Skocz do zawartości


Zdjęcie

ćwiczenie jumpa :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

michcio16
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

ćwiczenie jumpa :)
KTO MI POMOŻE BO JESTEM POCZĄTKUJĄCY I CHCĘ ZACZĄĆ ĆWICZYĆ NOGI A DOKŁADNIEJ JUMPA JAKIE ĆWICZENIA MAM WYKONYWAĆ ??
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenie jumpa :)
Nie powinno się podawać linków do innych forum. Ale nigdy nie interesowałem się wyskokiem więc w tym wypadku podam link'a:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam.

  • 0

GośćGuest_Gerek_*

Guest_Gerek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenie jumpa :)
Air Alert 2 to program skocznościowy, który gwarantuje poprawę wyskoku o ok. 20-30 cm i oprócz tego sprawi, że:



- Będziesz biegał o ok. 0.2-0.4 sekundy szybciej na dystansie 35 m

- Poprawisz siłę oraz wytrzymałość fizyczną

- Wzrośnie ci siła kostek

- Twoje nogi będą bardziej umięśnione

- Poprawisz szybkość pierwszego kroku i będziesz bardziej dynamiczny

- Utrzymasz korzystną wagę

- Staniesz się lepszym atletą



Trening należy wykonywać pięć dni pod rząd przez 12 tygodni. Program Air Alert 2 zajmuje na początku ok. 15-20 minut, a co tydzień jest dłuższy o jakieś 2-4 min. Obecnie jest to jeden z najlepszych programów skocznościowych na rynku. W U.S.A. kosztuje on ok. $25,00 lecz tu masz go za darmo.



AIR ALERT II - Trening skoczności



Program ten zawiera osiem stopni, które powinny być wykonywane w podanej kolejności. Są to:

1) rozgrzewka

2) rozciąganie

3) ćwierćskok

4) wznoszenie łydek

5) wstępowanie

6) skoki na łydkach

7) podskoki

8) rozciąganie



Podane wyżej ćwiczenia jak ćwierćskok, wznoszenie łydek, wstępowanie, skoki na łydkach i podskoki są ćwiczeniami podstawowymi i efektywnymi, bez używania jakiegokolwiek dodatkowego obciążenia. Pamiętaj nie używaj obciążników na kostki, bo może to wpłynąć ujemnie na stan Twoich kolan.



1 stopień - Rozgrzewka: Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest rozgrzewka. Można ją zrobić poprzez ciągły bieg od trzech do pięciu minut. Rozgrzewka powoduje szybszy obieg krwi, rozluźnia mięśnie i zapobiega naciągnięciem mięśni podczas rozciągania.



2 stopień- Rozciąganie: Zawsze rozciągaj mięśnie przed ćwiczeniem. To ważne bo zapobiega naciągnięciem mięśni, skurczom i zerwaniom. Rozciągaj mięsień i kiedy poczujesz napięcie ( odczucie pieczenia ) w mięśniu, który rozciągasz trzymaj tę pozycję przez około 8 sekund i zrób tak od trzech do czterech razy. Rozciągnij łydki, uda, ścięgna podkolanowe i dolną część pleców. Masuj również boki i przód kolan.

Aby rozciągnąć łydki unieś śródstopie na betonowym bloku, stopniu schodów, lub książce, tak aby pięta zwisała poza krawędź. Następnie przechyl się do podłogi tak aby pięty znalazły się poniżej krawędzi, na której stoisz, a śródstopie jest ciągle w tej samej pozycji. Utrzymuj się w tej pozycji trzymając się krzesła lub balustrady schodów za sobą.

Aby rozciągnąć uda stań prosto i wyciągnij nogę, którą chcesz rozciągnąć za siebie tak, że pięta jest naprzeciwko pośladków, a kolano jest skierowane do podłogi ( musisz stać na jednej nodze wykonując to ćwiczenie ). Następnie chwyć się za kostkę i pociągnij nogę do tyłu.

Aby rozciągnąć pośladki połóż nogę, którą chcesz rozciągnąć na krześle, a drugą oprzyj się pewnie na podłodze, a następnie rób skłony do kolana nogi opartej na krześle.

Aby rozciągnąć mięśnie lędźwiowe połóż się na plecach i wyciągnij ręce nad kolana, i podciągaj nogi do klatki piersiowej.

Masuj boki i przód kolan przez około pięć minut. Jest to bardzo ważne dla ścięgien i zapobiega wypadaniu kolana.



