Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening REGENERACYJNY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Trening REGENERACYJNY
Po 3 miesiacach treningow czas na odpoczynek. Czemu akurat po takim okresie czasu?:

Poniewaz odpoczynek ma na celu doporawdzenie organizmu do rownowagi. A po okresie ciezkich treningow powinien nastapic okres treningow o intensywnosci mniejszej. Maja sie zregenerowac miesnie i odpoczac stawy. Maja sie takze odbudowac rezerwy energetyczne oraz zaleczyc mikrourazy. Jest to ogulnie umujac czas naprawczy dla naszego organizmu
oraz czas na zlapanie oddechu od ciezkich treningow i duzych przeciazen. Pozatym trening regeneracyjny ma przygotowac nas przed nastepnym zazwyczaj ciezszym etapem budowania masy czy to sily, dlatego wlasnie zaleca sie go robic po kazdym cyklu treningowym ktore trwaja przewaznie 3 miesiace (wczesniej przedstawiany trening 4 etapowy trwa 84 dni). Pozatym lepiej wczesnie zaplanowac czas na odpoczynek niz byc do niego zmuszonym przez np: jakis uraz.

W tygodniu regeneracyjnym mamy tylko dwa treningi a kazda grupa miesniowa jest trenowana raz w tygodniu. Mamy duzo czasu na odpoczynek. Trenujemy w systemie 1-1-2-1-2 zaczynamy od dnia przerwy,treningu,dwa dni przerwy,trening,dwa
dni przerwy. W ukladzie:

Pon - wolne,Wt - Trening, Sroda - wolne,Czwartek - Trening, sobota-Niedziela - wolne

Na duze grupy miesniowe: klatka,barki,grzbiet,uda wykonujemy po dwa cwiczenia. Na pozostale bicepsy, tricepsy, brzuch, łydki, czworoboczny po jednym. W cwiczeniach wykonujemy 10-12 powtorzen z zapasem jednego powtorzenia. Taki uklad pozwoli miesnia odpoczac i jednoczenie nie spowoduje spadkow masy i sily. Przerwy powinny trwac ok 2-3 minuty abysmy sie za bardzo nie obciazali.

Grupa miesniowa Ilosc serii Ilosc powtorzen
Klatka 6 10-12
Barki 6 10-12
Grzbiet 6 10-12
Uda 7 10-12
Biceps 4 10-12
Triceps 4 10-12
Brzuch 4 max
Łydki 4 10-12
Czworoboczny 4 10-12

Przykladowy trening regeneracyjny:

Wtorek:
Klatka + barki + czworoboczny + biceps + triceps
- wyciskanie sztangielek na lawce skosnej
- rozpietki
- wyciskanie sztangielek siedzac
- unoszenie sztangielek w opadzie tulowia
- szrugsy ze sztangielkami
- uginanie sztangi stojac
- prostowanie przedramion na wyciagu stojac.

Czwartek:
Uda + grzbiet + łydki + brzuch
- Wypychanie na suwnicy skosnej
- uginanie nog na maszynie lezac
- przyciaganie drazka wyciagu gornego w szerokim uchwycie do karku
- podciaganie sztangielki do boku ciala (wioslowanie)
- wspiecia na palce stojac
- sklony na lawce skosnej
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
dodał bym jeszcze że warto stosowac trening regeneracyjny przed cyklem...


przygotowac nas przed nastepnym zazwyczaj ciezszym etapem budowania masy czy to sily,


po tym mozna sie domyslisc ale nie wszyscy dadza rade... ;) bezpośrednio lepiej.. tak jak napisałeś to po cyklu...

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
ogulnie mysle temat warty przeczytania bo juz nie raz widzialem kolesi na silowni co rok cwicza tak samo :) ciagle na max obrotach a potem dziwic sie ze przyrostow niema,ja robie regeneracje 4 razy w roku srednio wlasnie co 3 miesiace 1 -2 tydz
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
ja robie podobnie co 3-4 miechy regeneracja ale troszke dłuzej to u mnie trwa bo conajmniej 2-3 tyg zaczynam od typowego zejscia z cięzarów i z każdym kolejnym tygodniem dokladam troche zelaza na sztange nie są tą az tak duże różnice w cięzarach średnio wachają się od 2,5-5kg

widzialem kolesi na silowni co rok cwicza tak samo


u mnie na siłowni dosłownie 90% osób chyba jeszcze nie zmieniło treningu :/

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

u mnie na siłowni dosłownie 90% osób chyba jeszcze nie zmieniło treningu

czyli ta sama przypadlosc co z nogami :) a najlepsze jest jeszcze to ze ktos taki uwaza sie za speca i mowi ze trzeba trening dobrze przeprowadzic a nie w jakies regeneracje sie bawic bo spadki beda :rotfl: tacy ludzie mnie oslabiaja...aa junior u Ciebie tez cwicza pare razy w tygodniu klaty i bicepsy w nadzieji ze szybciej urosnie ? :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

junior u Ciebie tez cwicza pare razy w tygodniu klaty i bicepsy w nadzieji ze szybciej urosnie ?


