Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie witaminy ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

Kornel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie witaminy ??
Jakie witaminy sie bierze do odżywek do kreatyny + gainera coś z apteki czy raczej już zlożone w sklepach z odżywkami a jak w aptece czy w sklepach to jakie prosił bym azwy bo na witaminach sie ie znam
  • 0
" The chase is better than the catch "

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
Vitaral - apteka
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
polecam tabelkę:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Luuzak14
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1403 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice
  • Zainteresowania:Kulturystyka oraz wszystkie sporty walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
Dobre witaminy są też Weidera w płynie ale nie pamiętam dokładnie nazwy :P
  • 0
To Be Kur*a Or Not To Be

zrebak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
a ja biore OPTI TABS no i co ? :P
  • 0

Koksik_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:siłka,muzyka,girls ;]

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
BODYMAX PLUS ma dobry skład :hyhy:
  • 0
NO TO LECIMY

koks czy dalej odrzywki ... oto jest pytanie ;]

wojtek21
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1024 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:parter na prawo
  • Zainteresowania:sex

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
vita min multiple sport z olimpa :)
  • 0
i znow pelna k**** i znow film sie urwal.

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??

Wysłany: 2007-01-02, 22:40


  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
Moim skromnym zdaniem nie ma znaczenia jakie kupisz witaminy (no byle nie pochodziły z jakiegoś bazaru :D , tylko najlepiej z apteki lub sklepu ze zdrowążywnością ). Generalnie wszystkei kompleksy maja standardowe składy. Sa tez witaminy specjalnie skomponowane dla sportowców, zawierające wieksze steżenie witamin (i minerałów jesli to multiwitamina + minerały) na które przy duzej aktywnosci fizycznej jest szczególne zapotrzebowanie. Co proponuje zrobic: idź do apteki i poproś miłą panią magister (lub pana magistra) - bo w aptece nie sprzedaje jakas tam sklepowa tylko osoba po studiach farmacetutycznych (przynajmniej tak powinno byc) - o zestaw witamin (najlepiej odrazu z minerałami) dla aktywnych fizycznie.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
i dostaniemy wtedy zwykly shit typu vigor ;)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
ja tam dziabie zwykłe Centrum i żyje :P
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??

ja tam dziabie zwykłe Centrum i żyje


No dokładnie, witaminy to witaminy

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
ja tam se pije plussza i tez dobrze jest
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??

No dokładnie, witaminy to witaminy

gdyby tak bylo to niektore nie kosztowałyby 2-3x wiecej od pozostalych
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
Pierwszy raz Joks musze sie z toba nie zgodzic :) Poprostu placisz za marke. Bardziej znana i reklamowana marka bedzie zawsze drozsza (placisz za reklame w tv, w gazetach, ladniesze opakowanie itp. itp a sklad taki sam). Oczywiscie ze sa odstepstwa od zasady. Jesli juz kupisz drozsze to masz pewnosc jakosci (jesli to dobra firma) a kupisz cos taniego moze sie okazac bublem - ale nie musi !
Taki proszek do prania, sa taniutkie i super drogie a skald zawsze taki sam: detergent i pył szklany, tylko ludzie sie nabieraja reklamami i wierza ze zawiera jeszcze jakies super skaldniki - bzdura. Albo paracetamol: kupisz tescowy zwykly paracetamol i zaplacisz grosze: pudelko byle jakie, tabletki zwykle nie powlekane ale za to taniutkie, kupisz apap (ladne pudelko, tabletki powlekane, tysiace reklam w tv) i zaplacis wiecej - a sklad ? dokladnie taki sam - poprostu paracetamol :)
Z witaminami jest podobnie: czy kupi centrum czy pluszzzz to nie ma znaczenia. Ma jedynie znaczenie czy to np. bedzie specjlany sklad dla sportowcow czy nie. Ma znaczenie natomast gdzie to kupi, jesli w aptece to spoko, jesli na jakims bazarze to moze to byc placebo. W aptekach sa produkty przewaznie przebadane, sklad naukowo potwierdzony (a wiec jak pisze ze ma np. 15 mg cynku to za pewne tyle ma) i posiadajace atest PSZ

