Skocz do zawartości


Zdjęcie

carbo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

prezes1418048745
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
Chodzilo mi o to:
Hipertoniczny - stosuje się go w okresach odnowy powysiłkowej w celu uzupełnienia i zwiększenia rezerw energetycznych organizmu. Napój o w/w stężeniu wspomaga również rozwój masy mięśniowej u osób o wzmożonej przemianie materii. Należy go spożywać pomiędzy posiłkami w dni treningowe i nietreningowe.
W celu przygotowania napoju hipertonicznego należy rozpuścić Max Carb w proporcji: 15g preparatu na 100ml schłodzonej wody ( np.: 75g na 500ml wody)

Izotoniczny - nadaje się idealnie do szybkiego wyrównania strat energetycznych oraz wodnoelektrolitowych powstałych podczas wysiłku fizycznego. Stosuje się go przed, w trakcie oraz po treningu.
W celu przygotowania napoju izotonicznego należy rozpuścić Max Carb w proporcji : 10g preparatu na 100ml schłodzonej wody (np.: 50g na 500ml wody)

Hipotoniczny - w napojach hipotonicznych zawarte ilości węglowodanów, oraz soli mineralnych wchłaniają się szybciej do organizmu niż w innych roztworach. Dlatego też napój taki skutecznie działa w okresach intensywnych ćwiczeń, w których przerwy pomiędzy kolejnymi wysiłkami są bardzo krótkie np.: podczas zawodów, meczu czy startu.
W celu przygotowania napoju hipotonicznego należy rozpuścić Max Carb w proporcji: 5g preparatu na 100ml schłodzonej wody ( np.: 25g na 500ml wody)
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
a to mają juz przeliczone
ja patrzylem na carbo olimpa i nie widzialem przlicznika wiec kierowałem sie tamtym

te ilosci i tak nie sa dokladne

stezenie fizjologiczne Na wynosi 0,1 mol/dm3 przeliczcie jezeli macie czas ile Na jest w 50g tego carbo a potem obliczcie stezenie molowe.

Ja teraz nie mam czasu, jak nikt nie zrobi to wieczorkiem postaram sie obliczyc.
  • 0
Pozdrawiam Strong

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
kurna ja mam OLIMPA...i teraz juz kompletnie nie wiem jak barc...60 gram po treningu to wiem ale ile wkoncu tej wody lac ??wiem ze jak wiecej to smak pojdzie...ale znowu 200 ml to jakos tak malo sie wydaje :?

STRONG jesli mzoesz to daj jakis przelicznik bo nie wiem czy wierzyc temu co jest na opakowaniu...pozdro
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
całkiem wieczorem bede liczył stezenia Na i K to Wam powiem :)

ale wg mnie nie zrobi z tego zbytnio izotonika :)

Dyndel jaki przelicznik ? rob tak zeby smak byl ok
  • 0
Pozdrawiam Strong

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
no dobra...to narazie bede testowal jak najlepiej wychodzi jak policzysz to wrzuć...pozdro
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
Policzyłem sam Na i juz mi wyszło co innego :)

jezeli zrobimy wg przepisu podanego przez producenta zeby uzyskac napoj izotoniczny
w skladzie znalazlem ze na 100g prdouktu znajduje sie 0,7g Na, czyli analogicznie w 50g o polowe mniej.
Masa carbo(kazdego jest m/w taka sama) w miarce olimpa(pojemnosc 30 ml) wynosi 23g. Łatwo z tego mozna wyliczyc objetosc o jaka zwiekszy sie roztwor jezeli dorzucimy 50g carbo(na 500ml wody)
Pozniej liczymy stezenie molowe wychodzi ono 0,0269 mola/dm3
Znalazlem w necie dokładne Cm jonów Na+ we krwi wynosi ono 135-145 mmol/dm3

wiec jak widac wg producenta miał byc izotonik a wyszedł nam hipotonik.
Innych waznych elektrolitow nawet nie trzeba liczyc, wniosek nasowa sie sam: z carbo nie zrobimy napoju izotonicznego, ono nie jest do tego stworzone :)

pozdrawiam :)
  • 0
Pozdrawiam Strong

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo
skubany skąd on ma taką wiedze :shock: :shock: :shock:

ja nawet nie pamietam co to mol a co dopiero je liczyc :? :? :?

POZDRO
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: carbo

skubany skąd on ma taką wiedze

ja nawet nie pamietam co to mol a co dopiero je liczyc

POZDRO


jak ja mialem mole na chemi to prawie pol roku mnie na chemi nie widzieli bo to dla mnie byly takie pierdolki hehe ale potem zdalem na 4 chyba i juz nie pamietam nawet co to jest mol hehe Pozdro
  • 0
Be free.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024