Skocz do zawartości


Zdjęcie

siłownia + taniec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

siłownia + taniec
wtorek, czwartek, sobota chodze na siłownie czego celem jest zdobycie masy mięśniowej i siły. w pozostałem dni tańcze ostro (breakdance) czyli trening aerobowy. wiem że tak trenując nie zdobędę wielkiej masy a szanse przetrenowania są ogromne. jak więc sie tego ustrzec??? prosze o solidne rady tych, którzy sie znają...
  • 0

Nemesis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
ja zrezygnowalem z jednego hehe :D
  • 0

MisHa1418048765
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 884 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
Rezygnuj z brake'a, chyba że jesteś bardzo dobry i masz jakieś osiągnięcia w tym...
Taniec ten jest cholernie urazowy i zabójczy dla stawów itp. Znam typa co się w to bawił, a teraz nie domaga i można go podciągnąć pod inwalide :P
  • 0

Nemesis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
tak tak to prawda :]
  • 0

back
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrow Wlkp-Jarocin

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
Masz ciezki problem pogodzic silke z czyms takim ale jest to do zrobienia ja ciwcze sztuki walki tez jest to urazowa ale wszystko do zrobienia...
Koledzy piszecie ze ma zrezygnowac a on sie pyta jak ma sie ustrzec przetrenowania..:
1.wyzej jest prawda musisz uwazac na stawy (sa specjalne srodki na stawy ok.30zl)
2.rozplanuj sobie dobrze dni treningowe do treningow breakdance
3. jesli bedziesz mial problemy z wytrzymaniem tego wszystiego zainwestuj w aminokwasy jesli nie to musisz sie przyzwyczaic organizm do duzego czestego wysilku i z czasem bedzie coraz lepiej
;)
  • 0
"Najpotezniejsi sa CI ktorzy w trakcie FURI staja sie blizsi zwierzeciu!!"

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
Co lubią nasze stawy?

Jak dotąd jeszcze nikt nie udowodnił, że stan naszych stawów zależał od diety. Istnieją jednak doniesienia naukowe świadczące o tym, że skład diety znakomicie wspomaga leczenie urazów i stanów zapalnych stawów, a także utrzymywanie ich w dobrym stanie przez długie lata.

Regularna aktywność fizyczna jest zalecana jako jedna z podstawowych metod pozwalających na wzmocnienie kości i mięśni, utrzymanie prawidłowej ruchomości stawów i zapobieganie ich zesztywnieniu. Z drugiej strony zbyt intensywne, przeciążające ćwiczenia mogą nadwerężać stawy, sprzyjać ich urazom i powodować ból.
Wyniki badań przeprowadzonych na polskich olimpijkach dowodzą, że blisko połowa z nich po zakończeniu swojej kariery sportowej cierpi na bóle kręgosłupa i stawów. Wniosek z tego taki, ze im ciężej trenujemy, tym bardziej powinniśmy dbać o swoje stawy. Jednym z warunków sprawnego ich funkcjonowania jest ich dobre „odżywianie”.

Byle z umiarem…

Zakłada się, że spożywanie urozmaiconych posiłków, dostarczających wszystkich niezbędnych składników odżywczych jest podstawą do utrzymania zdrowia. Samo zaś utrzymywanie się w stałym reżimie kalorycznym jest pomocne w uniknięciu otyłości, która jest uznawana za jeden z podstawowych czynników sprzyjających chorobom stawów.

Rybka czy orzeszek?

Kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-3 nalezą do czynników ograniczających syntezę i uwalnianie mediatorów procesu zapalnego. W niejednych badaniach udowodniono, że zwiększenie spożycia kwasów tłuszczowych Omega-3 pomaga zmniejszyć ból i leczyć choroby związane ze zmianami zapalnymi stawów. Najbogatszym źródłem tych kwasów, są tłuste, morskie ryby, takie jak np.: sardynka, łosoś, śledź oraz tuńczyk, a także oleje roślinne, tj. rzepakowy, lniany, z orzechów włoskich i pestek.


A na deser galaretka

Kolagen jest białkiem stanowiącym 30% białek naszego organizmu, występującym w największych ilościach w miejscach takich jak: ścięgna, więzadła, stawy, krążki międzykręgowe (dyski). Zbyt intensywny wysiłek fizyczny prowadzi do zaburzeń w tworzeniu się kolagenu, dlatego też dobrze by było, gdyby na stole osób intensywnie trenujących znalazły się od czasu do czasu produkty bogate w kolagen, a więc zawierające żelatynę. Mogą to być wszelkiego rodzaju galarety i galaretki, przyrządzone na bazie wywarów warzywnych, bulionów mięsnych czy też najzwyklejsze galaretki owocowe. Ważne jest również spożycie odpowiedniej ilości witamin C i B6. Witamina C jest niezbędna w przemianach aminokwasów lizyny i proliny w związki tworzące strukturę kolagenu, natomiast witamina B6 korzystnie wpływa na przemiany kolagenu i proces kostnienia chrząstek.


