Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Spoke17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta do oceny
Witam, dostałem od kolegi dietę którą on stosuje (waży on kolo 70 kg i ma jakieś 185 cm wzrostu). Możecie mi powiedzieć czy jest ona dobra (ja waże kolo 64 kg, mam 188 cm wzrostu).
Oto ta dieta:

Posiłek 1
- dwie kromki chleba z serem żółtym lub szynką
- 1 owoc, np. kiwi, banan, pomarańcz, grapefruit czy kilka mandarynek lub truskawek
- dwa jajka (zjeść na surowo) + zestaw witamin (1 tabletka Vigor) + 2 tabletki Humawit M + 0,5 l. wody

Posiłek 2
- 1 owoc, np. kiwi, banan, pomarańcz, grapefruit czy kilka mandarynek lub truskawek
- musisz dostarczyć organizmowi dużą ilość białka (ok. 30 gr), nie ma znaczenia w jaki sposób np. jakiś napój białkowy lub 1 l. mleka

Posiłek 3
- 150 gr. filetu piersi z kurczaka (smażone), lub 200 gr. (gotowane) lub 200 gr. spagetti z tartym żółtym serek
- 150 gr. ryżu
- 100 gr. surówki z papryki, cebuli, ogórka, a wszystko to polane oliwą z oliwek + 0,75 l. wody + zestaw witamin + 3 tabletki Humawit M.

Posiłek 4 (przed treningiem)
- 150 gr. musli ze 150 gr. jogurtu lub cokolwiek innego z dużą ilością białka
PO JEDZENIU POCZEKAJ OK. 15 MINUT I NA TRENING

Posiłek 5 ok. 1 godziny po treningu
- 150 gr. płatków owsianych
- 2 jajka (jeść na surowo) + 1 l. wody + zestaw witamin (1 tabletka Vigor) + 4 tabletki Humawit M

Chodzi mi oto czy jest dobra i jeszcze jedno, ja nie chce jeść jajek surowych ani nie stosować tych tabletek Humawit M, ale chce za to włączyć w to Gainera, byłbym wdzięczny za pomoc z tą dietą oraz kiedy mam brać tego gainera (ewentualnie co jeszcze brać jeśli czegoś brakuje w tej diecie). Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam.
  • 0

dyndel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2498 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WROCŁAW

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
pierwsze co to pisz godziny posilkow...jak dla mnie to lipa nie podoba mi sie...lepsze są podwieszone...i tam też odsyłam w celu wybrania sobie... a po drugie daj wiecej info
  • 0
''... są oni z kamieniami w rękach ... ulica, która przed nikim nie klęka ...''

Spoke17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Godziny posiłków:
Posiłek 1 - 7.00 - 8.00
Posiłek 2 - 10.00 - 11.00
Posiłek 3 - 14.00 - 14.30
Posiłek 4 - kolo 17.00 (przed treningiem)
Posiłek 5 - okolo godziny po treningu.

A co do diety podwieszonej (z mojej kategori wagowej):
Mógłbym ją stosować tylko powiedzcie mi jeśli możecie co mogę zmienić na co, mianowicie:

1 posiłek
Mleko 0,5% - 500g
Płatki owsiane – 100g

2 posiłek
Chleb żytni\razowy – 150g
Margaryna roślinna – 15g
Tuńczyk – 75g <---- co mogę zjeść zamiast tuńczyka.

3 posiłek
Ryż – 150g
Pierś z kurczaka – 100g
Oliwa z oliwek 15g

4 posiłek(potreningowy)
Carbo\glukoza – 100g <---- nie stosuje Carbo, co mogę dać tutaj.
Tuńczyk – 75g(30-45min po treningu) <---- i znowu ten tuńczyk :-(

5 posiłek
Makaron – 100g
Pierś z kurczaka – 100g <---- co mogę zjeść zamiast piersi z kurczaka, ciągłe jedzenie tego wkońcu mi się znudzi.
Oliwa z oliwek – 15g

6 posiłek
Odżywka wysokobiałkowa – 35g <---- i czy tu moge brać Gainera ??

Jeśli nie mogę brać czegoś innego zamiast np. tuńczyka to trudno, ale wolałbym to zmienić jeśli się da. Pozostała część jest dla mnie bardzo dobra. Proszę o rade. Pozdrawiam
  • 0

prezes1418048745
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Tunczyk jest bardzo dobry ale to juz inna kwestia :D a pozatym bardzo latwo sie wchlania. JEst bardziej niz wskazany. A Twoja dieta od kolegi to blady chyba ma z tego co widze to sporo tluszczow a no i proporcje b/ww/t to tez tak na oko chyba ;-) A jako lepiej sie wchlania ugotowane/usmazone. A odnosnie Carbo... to wychodzi najtaniej no i rownierz cechuje sie bardzo szybka przyswajalnoscia OLIMP 4Kg(80zl) starcza na 40 treningow a to jest ponad 10tygodni nawet cwiczac 4 razy w tyg. Piers z kurczaka mozna by serem bialym zastapic. A gainera to lepiej przed i po treningu. Ostatni posilek to tez moze byc ser bialy.
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta do oceny
Szefie za duzo witami w tej twojej diecie.jak koledzi pisali w innym poscie moze dojsc do hiperwitaminozy...chyli przedwakowania i obciazaenia watrobo-nerek ehe 8)

Tuńczyk – 75g <---- co mogę zjeść zamiast tuńczyka.

zamiast tuni mozesz zapodac kromki z serem biłym połtlusty lub chudy..
albo 4białka z jajek..

Carbo\glukoza – 100g <---- nie stosuje Carbo, co mogę dać tutaj.

musi byc weglowadan prosty czyli o krotki rozkladzie w organimzie..zeby zapodał duza dawke w krotki czasie..co potrzebne jest miesnia najlepsze bedzie carbo>

Tuńczyk – 75g(30-45min po treningu) <---- i znowu ten tuńczyk

kupuj w oleju jest naprawde dobry musisz siem przełamac...powiem ci ze zminienisz zdanie..jeden przynaj,miej musi byc

Pierś z kurczaka – 100g <---- co mogę zjeść zamiast piersi z kurczaka, ciągłe jedzenie tego wkońcu mi się znudzi.

moze ja gotowac dusic i samzy masz wiele sposobow .jak juz chcesz to wezm mintaja swiezego 100gr powinno siem pokryc

Odżywka wysokobiałkowa – 35g <---- i czy tu moge brać Gainera

na kolacje powinny byc produkty biłąkowe i wysokobiłkowe..gainera bym dał miedzy posiałkami...a na kolacje cos lekkiego.. ostani posiłkem ma byc 2-3 godziny przed spanie zeby nie obiazac organizmu na trwaienie tylko na regeneracje i prawidłowy rozwoj miesni. 8)
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024