no raczej... niektórzy to juz przesadzają... kiedys rozmawiałem z kolesiem staż 5 lat :przestraszony: i powiedzial mi ze jego priorytet to łapy i nawala je co drugi dzien :kwasny: dodam że chodził 6 dni w tygodniu jeden dzień przerwy :kwasny: i co śmieszniejsze jeden dzien bik jeden dzien trip a tak za dwa trzy tygodnie jechane armagedon i tez co drugi dzien :kwasny: :kwasny: to jestjedyna zmiana u niego reszta treningu wciąz taka sama i nie trenuje nóg bo twierdzi ze a duze co jest faktem sa dość spore ale to nie zmienia faktu ze ma huj za miast wiedzy ;)

spadam na trening elo.. :padam:

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
czyli takowe objawy nie douczonych osob wystepuja wszedzie :),kiedys chcialem ich nawracac ale oni i tak wiedza lepiej bo sluchaja zawsze tych wiekszych ktorzy robia takie debilne cykle ze glowa mala. kiedys mi tlumaczyl koks co ponad 10 lat cwiczy ze nie ma czegos takiego jak odblok pct tylko jest "oczyszczenie" i na to tribulus najlepszy haha bo widzi efekt po nim ze mu stoji faja. zal z takimi doktorami rozmawiac bo i tak im sie nie wytlumaczy ze sa w bledzie
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
Łeeee Pójdziecie do piekła



p.s fajny trening :rotfl:
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
MikolajWB3, jeszcze raz zobacze spam typu pójdziecie do piekła
a sam pójdziesz... na tygodniowy urlop kapujesz misiu?
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

kapujesz misiu?




aahhh....jaki troskliwy czuły, bardziej niz Junior i Pit :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


piterson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 534 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka jakos ;d
  • Zainteresowania:sport(y)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
Joks czyli regeneracja przed cyklem, np 2 tygodnie takim planem jak tu napisales wystarczy?

p.s. mikolaj przestan spamowac, i zacznij sie udzielac na forum ;-/
  • 0

MikolajWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4061 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Europa
  • Zainteresowania:Bezpieczeństwo wewnętrzne, militaria, sporty walki, finanse

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

Joks czyli regeneracja przed cyklem, np 2 tygodnie takim planem jak tu napisales wystarczy?

p.s. mikolaj przestan spamowac, i zacznij sie udzielac na forum ;-/



udzielam sie !! pod kazdym postem zrobilem edit i odpisalem !

Tak trening regenracyjny przed cyklem moze byc
  • 0
Związek to znacznie więcej niż "sie przelecieć".
To cos jak karta stałego klienta w burdelu: kiedy chcesz i jak chcesz


rzeźba jest dla pedałów. trza rosnąć, być pierdolnym, wtedy budzi sie szacunek.


a gdy nadejdzie mój czas to jeśli sądzisz że będe siedział i błagał o życie to kurewsko się mylisz


te ściery kiedyś przerobie w młynku do mięsa i posypią sie monety.


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
wiec piterson ogulnie podam Ci moze moja rozpiske po niej bedzie chyba jasne kiedy robic regeneracje:

- trening ogolnorozwojowy 6 tygoni miesiac IX,X
- budowanie masy 4 tyg
- budowanie sily 4 tyg
- regeneracja 1 tydzien
- budowanie masy 4 tyg
- budowanie sily 4 tyg
- regeneracja
- budowanie masy 4 tyg
- regeneracja 1 tydz
- definicja 4 tyg
- regeneracja 1 tydz
- definicja 6 tyg
- roztrenowanie 3 tyg

wiec gdy koncze meczace treningi masy,sily robie regeneracje dzieki czemu odpoczywam i miesnie mam juz wypoczete gotowe do nastepnego treningu z wiekszymi ciezarami na mase i tak ciagle...konczysz jeden cykl musisz odpoczywac by zaczac drugi
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