3 stopień- Ćwierćskok: Ćwierćskok to najlepsze ćwiczenie aby zwiększyć wyskok i poprawić wytrzymałość. To zwiększy wytrzymałość ud, które są odpowiedzialne za wyskok i poprawi Twoją szybkość biegu. Uważaj, aby podczas skoku nogi były scharmonizowane z ramionami. Skacz na obie nogi na wysokość 25 - 30 cm. Ważne abyś skakał zawsze na tą samą wysokość. Upewnij się, że przy każdym skoku lądujesz na palcach. Pozwalaj aby nogi uginały się do 1/4 przysiadu ( w połowie między staniem a siedzeniem ). Jak tylko znajdziesz się w tej pozycji użyj siły ud aby wybić się na daną wysokość. Uwaga: musisz czuć, że mięśnie ud pracują bardziej niż łydki. Jeżeli tak nie jest to prawdopodobnie nie uginasz się wystarczająco lub nie skaczesz wystarczająco wysoko. Nie skacz tak wysoko jak tylko potrafisz i nie uginaj się tak by mieć uda równolegle do ziemi, może to spowodować uszkodzenia kolan. Podczas skakania ręce trzymaj z boku.

Odpocznij trzy, cztery minuty pomiędzy ćwiczeniami.



4 stopień- Wznoszenie łydek: Silne łydki są ważne dla zakończenia skoku i dla szybkiego skakania. Są to mięśnie w niższej tylnej części nóg. Do tego ćwiczenia potrzebna będzie książka lub stopień o grubości około 10 cm.

To ćwiczenie robi się jedną łydką na raz. Stań palcami stóp na książce, bloku lub stopniu, tak aby pięta zwisała poza krawędź ( druga noga ma być uniesiona ), następnie podnieś się na palcach używając tylko siły łydek, a potem opuść się tak aby pięty zeszły poniżej krawędzi stopnia, na którym stoisz. ( cykl ma być powtórzony ponownie )

Odpocznij około dwadzieścia pięć sekund pomiędzy ćwiczeniami.



5 stopień- Wstępowanie: Jest to doskonałe ćwiczenie, wzmacniające uda i bardzo dobre ćwiczenie wzmacniające siłę skoku pojedynczej nogi. Potrzebne Ci będzie mocne krzesło do tego ćwiczenia.

Ćwiczenie polega głównie na, zgodnie z nazwą, wstępowaniu do góry. Aby rozpocząć ćwiczenie postaw krzesło przed sobą i postaw nogę na krzesło tak aby udo było równoległe do ziemi. Będziesz w pozycji marszu z jedną nogą na krześle, a z drugą na podłodze. Następnie na nodze, która jest oparta na krześle wyskocz do góry, tak aby Twoje ciało i stopa znalazły się nad krzesłem. Zamień w górze nogi w ten sposób, aby na krześle wylądowała druga noga, a ta która znajdowała się przed skokiem na krześle, znalazła się na podłodze. Jak wylądujesz będziesz w tej samej lecz odwrotnej pozycji jak przed skokiem.

Powtarzaj ten sam ruch z drugą nogą aby zakończyć cykl ( na jeden cykl składają się dwa podskoki). Uwaga: pracuj zawsze nogą, która jest na krześle. Noga na ziemi ma służyć tylko do podparcia się.

Odpocznij trzy, cztery minuty pomiędzy ćwiczeniami.



6 stopień- Skoki na łydkach: Ćwiczenie to zostało początkowo badane pod kątem wzmocnienia siły łydek, ale jest dobre także dla szybkich powtarzających się skoków. Rozwija ono siłę skoków energicznych i szybkich.

Aby wykonać to ćwiczenie skacz prosto do góry i tak szybko jak tylko wylądujesz wyskocz ponownie do góry starając się używać tylko mięśni łydek. Kiedy lądujesz nie pozwól aby nogi uginały się tak jak przy ćwierćskoku. Jest bardzo ważne abyś jak najszybciej znalazł się ponownie w powietrzu, jak najwyżej.

Odpocznij około jednej minuty pomiędzy ćwiczeniami.



7 stopień- Podskoki: Są to bardzo szybkie skoki pomyślane by wzmocnić siłę łydek. Bardzo pomagają wzmocnić kostki.

Aby wykonać to ćwiczenie skacz tak szybko jak to było w ćwiczeniu poprzednim lecz na wysokość pół cala ( około 2 cm ). Nie zginaj kolan. Powtarzaj ten cykl jak najszybciej potrafisz, pamiętając że nie możesz skakać wyżej niż 1/2 cala nad ziemię. Pod wpływem tego ćwiczenia poczujesz jak palą cię łydki. Ćwiczenie można porównać do ćwiczenia z bokserską skakanką, tyle że bez skakanki.