Pomoc w pigułce

Glukozamina i chondroityna to jedne ze składników tkanki chrzęstnej. Glukozamina w żywności występuje w ilościach śladowych, dlatego jedynym sensownym jej źródłem są suplementy. Jej preparaty od lat są zalecane jako wspomagające leczenie zapalenia oraz zmian degeneracyjnych kości i stawów. Z racji tego, iż sprzyjają regeneracji i pomagają zmniejszyć bóle (które często są powodem zaprzestania treningów), są również polecane sportowcom, osobom narażonym na przeciążenia układu ruchu oraz po przebytych urazach. Ich atutem jest to, że nie wywołują efektów ubocznych . Niestety, nie wszystkie badania potwierdzają dobroczynne działanie glukozaminy na stawy. Okazuje się, że na niektórych ludzi to po prostu nie działa. Brak zatwierdzenia skuteczności glukozaminy nie przeszkadza w robieniu kariery na rynku farmaceutycznym. Ostatnio szczególnie popularne są preparaty zawierające zarówno glukozamine, jak i chondroitynę, która dodatkowo ma wzmacniać działanie tej pierwszej.
W praktyce okazuje się, że glukozamina raczej nie pomoże kontuzjowanym stawom barkowym, w wielu przypadkach poprawia stan stawów kolanowych oraz- prawie zawsze – jest w stanie zregenerować stawy łokciowe

Źródło: Czasopismo „Kulturystyka i Fitness” Nr.5 – Maj 2006
  • 0

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
no to sobie poczytałem o stawach :D

nasunęła mi sie taka myśl - na siłowni trenujemy różne partie w określonych dniach, a jak jest z innymi dyscyplinami sportu? czy to jest ogólna złota zasada żeby jedną partie ćwiczyć w jeden dzień a drugiego już inną ?
  • 0

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
:niepewny:
  • 0

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec

no to sobie poczytałem o stawach :D

nasunęła mi sie taka myśl - na siłowni trenujemy różne partie w określonych dniach, a jak jest z innymi dyscyplinami sportu? czy to jest ogólna złota zasada żeby jedną partie ćwiczyć w jeden dzień a drugiego już inną ?


Siłownia jest specyficzną dyscypliną sportową. Tu mięśnie pracują często do granic możliwości. Z tego co pamiętam jak chodziłem na piłkę nożną to między treningami był dzień przerwy - jest to spowodowane tym że mięśnie muszą kiedyś odpoczywać, mięsień jak odpoczywa to rośnie. Ale na piłce nożnej trening jest bardziej podobny do areobów ;d To taki przykładzik z mojego życia ;)
  • 0
^^

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec

Siłownia jest specyficzną dyscypliną sportową. Tu mięśnie pracują często do granic możliwości. Z tego co pamiętam jak chodziłem na piłkę nożną to między treningami był dzień przerwy - jest to spowodowane tym że mięśnie muszą kiedyś odpoczywać, mięsień jak odpoczywa to rośnie. Ale na piłce nożnej trening jest bardziej podobny do areobów ;d To taki przykładzik z mojego życia



odpowiedziałeś nie na temat ale dzięki za chęci
  • 0

Adam-nd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
Odpowiedziałem na pytanie zawarte w Twoim poście, wszystko jest na temat. Jeżeli Ci to nie odpowiada następnym razem dokładniej precyzuj pytanie.

czy to jest ogólna złota zasada żeby jedną partie ćwiczyć w jeden dzień a drugiego już inną ?


Chyba nie chcesz ćwiczyć 3x w tygodniu tych samych parti mięśni ;) Każdy trening ma odpowiednio podzielone partie mięśni.
  • 0
^^

ma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kung fu, siłownia

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec
" nasunęła mi sie taka myśl - na siłowni trenujemy różne partie w określonych dniach, A JAK JEST Z INNYMI DYSCYPLINAMI SPORTU ? czy to jest ogólna złota zasada żeby jedną partie ćwiczyć w jeden dzień a drugiego już inną ? "

nadal uważasz że odpowiedziałeś na pytanie? jeśli chodzi o siłownie to akurat mam doświadczenie i wiem dlaczego i jakie przerwy sie robi w ćwiczeniu danej grupy mięśniowej. pytam sie raz jeszcze i daje pytanie pod szkło powiększające: JAK JEST Z INNYMI DYSCYPLINAMI SPORTU ?
  • 0

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: siłownia + taniec

Chyba nie chcesz ćwiczyć 3x w tygodniu tych samych parti mięśni ;) Każdy trening ma odpowiednio podzielone partie mięśni.

ja ćwiczyłem 3 razy w tyg te same partie i było zajebiście. tylko za dużo czasu to zajmuje, i zakładajac że są inne rzeczy cieżko sie czasem zregenetować. a HST to niby co jest? :padam:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024