Skocz do zawartości


Zdjęcie

skuteczny plan dla ciężarowca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

jmanowak
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

skuteczny plan dla ciężarowca
Witam! Od roku trenuje podnoszenie ciężarów. Trenuje 5 razy w tygodniu a mianowicie w pn,wt,czw,pt,sob. Mój plan wygląda miej więcej tak:
Poniedziałek
1 rwanie techn.
2 podrzut na wysoko
3 przysiady z przodu
4 ciągi rwaniowe
5 wyciskanie siłowe(odważniki, sztanga)
6 ćw. na m.brzucha
Wtorek
1 podrzut techn.
2 rwanie na wysoko
3 przysiady z tyłu
4 ciągi podrzutowe
5 tzw."siłówka" na atlasie
6 ćw. na m.brzucha
Czwartek(dwubój)
1 rwanie techn.
2 podrzut techn.
3 przysiady z przodu
4 wyciskanie siłowe
5 ćw. na m.brzucha
Piątek
1 rwanie techn.
2 podrzut ze zwisu na siad/wysoko
3 ciągi rwaniowe
4 przysiady z przodu
5 wyciskanie siłowe "siłówka"/ćw. na m.brzucha
Sobota
1 podrzut na wysoko
2 rwanie na wysoko
3 wyciskopodrzut
4 przysiady z przodu/tyłu
5 tzw. "siłówka"

Tak waśnie wygląda trening wg.rozpiski trenera. Ale nie są w nim opisane dodatkowe ćwiczenia na poprawę wyglądu i prawidłowo wykonywanych ćwiczeń. Nie wiem jakie dokładnie mam wykonywać ćwiczenia, aby wspomóc opanowanie techniki i rzeźby ciała.
Celem moich treningów jest siła i rzeźba ponieważ masę posiadam i silę w miarę przypływu mięśni też.
Ćwiczę przy pomocy sztangi 20kg.(dwubój) plus profesjonalne obciążenie. W klubie mamy też atlas z przyrządami na triceps(linka z drążkiem, która może też służyć na motyla) biceps(do naprawy-urwana linka), barki(siedzenie i wyciskanie przodem lub tyłem), na nogi( siedzenie i odpychanie od siebie ciężaru), klatkę(ławeczka z maszyną), brzuch(ławka pochylona pod kątem), są tam jeszcze drążki do podciągania, hankle, mała sztanga15kg, odważniki, drabinki na ścianach.
Treningi mamy na 15.00. Do tej pory mój trening trwał miej więcej 2.5-3 godzin. Z czego 1-1.5 godz. to dwubój a reszta to przysiady i cała reszta ćwiczeń.(nie wiem czy dobrze ze sobą połączonych i wykonywanych).
Diety jako takiej nie stosowałem zdarzyło mi się parę razy podejmować jakąś dietę ale nie byłem pewny czy jest dobra do wykonywanego wysiłku. Więc jak by można było to porosiłbym w tej sprawie o jakąś dietę zsynchronizowaną do mojego cyklu treningowego. Posiadam w domu wagę do 2 kg. Więc mogę jakby co zważyć jakies produkty które trzeba przygotować do diety.
Mam 17 lat. Mam lekko podwyższone ciśnienie tętnicze. Kiedy zacząłem trenować(maj 2003)ważyłem 87kg. Moja waga wahała się przez ten rok od 82-90kg! Mam 178cm wzrostu i obecnie ważę 88-90kg. Mam prawie 100cm w "pasie"!. Podczas rocznego treningu uzyskałem: 62cm w udzie, 41cz w łydce, 38cm w bichu, 112 w ob.klatki pier. Ale nie mogę sobie poradzić z wyrzeźbieniem brzucha i innych ważnych mięśni, ponieważ nie wiem jakie odpowiednie ćwiczenia mam wykonywać aby były tego widoczne efekty. Niekoniecznie szybko widoczne bo w takie nie wieże. Uważam, że trzeba sobie na nie zapracować ciężkim i solidnym treningiem. Do tej pory taki właśnie wykonuje, ale wszystko skierowane pod dwubój. I są tego widoczne efekty.
Miałbym prośbę do WAS abyście pomogli ułożyć dla mnie odpowiedni plan na poprawę wyglądu tzn. rzeźbę ciała. Szczególnie prosiłbym o rozpisanie jakie ćwiczenia mam wykonywać i po ile serii. Zależałoby mi na wzmocnieniu i wyrzeźbieniu brzucha i motyla.aby ciałko układało się w literkę V. Oraz na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. I na koniec jeszcze jedno pytanko jakie dodatkowe ćwiczenia (typu marszobiegi, rower czy pływanie) mogę wykonywać aby poprawić jeszcze bardziej kondycje i szybkość. Z góry za pomoc DZIĘKUJE!!!:)
[/b]
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczny plan dla ciężarowca
Powiem Ci tak, najlepiej doradzi Ci twój trener z ciężarów. Wierz mi nie łatwo będzie zrobić rzeźbe, jak jedziesz takim planem.
Ewentualnie: możesz wykonywać trening aerobowy 3 razy w tygodniu po min. 30minut. W ten sposób spalisz tłuszczyk.

  • 0

jmanowak
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczny plan dla ciężarowca
ok rozumiem. Dzieki za pomoc. ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024