8 stopień- Rozciąganie: Rozciąganie to kilka prostych ćwiczeń rozciągających. Pamiętaj aby rozciągnąć cztery grupy mięśni wymienione powyżej, masować boki i przód kolan. Końcowe ćwiczenia zwiększają giętkość, zapobiegają skurczom i minimalizują ból.



Ćwiczenia opcjonalne



Air Alert II jest przeznaczony do wzmocnienia ud i łydek. Musisz jednak wzmacniać również swoje pośladki, które trzymają uda, aby zapobiec opuszczaniu się ich podczas biegu lub skakania. Są dwa sposoby wzmacniania tych mięśni. Pierwszy to sprint, a drugi to podginanie nóg. Nie musisz robić na raz tych ćwiczeń.

Sprint: Sprint albo bieg na maksymalnej prędkości z jaką potrafisz biec to doskonały sposób aby wzmocnić mięśnie pośladków, jak również aby zwiększyć swoją prędkość sprintu. Najlepiej jest dwa razy w tygodniu biec sprintem 10 - 50 metrów.

Podciąganie nóg: Aby wykonać to ćwiczenie trzeba mieć dostęp do urządzenia ( na siłowni). Leżąc na brzuchu zaczepia się nogi za krzyżak z obciążnikami, a następnie pracuje się nogami ( około 10 razy). Należy robić cztery cykle po dziesięć powtórzeń. Najlepiej robić to również dwa razy w tygodniu.



Odpoczynek w połowie



Czasami z tej czy innej przyczyny trudno jest zrobić wszystkie ćwiczenia od razu. Możesz być tego dnia zmęczony, może nie jadłeś posiłku i masz mały poziom energii. Jeżeli poczujesz że musisz przerwać w połowie zrób to, policz do 25 i dalej kontynuuj od miejsca w którym przerwałeś. Ważne jest bowiem aby wykonać ćwiczenie do końca, aczkolwiek krótkie przerwy nie zniweczą twojego postępu.



Harmonogram treningów



Podajemy harmonogram treningów dla Air Alert II. Wykonuj precyzyjnie ćwiczenia robiąc odpowiednią liczbę powtórzeń. (powtórzenie jest to wykonanie jednego ruchu ćwiczenia, a cykl to powtórzenia ciągle wymaganą ilość razy, aby dokończyć ćwiczenie; skakać sto razy, skakać bez odpoczynku to wykonanie cyklu w 100 powtórzeniach, a wykonanie non stop stu skoków i przerwa, a następnie znowu sto skoków to zrobienie dwóch cykli po sto powtórzeń).

Nie przetrenowuj się robiąc za dużo jak też nie oszczędzaj się robiąc zbyt mało. Rób dokładnie to co proponujemy.



Aktywność



Aby osiągnąć dobrą skoczność musisz uprawiać stale wybrany przez Ciebie sport. Musisz ćwiczyć aby polepszać swoje wyniki. Jeżeli chodzi Ci o polepszenie swoich wyników w koszykówce, powinieneś stale zwiększać swoją skoczność.



Utrzymywanie osiągnięć



Jeżeli wykonałeś program Air Alert II, przez ostatnie 12 tygodni musisz utrzymać wypracowane możliwości. Jeżeli uczestniczysz w ciągu tygodnia ( 3 razy w tygodniu) w zajęciach koszykówki nie musisz wracać do tego programu utrzymując 95% wysokości wyskoku. Jeżeli natomiast nie masz możliwości trenowania swojej dyscypliny sportu, musisz powracać do programu Air Alert II. Powtarzaj tydzień siódmy 3 razy w tygodniu przez trzy kolejne dni.

Jeżeli masz większe ambicje możesz trenować nawet po 12 tygodniowym programie zwiększając liczbę ćwiczeń w każdym następnym tygodniu. Uwaga: nie zwiększaj liczby cykli. Najlepiej zwiększyć liczbę powtórzeń o 20 dla ćwierćskoku, wznoszenie łydek o 5, wstępowanie o 5, skoki na łydkach o 10,a podskoki o 20. Zwiększ powtórzenia o podaną ilość dla każdego kolejnego tygodnia w którym chcesz pracować.

Ten trening znalazlem na internecie jakis czas tamu probowalem tego treningu uwazam ze jest dobry lecz nie doszedlem do konca poniewaz moje stawy kolanowe nie wytrzymaly tego !

Załączone pliki

  • Załączony plik  111.GIF   6,43 KB   1286 Ilość pobrań


Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenie jumpa :)
tym treningiem moi znajomi zrobili sobie naprawde fajnego jumpa :-) lecz nie zabieraj sie za ten trening jak masz jakiekolwiek problemy z kolanami bo mi od tego treningu zaczelo strzelac w kolanie i musialem przestac cwiczyc tym systemem
  • 0
Be free.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024