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
za marke moze takze, ale napisze tylko tyle bo do roboty zaraz wychodze :) ze sklady nie sa takie same...chelaty,saw palmetto,pumpkin seef,ginko, alfa-lipoic acid, tego raczej nie znajdziecie w aptecznych wynalazkach. a co najbardziej sie liczy procz niektorych dodatkow dla osob cwiczacych? chelat! nawet i albionu. reasumujac w skrocie witaminy witamina i mineraly nie rowne...prosty przyklad co daje b12 w tab? nic, trzeba przyjmowac w zastrzykach wiec niewiem po co w niektorych wynalazkach w ogule ja daja ;) o cynku, magnezie nie wspomne...a wiec wtedy takie zwiazki musza byc w innej postacji a to kosztuje jak np izolat bialka gdzie placisz wiecej za czystrza postac. to tak w skrocie bo niemam teraz czasu a autobus nie bedzie za mna czekal :)

W aptekach sa produkty przewaznie przebadane, sklad naukowo potwierdzony (a wiec jak pisze ze ma np. 15 mg cynku to za pewne tyle ma) i posiadajace atest PSZ

tia i takie cos mozna sobie w ucho wsadzic :D bo zeby kupic prawdziwie dzialajacy cynk musisz miec recepte...chociaz gdzie niegdzie sprzedaja zincasa bez ale to takze nie pierwsza liga cynkow

a o witaminkach (od a-z) rozpuszczalnych w wodzie to tez musialbym sie troszke napisac a naprawde czas goni :( w skrocie nie wszystkie moga byc w wodzie, a niektore potrzebuja obecnosci tluszczy lub innych substacji do trawienia a wiec masz racje to chwyt marketingowy dawac wszystko do jednego jak polowa niema prawa tak naprawde dzialac

edit: samych chelatow to jest kilka rodzaji 3 albo 5 juz nie pamietam a niemam czasu poszukac, wiec nie mozna pisac ze to jest to samo...to tak jakbys powiedzial bialko to bialko a wiec po co mi izolat czy koncentrat skoro w tanszej cenie moge miec pszenne :) i po co mi dodatki typu enzymy trawienie wkoncu i tak strawie te bialko. teraz rozumiesz juz :) ?
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
i znów profesor Joks mi zrobił wykład :/ , hehe, nie no rozumie do czego zmierzasz. Twoja wiedze jest bardzo taka hmmm... nowoczesna poparta o najnowsze badania. Moja natomast pochodzi z lekcji biologii (bardzo lubiłem biologie w liceum i pilnie słuchałem Paniom na zajeciach, kiedys tez pamietam wyglaszalem referat o witaminach :) jednak to bylo jakies 9 lat temu :( ).
Ale wciaz do mnie nie dociera np. to ze piszesz ze jak mamy kompleksy to i tak niektore jego skladniki nie dzialaja bo sa albo nie chelatowane albo musza byc podane zastrzykiem a nie doustnie. To faktycznie czemu te kompleksy sa tak skomponowane? Pozatym nie sa skomponowane przez jakiego nieuka czy laika (takiego jak ja :) ) tylko lekarzy farmaceutów. To oni chyba wiedza co robia.
Albo piszesz ze np. ten cynk zawarty w takim typowym zestawie witamin i minerałów i tak nie dziala - to po co go dają? Skoro nie dziala to chyba taniej by wyszło takiego producenta go poprostu nie dawac.
Kolejna rzecz, nie pamietam jak w Polsce, ale np. tu w U.K. wszystkie ale to wszystkie witaminy i minerały maja identyczne składy i stezenia!! co do miligrama i mikrograma. Wszytkie zestawy maja te same witaminy i pierwiastki - czyli nie ma sytuacji ze np. jedna ma chrom a druga nie ma, a ma za to selen. Pozatym jesli jeden zestaw ma zawartosc 10 mg witaminy E to wszystkie inne tez tyle mają. Jaki wniosek niesie ze sobą taka identycznośc ? A no taki ze wszystkie te zestawy nie zaleznie od producenta sa robione wg. konkretnych ustalonych norm. Normy natomiast nie biora sie z księżyca tylko sa opracowane przez naukowców i lekarzy - a oni raczej powinni wiedziec co robia i dlaczego. Wiec czemu taki nieszczesny profesor doktor z ilomas tam fakultetami i nagrodami (ble ble ble) mial by postanowic ze w zestawach witamin i minerałów trzeba umiesic np. cynk ktory i tak nie dziala? Dla ozdoby ? Mozna by pomyslec ze niektore witaminy niby sa robione wg. normy a tak naprawde odgbiegaja od niej - ale tez nie sadze by tak było bo tego typu rzeczy jak leki, cała farmacja jest szczegolnie sprawdzana (jakosc, skład itd.).

