal na kosztowe zabiegi w celu zdobycia kilku cm :) i rozciaganie kregow z medycznego punktu widzenia jest takze nie mozliwe. przeciez jesli komus przeskakuja kregi to jest to juz choroba i latwo wtedy o kontuzje o czym chyba wiecie, wiec lekko nie rozumiem co miales na mysli piszac ze tworza sie przerwy miedzy kregami skoro one z zalozenia sa na swoim miejscu i przesunac je czy pozniej wstawic itd to sie konczy czesto operacja lub wiztyka u specjalisty kreglaza :D, takie zwisy stosuje sie tylko w celach rozciagajacych miesnie po treningu o czym juz wspomnialem ale nie kregow i zeby zwisanie bylo minimalnie jakies tam efektywne to musialbys wiesiec takze min 30 min dziennie :) bo nie rozciagniesz sie w minute czy dwie.... a takie cos znow uczyni z ciebie szybko "malpe" bo przy zwisaniu wiadomo ze największe siły działają na ręce (stawy) i bedziesz mial pozniej dluzsze przeszczepy niz nogi ale ok temat zamkniety bo kazdy swoje zdanie przeciez miec moze pozatym wtrace do tematu ze krotkie osiowe obciazenie kregoslupa stymuluje wzrost wiec ciagle odciazanie go i robienie z niego "waty" to nie jest zdrowe bo pozniej przyjdzie popracowac fizycznie i od byle czego lapie sie kontuzje. z tad nawet powiedzenia ze jak ktos kto zawsze unikal pracy i jest jak ta przyslowiowa "wata" popracuje jeden dzien porzadnie a pozniej chory lezy. dlatego trzeba wzmacniac plecy reasumujac seryjka martwego ciagu raz na tydzien jest w sam raz by wzmocnic plecy i nie czuc bolu w tych okolicach jesli ktos ma slabe prostowniki. a konczac wypowiedz napisze jak masz urosnąć to urośniesz a wszystko w okol tego tematu co pomaga, szkodzi to jedno wielkie pierdolenie :rotfl: chociazby osoby ktora pala od malolata tez nie powinny ujrzec nawet 180-190 cm na miarce a tak nie jest wiec tu licza sie tylko geny i kosci a wszystko inne to jedna wielka sciema
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024