Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

gozdowiak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początek
No to tak pierwszy raz jestem na forum i proszę o wyrozumiałość oczywiscie pozdro dla wszystkich 8) !

Mam 16 lat 176cm wzrostu i okolo 83kg i jak tak sie patrze na siebie przed lustrem, to tak tluszczu trochę jest(nie dużo) ale pod tym mozna wyczuc troche wieksze miesnie niz u zwyklego 16latka,nawet bardzo dobrze rozwiniete miesnie nóg(mysle ze jestem dobrym materiałem genetycznym) chciałbym byc naprawde 'przypakowany' ale nie wiem jak to dobrze zrobic,aby było efektownie i bez uszczerbku na zdrowiu.Nie wiem czy mam brac jakies suplementy na poczatek,jaki trening stosowac w dosyc domowych warunkach, jaka diete tez z ogólno dostepnych skladników.
Jak jest z tym jedzeniem,ważna rolę odgrywa czy też ważniejszy jest trening?Trzeba jeść produkty bogate w białko? Czy jak?

Po drugie czy ciezka jest droga do uzyskania wspaniałej rzeźby mięsni, czy trzeba duzo kasy wydać ?I ile czasu jest potrzebne (np jak bym cwiczyl 3 razy na siłowni,i codziennie w domu na hantlach,pompkiprzysiady,biegi,brzuszki itp) Myśle że dam radę bo mam dość mocną wole!

Czy na początek ktoś podrzuci diete ,trening i o tych suplementami


dzięki,
  • 0

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek

Nie wiem czy mam brac jakies suplementy na poczatek,
Jak jest z tym jedzeniem,ważna rolę odgrywa czy też ważniejszy jest trening?


NIE kupuj zadnych odzywek ani suplementów!
Jedynie co mozesz kupic to witaminy obowiązkowo np vigor lub vitaral

Diete najlepiej by mieć , masz wszystko na ten temat w dziale odżywianie, są diety wystarczy wybrac cos dla siebie.

trening ogólnorozwojowy na 3 dni, nie musisz cwiczyc juz w domu bo to nic nie pomoze a prawdopodobnie zaszkodzi.

Mając diete a nie mając treningu nic nie osiągniesz
Mając trening a nie mając diety osiągniesz bardzo mało ( chociaz są wyjątki, farciarze :) )
  • 0

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
jezeli chcesz cwiczyc w domu to tu masz przykladowy trening [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu masz przyklad treningu ogolnorozwojowego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

odzywek nie stosuj szkoda kasy naucz miesnie trenowac uzyskaj jakis poziom sprawnosci i jak zobaczysz ze ci nic nie idzie wtedy zastosuj odzywki (na poczatku szkoda kasy bo nie przyniosa odpowiedniego tego efektu)
jezeli pytasz o uzyskanie takiej rzezby jak u kulturystow na zawodach to bardzo ciezko ale ty sie tym narazie nie martw na poczatek trening ogolnorozwojowy, pozniej musisz zbudowac odpowiednia mase aby bylo w czym rzezbic a to jest conajmniej 2 lat treningu (wzaleznosci jaka kategoria wagowa by cie interesowala)
  • 0

gozdowiak
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
Ja to cos tu nie rozumiem.
Te przykładowe podpięte diety,maja strasznie dużo kalori 3xwiecej niż zwykla dieta.Może źle rozumiem pojecie dieta w kulturystyce?
Po drugie to trzeba generalnie dużo jeść jajek i chudego miesa z kurczaka i ryb.Na wieczór przed snem posiłek bogaty w białko, i co te białkosame bedzie w śnie zamieniać się w mięśnie(co najmniej dziwne)

Niedokońca też rozumiem pojęcia masa i rzeźba.Otóż jak jest dieta na mase to przybywa nam masy czyli tłuszczu i w tłuszczu dopiero mamy rzeźbić mięśnie, czy jak?

Po trzecie, lepiej zjeść przed samym treningiem czy po? I co też białko?

I po czwarte, podsuncie jakąś diete dla mnie żeby trochę schudnąć i żebym mieśnie się pojawiały(waże 83kg).




ps. chyba źle umieściłem ten temat, sory ! Dla Adima czy można by go jakoś z tąt eksmitować na inne miejsce?

bardzo dobrze chyba jestem mezomorfikiem ,no nie?
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
nie maja raczej az 3x wiecej.... jesli chcesz byc DUZY to musisz duzo jesc :PPPP
miesnie sa z bialek zbudowane.....

na mase czyli trening nastawiony na rozrost miesni, a skutkiem ubocznym jest ze troche tluszczu tez sie nabiera.....
a na rzezbe trening to jest po to by ladnie wygladac czyli spalic tluszcz zaslaniajacy miesnie(najlepszy przyklad brzuch...mozesz miec miesnie ale jesli masz oponke to nie widac ich wogule czyli trzeba spalic tluszcz z brzucha i jesli miales miesnie pod nim to zobaczysz krateczke to tak ogolnie :-) )

i przed i po trzeba jesc, przed treningiem i bialko i wegle, po treningu odrazu wegle proste a po paredziesieciu minutach wegle zlozone i bialko

albo chudniesz albo budujesz miesnie.....
  • 0
Be free.

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
Przenosze temat do odżywiania...
Poza tym: rzeźba taka jaką mają zawodnicy - to b. dużo czasu... - jeżeli chodzi o zdrowe podejście :-)
  • 0

Marko!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, dziewczyny :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
Mozecie powiedziec jakie sa to wegle proste?? to sa np. jakis batonik?? a jakie to sa zlozone np. ryz albo jogurt czy sie myle??
  • 0
My jesteśmy młodzi fani RUCHU CHORZÓW chuligani, kto nie wierzy niech zobaczy jak młodzież walczy !

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
proste - cukier
zlozone - np w platkach owsianych, ryzu
  • 0
Be free.

Marko!
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Sport, dziewczyny :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Początek
ok dzieki :mrgreen:

[ Dodano: Nie 16 Sty, 2005 ]
Cavalier to moge sobie zaraz po treningu np. 50 g cukru rozpuscic w wodzie i wypic??
  • 0
My jesteśmy młodzi fani RUCHU CHORZÓW chuligani, kto nie wierzy niech zobaczy jak młodzież walczy !



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024