Skocz do zawartości


rozciaganie miesni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_HackneyB_*

Guest_HackneyB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

rozciaganie miesni
Witam,

doszedlem do wniosku ze poza rozbudowa miesni liczy sie tez rozciaganie, dlatego chcialem poza treningiem silowym przeprowadzc jakis trening na rozciaganie miesni (przede wszystkim miesni nog). I teraz mam pare pytan:

- jak to sie ma do treningu na silowni (wylaczajac rozciaganie na rozgrzewke przed cwiczeniami silowymi)

- jak nalezy sie efektywnie rozciagac (codziennie na kazda partie miesni? pare razy dziennie?)

- czy sa z tym zwiazane jakies komplikacje, w sensie czy mozna przegiac (jakies urazy, kontuzje ew powiklania)

- jakie cwiczenia?

Dodam ze skonczylem trening ogolnorozwojowy i niedawno zaczalem srednio intensywny na mase .

Pozdrawiam
B.

wirus1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:sport

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie miesni
e chłopy piszcie coś na ten temat ciekawe pytania sam chciałbym się dowiedziec
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie miesni

jak to sie ma do treningu na silowni (wylaczajac rozciaganie na rozgrzewke przed cwiczeniami silowymi)

Rozciąganie poza siłownią Ci nie powinno przeszkadzać, a wręcz może pomóć :-) pobudzasz mięśnie

jak nalezy sie efektywnie rozciagac (codziennie na kazda partie miesni? pare razy dziennie?)

mam znajomego, który trenuje Muay Thai - on osobiście rozciąga się 2 razy dziennie (czasem raz) z rana.
Ja osobiście zabieram sie do tego jak do ... heh, od paru miesięcy - ale od poniedziałku też zaczynam strechting i będę to robił albo 1 raz dziennie, przez ok. 45-60minut, albo 2x po 30minut.

czy sa z tym zwiazane jakies komplikacje, w sensie czy mozna przegiac (jakies urazy, kontuzje ew powiklania)

jak ze wszystkim - może wystąpić kontuzja. Pewien czas temu naderwałem sobie pachwine... niestety efekt był długotrwały, ale już chyba jest w porządku. Przede wszystkim rób to z głową - bez szarżowania.

jakie cwiczenia?

Oto wypowiedź mojego kolegi, który trenuje Muay Thai (z innego forum)

"no to tak jeżeli ktos chce osiągnąć w dość zadowalającym czasie szpagat niech sprawdzi mój sposób
Etap 1(ROZGRZEWKA)na początek warto się rozgrzać by ściegna i mięśnie przygotowały sie do rozciągnięcia na początek proponuje pare skłonów na wyprostowanych nogach sprubójcie dotknąć głową kolan przyczymajcie głowe jakieś 10 sek w ten sposó rozpoczniecie małe rozciąganie mięśni pleców i nóg następnie proponuje stanąć w szerokim rozkroku na ugiętych kolanach niby w pozycji siedzącej bez siedzenia kiedy juz znajdziecie sie w tej pozycji połurzcie ręce na kolanach i poróbcie pare ruchów okręrznych kolanami w jedną i drugą strone Następnie złączcie nogi i tak samo ręce na kolana i ruchy okręrzne w jedną i drugą strone Warto tez porobić pare przysiadów by rozgrzać uda.

Etap 2 1/2 samodzielne (LEKKIE ROZCIĄGANIE) A więc po rozgrzewce stajemy w rozkroku z ugiętymi kolanami i pochylamy tułów do przody ręce daleko za linią nóg
puzniej proponuje stanąć se w szerokim Rozkroku tak jak w szpagacie tylko że wysoko połorzyć ręce na lini nóg i wyprotować pecy potrzymać ja w tej pozycji przez jakieś 20 sek następnie ugiąć ręce w łokciach i spróbować dotknąć głową ziemi wkładając je między ręce

Etap 2 2/2 z partnerem jesli posiadacie do dyspozycji znajomego który chce wam pomuc w osiągnięciu celu siądzcie w szerokim rozkroku niech partner połorzy ręce na waszych plecach i spróbuje was docisnąć do ziemi a raczej wasz tułów puzniej zróbcie przejście do lewej nogi niech też was dociśnie a puzniej do prawej i spowrotem do środka cały czas niech was dociska a w każdej pozycji proponuje ustać jakieś 30 sek dla poczętkujących można to ćwiczenie stosować też z nogami złączonymi

Etap 3 (ROZCIĄGANIE ) Pamiętajcie że te ćwiczenia będą zle wpływały na stawy kolanow i bedzie to miało w przyszłosci kruche skutki ALE DO ODWARZNYCH ŚWIAT NALEŻY a więc stajemy w pozycji szpagatu z wyprotowanymi plecami cała masa przwechodzi na nogi i dociska nas do ziemi warto wtedy dotknąć rekoma ziemi i wykonać pare ruchów biodrami do przodu i do tyłu czymajcie taką pozycje ile możecie z czasem będzie coraz lepiej proponuje robić to na śliskim podłorzu wtedy nogi się beda rozjerzdzały no i szpagat bedzie sie powiekszał

UWAGA: SZPAGAT jest trudny do osiągnięcia musicie to wiedzieć to jest wyzwanie dla wytrwałych skutki są mało widoczne w krótkim czasie czasami są bolesne jak ktoś sie rozciąga pierwszy raz to może was zniechęcić ale trzymam za was kciuki ja wytrwałem i robie szpagat ale nie chwale się oczywiście:D No to Narka wam i powodzenia"

  • 0

Ar2r1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie miesni
ooooo WBD dziekoweczka za te cos :] wlasnie wczoraj chciałem pisac temat o rozciaganiu miesni :)) pozdro przyda sie...... a np. w ile czasu mozna sie do szpagatu rozciagnąc ? ( mniej wiecej :) pozdro
  • 0

GośćGuest_HackneyB_*

Guest_HackneyB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie miesni
Wielkie dzieki za info.

Etap 3 (ROZCIĄGANIE ) Pamiętajcie że te ćwiczenia będą zle wpływały na stawy kolanow i bedzie to miało w przyszłosci kruche skutki ALE DO ODWARZNYCH ŚWIAT NALEŻY


Moglbys poprosic kumpla zeby rozwinal nieco temat zlego wplywu rozciagania na stawy kolanowe? bo wsumie sam mam problemy z kolanami :/ .

Chociaz z tego co pamietam to nie miesnie dwuglowe ud stabilizuja kolana tylko czworoglowe wiec teoretycznie rozciaganie nie powinno miec wplywu.
Pozdrawiam
B.

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie miesni
EtaP 3: to bardzo kontuzjogenna wersja rozciągania, przez tą metodę - naciągnąłem albo naderwałem ścięgno pachwinowe...
W związku z kolanami - to chyba chodziło o to, że strasznie bolą - spróbuj to zrobić - a poczujesz...
Pozdrawiam!

  • 0

Adaś
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 581 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl
  • Zainteresowania:militaria,sport(piłka nożna ,survival,wędkarstwo...

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie miesni
dobrze pokazane rozciąganie na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0
Nie pozwól aby przypadek uformował Twoje ciało...
Pozdrowienia w podpisie za pomocą skryptów są nieszczere i prostackie



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024