Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki trening
Witam
Czwicze już jakiś czas ok 2 miesięcy a wcześniej wykonywałem czwiczenia ogólne. Dietke mam od Was więc odżywiam się prawidłowo. Waże już ok 65 kilo przy 173cm wzrostu i przybieram cały czas na masie. Problem polega na tym że wszystko (no prawie) idzie w brzuch.
Mam do Was pytanko odnośnie terningu. Jak czwiczyć by masa optymalnie przyrastała? Dodam że zapoznałem się z treningami.
Pytam ponieważ mam problem z oczami i nie mogę podnosić ciężarów więc ograniczam się do maks 50kg i tu nie wiem jak dopasować trening.
Czy wogóle to coś da z takim ciężarem?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
jezeli wszystko idzie w brzuch to musisz obciac ilosc kcl, albo dodac aeroby, co do hmm ograniczania sie z ciezarem 50 kg to skoro cwiczysz 2 miesiace to mysle ze jest to i tak duzy ciezar jak na Ciebie wiele osob zaczyna z mniejszym, z czasem sily Ci przybedzie i takie 50 kg to bedziesz mogl robic sobie spokojnie 20 ruchow wiec wtedy niestety bedziesz musial cos zwiekszyc z obciazeniem bo zeby sie zmeczysz musialabys sie chyba zamachac :)
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
Czy np 3 serie po 12 powtórzeń na klatkę to nie zamało? Mogę więcej ale boję się że to spale i nic z tego nie będzie. No jeszcze dochodzą do tego rozpiętki na ławeczce. Dodam że ćwicze tylko na na ławce prostej nie bardzo mam możliwości chodzić na siłke.
  • 0

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening

Problem polega na tym że wszystko (no prawie) idzie w brzuch.


zmniejsz kalorycznosc diety

Czy np 3 serie po 12 powtórzeń na klatkę to nie zamało? Mogę więcej ale boję się że to spale i nic z tego nie będzie


jesli bedziesz mial diete na mase to nie spalisz a na amse pzrewaznie sie robi 6-12 powt. wiec 12 mozesz takze robic

Dodam że ćwicze tylko na na ławce prostej nie bardzo mam możliwości chodzić na siłke.

to podluz sobie pod jedna strone laweczki krazek i bedziesz mial skos :)
  • 0

przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
Ile razy w tygodniu należy cwiczyc daną partię mięśni? Ja np ćwicze raz - dwa razy w tygoniu daną partię. Ale mam wrażenie że mięśnie mi się nie rozwijają a jeszcze kurczą!!? Nie wiem jak temu zaradzić? Jakoś 3x12 na klatkę nie specjalnie wymęcze mięśnie. Może zwiększyć liczbę serii albo dodać jeszcze jeden dzień treningu? Zastanawiam się czy po jednym treningu w tygodniu na partie mieeń rośnie?
Jaki cykl najlepiej przyjąć?
Pomocy.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
wystarczy trenowac 1 partie raz w tygodniu...jezeli masz wrazenie ze sie kurcza to prawdopodobnie jestes juz zdrowo przetrenowany,w tym sporcie wszystko polega na tym aby pobudzic miesnie do wzrostu i dac im odpowiedni czas do regeneracji a nie katowac sie i nic z tego nie miec 3x12 przy Twoim starzu jest jak najbardziej ok
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
Dzięki. Zwolnie trochę bo może faktycznie przeginam z terningiem. Zajmę się moim brzuszkiem:)
  • 0

przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
Masa:
Trening każdej partii 1-2 razy w tygodniu. Ilość serii (duże partie tj. klatka, plecy, nogi etc.) 12-16serii, małe partie: 9-12serii (tj. triceps, biceps etc.), przerwy 1-2minut. Trening przeważnie na wolnych ciężarach - sztanga, sztangielki etc. Powtórzenia: 6-12 wykorzystywana progresja. Czas trwania: 4-8tygodni.

Czy to trochę nie zaprzecza temu co mi napisaliście odnośnie ilości serii na przykład na klatke??
  • 0

przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
Tekst zaczerpnięty z działu FAQ:)
  • 0

przemo_123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
ale ze mnie gapa... to suma wszystkich serii :zawstydzony:
nie potrzebnie śmiece..
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki trening
Przemo - czytaj, potem pytaj ;-)
FAQ, podwieszone tematy... :)

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024