Tak wiec rozumie do czego zmierzasz ale mysle ze prawda jest po srodku. Nie nalezy wpadac w skrajnosci i twierdzic ze taki Centrum nie działa i ze jak nie kupie witamin Weidera czy Olimpa to nic z tego nie bedzie. Za niedlugo bedzie tak ze wejdzie na rynek chleb z Treca, kiełbasa z Olimpa i jajka z Hi Teca i wszyscy co pakują bez chlebka od Treca nie zjedza sniadanka. Nieraz czytałem tutaj ze ktos tam miał omega 3 z jakiejs firmy typu olimp czy trec (nie przypomne sobie teraz z jakiej), a nie taniej i prosciej by było isc do apteki i poprostu kupic zwykla omege 3 ? Ja np. omege 3 kupuje w tesco (omega robiona dla tesco, bardzo tania). Nie uwierze te ze omega omedze nie rowna.

Pozatym (nie zrozum nie zle, ja tylko pytam) czy Ty tą wiedze ze np. cynk cynkowi nie rowny, nie czerpiesz przypadkiem z naukowo napisanych reklam produktow, ktore wlasnie sa chwytem reklamowym zeby ludzie nie kupowali zwyklych witamin i mineraów tylko super drogie praparaty o jakis tam niesamowotych składach? Bo widzisz znow wróce do przykladu z proszkiem do prania. Teraz reklamują te super proszki (do ktorych te stare nawet nie maja sie co równac) zawierajace enzymy, jakies krysztalki, wywabiacze i inne cuda nie widy i tez zwróc uwage ze wiele z nich sa reklamowane przez pana w białym fartuchu co by bardziej przekonywalo ze to naukowo opracowana najnowoczesniejsza receptura. Prawda jest taka ze to wszystko wierutna bzdura, moja matka uzywala proszku do prania jeszcze tego starego z czasow kochanej komuny (proszek E) a dzis uzywa Ariela i Persila i mowi jedno: to jest dokladnie to samo, wyciaga pranie z pralki, pranie jest czyste swirze i tyle, roznicy nie ma, a jak zajebiesz biala koszule w trawie to i ariel nie pomoze :) Albo jak nie zeżresz jugurtu Danona to tragedia, bo zwykly juz nie ma dobroczynnego dzialania ani żywych kultur bakterii - zwykły jogurt i kefir z natury rzeczy zawiera zywe kultury bakterii i nie trzeba do tego Danona :)
Dobra bo sie rozpisałem i zacząlem odbiegac od tematu. Nie no pewnie cos w tym co napisales jest prawdy, bo wiem ze sie znasz, ale zycie tez mnie nauczylo zeby z lekkim przymrózeniem oka traktowac te wszystkie wspolczesne "nowinki" naukowe.
Mam nadzieje ze sie nie gniewasz za tą małą polemike ale mi akurat sie nie spieszylo do roboty :)
Pozdro

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??

To faktycznie czemu te kompleksy sa tak skomponowane?

bo witaminy przeznaczone sa dla osob ktore maja ich nie dobor. a wiec w takim przypadku kazda deska ratunku jest pomocna. bo o czym napisze pozniej ty mowisz tylko o zwiazkach ktore uzupelniaja braki, a ja mowie o szerszym zastosowaniu bardziej pro zdrowotnym na poziomie hormonalnym chcac udowodnic ci ze np mineraly sa podobne tylko z nazwy a nie z dzialania :) bo od tego zaczela sie rozmowa ze wszystko niby takie same jest. sa to ogulnie witaminy dla osob chorych z niedoborem i dlatego znajdujesz tam wszystko jak leci od a-z bez zadnego wiekszego ukierunkowania ze cos o 5 zl drozsze jak chelat zadziala kilka razy lepiej.

wszystkie witaminy i minerały maja identyczne składy i stezenia!! co do miligrama i mikrograma

nie jest to rzecz dziwna gdyz jak wszystko jak witaminy mozna takze przedawkowac. dlatego taka sama ilosc poszczegolnych skladnikow ktora jest iloscia nie szkodzadza. a zeby produkowac niektore substacje potrzebne sa specjalne zezwolenia. i tak np pojdz do apteki i zapytaj sie o witamine pp, powiedzedza ci ze czystej nie dostaniesz, to samo popros o chelat biologiczny cynku a nie chemiczny powiedza ci recepte prosze, a wiec to troszke glupio ze idziesz kupic zestaw witamin bo masz nie dobor i na witaminy musisz miec recepty :), z tad zwykle pospolite sklady ktore sa dopuszczone do sprzedazy bez wszelkich innych modyfikacji dla zwyklych smiertelinkow. ale Ty musisz pamietac ze jestes osoba aktywnie fizycznie i niestety takie zwykle cos bez specjalnie zmodyfikowanego skladu to wiesz niebo i ziemia.

