Skocz do zawartości


Zdjęcie

białko na noc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

dsdamian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 647 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:kulturystyka, saa

Napisano Ponad rok temu

białko na noc
jak wiadomo na noc, w celu wyeliminowania katabolizmu, należy zjeśc cosik białkowego. I tak sie zastanawiam, teraz własnie zjadam sobie 2 jogurty, pije szklanke mleka i zjadłem kogiel-mogiel :D. no i wyliczyłem sobie ze ma to jakieś 25g białka, może być takie białko z nabiału na noc? nie wiem czy to ma znaczenie czy przyswoimy z miesa, z nabiału czy z odzywki,a le pytam zeby sobie potwierdzic.
  • 0

Adi1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowa Ruda

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
najlepiej z odżywki specjalnie przeznaczonej do brania na noc (białko tzn. kazenian wapnia czy jakoś tak)...
  • 0

dsdamian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 647 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:kulturystyka, saa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
o co innego pytałem...
  • 0

Poganin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
Polecalbym ci wypicie odzywki białkowej, niekoniecznie musi to byc kazeinian. Pamietaj ze jedzac przed snem pobudzasz organizm i bedzie ci duzo trudniej zasnac, niz wypijajac odzywke.
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
bialko z nabialu moze byc :-) ale lepiej sobie sera troche zjesc niz tak wydziwiac :P
  • 0
Be free.

Mate071
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
Ja nie polecał bym tobie pić specjalnej odżywki białkowej na noc tzn: "Slow protein", ponieważ jak wiesz białko rozkłada się w wątrobie.Biorąc taką właśnie odżywke przez cała noc watroba pracuje-nie ma nic gorszego niż praca narzadów 24h możesz ją sobie w taki sposób szybko uszkodzić.

_________________
CiĘżkO jEsT Żyć LeKKo
  • 0

dsdamian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 647 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:kulturystyka, saa

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
no to tez prawda z tą wątrobą, w każdym razie póki co jem 3 jogurty na noc i szklanke mleka i jest dobrze :D, dzieki
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
polecam 150-220g sera bialego chudy ew. poltl. - wolno oddaje aminokw. thx najlepszy (bo nie obciaza tak ulk. pokarmowego jak jaja); co do kazeiny to jest ona troche niewygodna w uzyciu, zbyt droga - lepiej zainwestowac w twarozek :PPPP

Mate071,

ponieważ jak wiesz białko rozkłada się w wątrobie.

a to ciekawe, ja tego nie wiedzialem... myslalem ze bialko rozkladane jest na aminokw. poczawszy od zoladka na mikrokosmkach skonczywszy... (no ew. nieliczne oligopeptydy w cytoplazmie erytrocytow)

wiesz co to sa enzymy proteolityczne ????

moze z watroba pomylilo Ci sie wydalanie reszt amonowych z org. (cykl mocznikowy itp.) ??
reszt amonowych ktore oczywiscie pochodza z metabolizmu aminokw.

[ Dodano: Sro Cze 01, 2005 5:05 pm ]
natomiast w tym co probowales przekazac bylo ziarenko prawdy... nie nalezy non stop obciazac narzadow wewn. - sen to rowniez okres ich odpoczynku
natomiast przy 8tyg. cyklu na mase nie widze przeciwskazan w podanym przeze mnie dawkowaniu sera bialego ;)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bicek
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
ja na noc jem białka jaj lub twaróg lub tuńczyka i śpie bez żadnego problemu :D
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: białko na noc
ze snem to mozesz nie miec problemow, ale lepiej zrezygnuj z jaj na noc bo mozesz miec problemy np. z zoladkiem ;/ (uwierz - nic ciekawego)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024