Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Dylus88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)
Witam

Właściwie temat piszę z prośby kolegi. Ćwiczy on ze mną już prawie 2 miesiące. Od początku spożywa większe ilości białka (twaróg, tuńczyki, mleko). W tym czasie przybrał ok. 3kg masy. Za niedługo będzie dysponować sumką ok. 120zł; teraz kluczowe pytanie: w co najlepiej zainwestować tę kasę?

Ja z tego co poczytałem, proponuję mu cykl kreatynowy: mono + hmb + dextroza (inny transporter?) + ew. białko + białko z pokarmów.

Co Wy na to? Może coś innego w tej cenie? Najlepiej określcie konkretny cykl i przybliżone ceny produktów.

Dzięki i pozdrawiam. :)
  • 0

BUZZER
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)
Siema, jeśli mogę coś doradzić to lepiej niech twój kolega jeszcze odczeka z odrzywkami bo ma za mały staż na siłowni. Mniemam że jest młody, więc spokojnie wystarczą mu narazie ćwiczenia ogolnorozwojowe. Po paru miesiącach kiedy zobaczy że "normalne" treningi nie daja mu juz więcej to wtedy może wziąść się za suple...najlepiej niech poczeka z rok nawet gdyż jeśli bedzie dobrze i systematycznie ćwiczył, miał odpowiednia dietę to szybko "przytyra" pare kilo nawet bez krety, a tak to wyrzuci kasę w błoto bo nie bedzie miał dobrych efektów :kwasny: jeśli już ma coś sobie kupować to niech zaopatrzy się w CARBO, jakieś białeczko, najlepiej NITROPROGEN czy jakis inny matrix oraz gainera, np MASS XXL...chociarz mowię, że w początkowym stadium w jakim sie twój kumpel znajduje wystarczy mu dobra wysokobiałkowa i węglowodanowa dieta oraz systematyczne treningi, najlepiej 3 razy w tyg, a na lepsze efekty nie bedzie musiał długo czekać, pozdrawiam
  • 0

Dylus88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)
Zapomniałem dopisać :) Jest w moim wieku, tj. 18lat. Waży 66kg przy wzroście ok. 176cm, i ćwiczymy razem 3 dni w tygodniu. Budowa ciała - typowy mezomorfik. Czyli zalecacie po wakacjach dopiero coś myśleć?
  • 0

BUZZER
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)
Wiesz...wg mnie powinien odczekać jeszcze, bo zakrotki ma staz jak już pisałem...niech sobie poćwiczy przez wakacje i jak juz tak bardzo chce to niech zacznie brać suple po wakacjach, ale ja bym jeszcze odczekał, bo pospiech szkodzi :kwasny: no ale niech sie jeszcze wypowiedza inni...pozdro
  • 0

skiera
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1063 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)

Budowa ciała - typowy mezomorfik

-Mezomorfik osoba z idealnymi predyspozycjami do kulturystyki, budowę ciała ma nie za chudą ale nie otyłą, łatwo nabiera masy mięśniowej)

Z niego chyba slaby mezomorfik jesli przy 180cm wzrostu wazy 66 kg :]

Na suple za wczesnie.. niech kase przeznaczy na diete (dieta na mase) moze wziac jedna z podwieszonych dla swojej wagi...
Jeśli chce sie juz pozbyć tych pieniedzy to niech kupi gainera...

A co do Twojej propozycji: HMB jest dobre tylko przy bardzo dlugim stosowaniu, a na kreatyne trzeba miec staż

Mysle jednak ze jest on ektomorfikiem wiec powinien jesc odpowiednia ilosc bialka (za duzo to nie dobrze) i duzo weglowodanow zeby spowolnic przemiane materi :)

To tyle odemnie
Pozdro :rotfl:
  • 0
"Bycie Animal to nie tylko 120 kg mięsa i siła konia! To motywacja do tego, aby w życiu zawsze umieć wstać jak upadniesz..."

toziu1418048759
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp
  • Zainteresowania:Sztuki Walki, Kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)

HMB jest dobre tylko przy bardzo dlugim stosowaniu


albo na samym poczatku cwiczen...dobre jak sie wraca do treningow bo dluzszej przerwie ;)

Tak jak pisali inni Dieta+Gainer+Witaminki zdecydowanie mu wystarcza
  • 0

Chousu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1043 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, komputery

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam chęci, siłownie i 120zł na suple - co wybrać? :)
Tak jak Skiera pisze. Jeśli już bardzo chce coś brać to niech sobie kupi gainera tutaj polecam Mass XXL bo tani a dobry, a widze, że kolega nie ma zbyt dużo kasy. Na kreatyne za wcześnie min. 6 miesięcy na siłce, a kolega ma tylko 2. HMB w jego przypadku niepotrzebne i nieopłacalne.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024