Skocz do zawartości


Zdjęcie

trening na nogi po kontuzji!!! pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Rogas
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

trening na nogi po kontuzji!!! pomocy
potrzebuje dobrego treningu na wzmocnienie i obudowanie nogi po rekonstrukcji wiezadel krzyzowych w kolanie.głównie udo czworka i dwujka.
  • 0

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: trening na nogi po kontuzji!!! pomocy
czesc
nie napisales ile czasu minelo od operacji? na swoim przykladzie powiem ci co zalecili mi lekarze:
- pierwsze miesiac bylem unieruchomiony i w zasadzie nic nie robilem czekalem az wszystko sie zagoji,
- drugi etap to byly cw izometryczne czyli bez obciazenia miesni i bez skracania przyczepów miesnia polegalo to na napieciu miesni w wyprostowanej nodze przytrzymaniu stanu napiecia przez ok 20 s i rozluznienie i tak ok 10 min 3 - 4 razy dziennie
- trzeci etap to to praca z malymi obciazeniami w podobny sposob (praca koncentryczne miesnia) np wznos nogi w siadzie przytrzymanie w fazie max napiecia i opuszczenie nogi
i na tym zakonczyla sie rehabilitacja (w skrócie)
po zakonczeniu rehabilitacji ruszylem na silownie i rozppoczelem trening z obciazeniem zaczynajac od baardzo malego ciezaru caly proces odnowy trwal u mnie ok 4 miesiecy natomiast sprawnosc silowa odzyskalem po ok 1 roku
powodzenia i powrotu do zdrowia
  • 0

MonikaMonika12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: trening na nogi po kontuzji!!! pomocy

Po kontuzji to tylko z trenerem. We Wrocławiu polecam Pana Konrada. Nie znalazłam lepszego trenera w tej okolicy. A przejrzałam chyba ze sto ofert. Tutaj można zobaczyć więcej na jego temat [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024