Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do wtajemniczonych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Lukas1418048739
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do wtajemniczonych
Hej. Mam pytan kilka odnosnie planu treningowego ktory znzlazlem w ksiazce Kulturystyka dla kazdego.Caly trening opiera sie na kilku zalozeniach.Otoz najczestsza metoda prowadzenia treningow jest forma stacyjna.Wyznacza sie ok. 10-12 cwiczen - stacji oddzialywujacych na cztery podstawowe grupy miesni ludzkiego ciala.
-miesnie konczyn gornych i obreczy konczyny gornej
-m. konczyn dolnych obreczy biodrowej
-m. brzucha i przedniej strony tulowia
-m. grzbietu i tylnej strony tulowia
Jesli wybierzemy 12 cwiczen to latwo obliczyc ze na kazda grupe miesni przypada po 3 cwiczenia.Przykladowy plan powinien wygladac tak:

1wyciskanie sztangi-lezac
2przysiady ze sztanga
3podciaganie podrzutowe
4sklony na miesnie brzucha(gorne partie)
5wyciskanie-siedzac
6wypychanie nogami platformy suwnicy skosnej
7sklony-stojac(m. grzbietu)
8sklony na miesnie brzucha (dolne partie)
9rozpietki-lezac
10prostowanie podudzi-siedzac
11sciaganie drazka wyciagu gornego do karku
12skretosklony lub skrety ze sklonami namiesnie brzucha


Cala ta metoda prowadzi do rozwijania masy miesniowej przy zastosowaniu klasycznego wariantu metody body building.

tak wiec mamkilka pytan do tego planu:

1 Nie widze zadnych cwiczen na triceps, biceps, nie wspominajac o przedramionach.Czy one tylko cwicza '' w tle ''
2 trenuje 3 mies. po wznowieniu, wczesniej 5mies. czy polecacie taki wariant.Czy jest bardziej intensywny trening od tego co mam teraz tzn.
klatka+triceps+brzuch
plecy+biceps
nogi+barki

3 Czy mozna by zastapic kilka cwiczen innymi? tzn. klatka na plaskiej na klatke na skosie itp.Czy trzeba scislo trzymac sie tego treningu?

4metoda troszke podobna jest do HST jesli chodzi o dozowanie ciezaru i powtorzenia.Zastanawialem sie czy nie zaczac robic HSt ale jak mam np.wyznaczyc ciezar max. dla 15 powt jesli nigdy nie robilem danego cwiczenia?A co z cwiczeniami jak podciaganie na drazku.Jak mam to obliczyc?


Sadze ze jeszcze kilka pytan mi przyjdzie do glowy w trakcie czytania odpowiedzi za ktore z gory bardzo dziekuje.pozdrawiam.Lukas
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do wtajemniczonych
Witaj Lukas!

Ad.1
Mięśnie te które wymieniłeś - pracują w "tle".

Ad.2
Sądzę, że powyższy trening opiera się na powtórzeniach rzędu 12-15 i serie 2-4. Dodam, że wygląda na typowo ogólnorozwojowy, więc w zależności co chcesz osiągnać - masa, to trening dzielony.

Ad.3
W każdym treningu można (a niekiedy nawet należy;-)) zastąpić dane ćwiczenia.

Ad.4
Po prostu rozpisujesz ćwiczenia (przykładowy plan) i wybierasz się na siłownie np.
W poniedziałek - mierzysz maksy dla 15powt, w środę - dla 10powt, a w piątek dla 5powt. :)

W przypadku drążka - to już sprawa nie jest taka błaha (ale też nie jest jakoś specjalnie skomplikowana).
15 powtórzeń - zazwyczaj robi się bez obciążenia...
Natomiast gdy 10powtórzeń robisz bez problemu - dokładasz ciężar (przyczepiasz krążek do pasa) np. 5kg, i jedziesz - ledwo co zrobisz te 10powt, to już wiesz, ze twoim maxem dla 10powt - jest doczepione 5kg :-)
W przypadku 5 powtórzeń, odrazu dokładasz np. te 10kg i próbujesz, zrobisz bez większych problemów te 5powt, to dokładasz dalej... aż ledwo co je zrobisz :)

Pozdrawiam WBD!

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024