Albo piszesz ze np. ten cynk zawarty w takim typowym zestawie witamin i minerałów i tak nie dziala - to po co go dają?

bo nie dziala na hormony a wiec np nie podniesie ci produkcji naturalnego testosteronu, i nie przyczyni sie do kilku innych funkcji cynku. dopiero mozliwosc odzialywania na hormony pozwala tak naprawde minerałą na szerokie dzialanie w organizmie.

Nie nalezy wpadac w skrajnosci i twierdzic ze taki Centrum nie działa i ze jak nie kupie witamin Weidera czy Olimpa to nic z tego nie bedzie

ale tak jest :) pierwiastki nie chelatowane nie mają właściwości wpływania na produkcję hormonów. a wiec jak dla mnie takie zwykle o ktorych mowisz to lepiej dostarczyc z kubusia, czy owocow i warzyw bo chociaz naturalne a jak kupowac piguly by sie faszerowac. ty mowisz o wit, min w sensie uzupelnienia brakow ja mowie o szerszym kontekscie dziala. bo chelaty nie tylko uzupelniaja braki ale dzialaja takze na hormony a wiec mysle ze warto dolozyc pare zl bo maja one takze szerokie wlasciwosci prozdrowotne jakich zwykle zwiazki nie maja. wiecej sobie przeczytaj o czym robia chelaty chociazby na pierwszej znalezionej stronie w google
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nieraz czytałem tutaj ze ktos tam miał omega 3 z jakiejs firmy typu olimp czy trec (nie przypomne sobie teraz z jakiej), a nie taniej i prosciej by było isc do apteki i poprostu kupic zwykla omege 3

w omedze az takich roznic wielkich niema :) poza iloscia epa, dha :hyhy:

z lekkim przymrózeniem oka traktowac te wszystkie wspolczesne "nowinki" naukowe

to nie sa zadne nowinki bo odkryto to juz w roku 1893 :) i wiadomo bylo od dawna ze np zma apteczne to nie zma kupne. dwie rozne rzeczy bo inne kierunki dzialania mineralow

czy Ty tą wiedze ze np. cynk cynkowi nie rowny, nie czerpiesz przypadkiem z naukowo napisanych reklam produktow, ktore wlasnie sa chwytem reklamowym zeby ludzie nie kupowali zwyklych witamin i mineraów tylko super drogie praparaty o jakis tam niesamowotych składach?

nie, chyba nie rozumiesz do konca tego co pisze...to ze jest kilka odmian to wiadomo juz bylo lata, ale to lata temu. a ciebie w szkole to ucza tylko czegos takiego. cynk to cynk, witamina a to witamina a. ale jako ze sa to substytuty sztucznie wytwarzane to i w zaleznosci od technologii produkcji roznie dzialaja...to samo co z przykladem bialka, jedno sie lepiej wchlonie bo ma bv159 inne gorzej bo ma np bv60 i mimo takiej samej porcji np 30g obydwa wchlona sie inaczej...tak samo jak i po rozlozeniu beda mialy rozna ilosc aminokwasow. tego nie ucza na biologi , chemii :hyhy: tam masz wiedziec ze jest cos takiego jak np cynk, magnez i tyle nie beda uczyc cie ze jeden substytut dziala lepiej od drugiego

ogulnie twoj tok rozumowania jest poprawany, kupujesz to co najtansze bo nie warto ci przeplacac, tylko teraz mam nadzieje ze pokazalem ci ze to co znajdziesz w vigorze to nie jest to samo co znajdziesz w markowych witaminach (inne szersze spektrum dziala) a za cos takiego sie placi. tylko skoro kupujesz zwykle witaminy to po co wydawac na nie pieniadze lepiej kupic sobie owoce, warzywa, surowki a jak placic to juz chociaz za cos czego nie dostarczysz z pozywienia czyli chelaty

reasumujac kupujac vigor a kupujac np vita-min olimpu nie otrzymasz w opakowaniu tego samego i o to sie tu rozchodzilo :) ps: organizm to nie ubranie i pralka :D tu zachodza bardziej skomplikowane reakcje kazdego dnia i ja np wole nie oszczedzac na moim organizmie :hyhy:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
..........................no dobra wygrałes :P Przekonałes mnie, rozumie juz o co biega (kurde musze sobie jakies lepsze witaminy kupic :) jesli chodzi o chelaty to mam tylko cynkowe i magnezowe bo mam ZMA)

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie witaminy ??
spoko tylko myslalem ze tu nawet niema kogo do czegos przekonywac bo wystarczylo uzyc google i odpowiednie haslo by dowiedziec sie jaka jest roznica miedzy zwykla postacja a chelatem :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024