piterson1418048768
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 534 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nienacka jakos ;d
  • Zainteresowania:sport(y)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
Bo ja bym chciał zrobić tak. Zaczalem cwiczyc od listopada, i jade planem na mase caly czas, i tak kwiecien-maj pierwszy cykl na mono+dextrosejuice czy jakos tak :D i jak napisal ktos ze trening regeneracyjny dobry np przed cyklem, tzn takie wprowadzenie do niego, to pomyslalem zeby zrobic go np w dwa ostatnie tygodnie marca, tak zeby w kwietniu zaczasc ten cykl ;] dobrze to rozplanowalem?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
rzeklbym bardzo dobry pomysl! bedziesz wtedy mial wypoczete miesnie i beda bardziej pobudzone na wzrost :) po zakonczonym cyklu kreatynowym rowniez zrob sobie 1 tydzien regeneracji
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


JuniorWB3

JuniorWB3
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

kiedys chcialem ich nawracac


ile j arazy chciałem to jest pała mała... ale już sie poddałem i nie obchodzi mnie jak trenują... ale pochwale się ze teraz mój szwagier zaczął chodzić na siłownie i robi tak jak mu mowie i dośc ladnie mu idzie juz widac efekty a trenuje miesiąc....

- budowanie masy 4 tyg
- budowanie sily 4 tyg
- regeneracja 1 tydzien
- budowanie masy 4 tyg
- budowanie sily 4 tyg
- regeneracja
- budowanie masy 4 tyg
- regeneracja 1 tydz
- definicja 4 tyg
- regeneracja 1 tydz
- definicja 6 tyg
- roztrenowanie 3 tyg



coś podobnego robie tylko ja ciągne jak narazie mase 6 tyg 1-2 tyg zejscie z cięzarów 2 tydzien wejscie lekkie na ciezary znów masa 6 tyg zejscie tak jak wyzej siła 6 tyg zejscie masa nastepnie siła i zejscie.... i kurde molek jak np wchodze na stale ciężary coś mnie stawy przez pierwsze 3-5 dni bolą ale napewno nie jest to wina słabego rozgrzania bo rozgrzewke dośc solindnie robie... :kwasny:

Kropek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice - Giszowiec
  • Zainteresowania:Sport (piłka nożna), Muzyka, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
a teraz jestem po 16 tygodniowym cyklu na masie w tym byl CP i teraz zaczynam ostatni tydzien i robie 2 tygodnie przerwy od silowni i odzywek akurat na swieta :) pozneij znowu 16 tygodniwo cykl masy w tym CR pozneij znowu 2 tygodnie przerwy i zezba :)
  • 0
Bez kasy nie ma masy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników],
Bądź twardy nie sięgaj po koks

mg-maciek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zdzichy
  • Zainteresowania:motoryzacja, siłka, nieróbstwo;-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY
ale ja byłem głupi że tego wcześniej nie przeczytałem tylko nawalałem jak idiota bez sensu i zdziwiony że w mijscu wszystko stało a zmęczenie jak u konia po łesternie :D
właśnie zacząłem krete mono i chyba zlajtuje ze 2 tygodnie bo haruje jak głupi od końca wakacji 2006 a później zapodam jakiś jabłczan
potwierdza się że wszystko od głowy zależy a nie debilnego tyrania bez pomyślunku
dzięki pozdrawiam
  • 0

GośćGuest_Doman_*

Guest_Doman_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

- trening ogolnorozwojowy 6 tygoni miesiac IX,X
- budowanie masy 4 tyg
- budowanie sily 4 tyg
- regeneracja 1 tydzien
- budowanie masy 4 tyg
- budowanie sily 4 tyg
- regeneracja
- budowanie masy 4 tyg
- regeneracja 1 tydz
- definicja 4 tyg
- regeneracja 1 tydz
- definicja 6 tyg
- roztrenowanie 3 tyg

jakbys mogl to troche jasniej wytlumaczyc bylbym wdzieczny :)

INEED$
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2079 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jail
  • Zainteresowania:Busine$$, killin'

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening REGENERACYJNY

- definicja 6 tyg

okres w ktorym trening ukierunkowany jest na poprawe definicji miesni i ich gestosci

- roztrenowanie 3 tyg

okres w ktorym przygotowujemy miesnie do przerwy w treningach, np. polecane przy ww. planie na urlop wakacyjny.

Na przyszlosc - nie odkopuj starych tematow
  • 0
Gotta whole top diamond and tha bottom rowz gold

MIKOŁAJ BIERZE STERYDY



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024