Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego BJJ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego BJJ...
No właśnie. Dlaczego? Ciekaw jestem z jakich powodów ludzie uprawiają BJJ... Może nie jest to super mądre pytanie :lol: ale będzie jakiś temat do dyskusji, bo coś ostatnio nudą powiało na forum... :roll:

pozdrówki
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
Powody dla ktorych trenuje bjj ?
Bo to fajna zabawa. Bezpieczna forma rywalizacji. Jezeli chodzi o walke/samoobrone to bjj stoi bardzo wysoko. Bardzo doba metodyka. Sparingi od pierwszego treningu.
To tak po krotce co mnie sie w bjj podoba.

Powodow dla ktorych ludzie trenuja dana rzecz jest tyle ile ludzi. Najczesciej jednak i tak chodzi o aspekty samoobrony lub tez aby sie poruszac i spedzic czas na treningu a nie przed telewizorem. Tak mi sie wydaje.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
jest ciekawe i całkiem praktyczne . ćwiczyłem wcześniej parę lat kyokushin , który był po prostu nudny . Poza tym jest to fajna zabawa , no i mało kto umie walczyć w parterze belzebub . Dodatkowo jest świetna atmosfera ( przynajmniej w wa-wie) - chociaż to się zdarza na treningach większości MA .
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
Ja trenuje zeby cie zniszczyc :) :wink: A tak na serio to zaczalem zeby sie poruszac, zeby porywalizowac, i w ryj nie dostac, ale teraz to po prostu pokochalem ten sport :D

Pozdro

Ps. Pafciu tez napisz dlaczego trenujesz :-)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
A czy jest ktoś taki, kto zaczął ćwiczyć dlatego, że BJJ jest modne? :)
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...

A czy jest ktoś taki, kto zaczął ćwiczyć dlatego, że BJJ jest modne? :)


słuchaj - ja właśnie dlatego nie chciałem iść na BJJ , bo uważałem ,że jest przereklamowane i za bardzo wypromowane . Gdyby nie kumpel pewnie nigdy bym na nie nie zajrzał . Ale gdy zajrzałem uznałem ,że jest jak każda sztuka walki - ma swoje wady i zalety . Ale , w przeciwieństwie do innych sztuk walki , jest naprawdę ciekawa i mocno wciągająca . Kurde ,chyba jestem BJJ-narkomanem...
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
wypromowane? na 100% niz karate, kung-fu, Judo, Kick, Boks itd:)
Moze w Brazylii ale raczej nie w polsce, gdzie b. malo osob slyszalo o tym.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
Moda na bjj. Hmm, temat dosc szeroki.
Jak narazie to bjj jest w polsce dosc malo znane. Wiec ciezko mowic o modzie na bjj w polsce niestety :/. Acz o ile sie orientuje to takowa moda panuje np. w stanach. Tyle ze ma to forme nie tyle klubu nastawionego na stricte wyczynowy sport ale takze na zajecia na ktore mogla by przyjsc cala rodzina. Co jak co ale dla mnie jest to trudne do wyobrazenia aby cale rodziny uczeszczaly na jakies treningi sztuk walk.
Oczywiscie to tylko jeden z przykladow co oznacza iz bjj jest modne. Zreszta bjj zaczyna byc modne w polsce w srodowiskach ktore cenia sobie wysoko skutecznosc w walce wrecz. Pech w tym iz owe grupy nie naleza do elity polskiego spoleczenstwa.
Problem z wypromowaniem polega jeszcze na tym iz w polsce jak i na calym swiecie funkconuja stereotypu o sztukach walki. Podobne obiegowe opinie sa na temat styli chwytanych. Ogulnie podaje sie iz remedium na skuteczna obrone na ulicy jest nauka uderzania. Tak do konca nie moge sie z tym zgodzic. Takie opinie sprawiaja iz nie mowi sie o judo czy zapasach jako dobrej formie samoobrony a boks dorobil sie opini iz uprawiaja go bandyci i inne typy spod ciemnej gwiazdy. 2 rozne obiegowe opinie szkodliwe zarowno dla jednego i drugiego.
Dobra, ciut zboczylem z tematu ale juz koncze.
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
Chodzę na BJJ, ponieważ mam taką możliwość.
Zależy mi na skuteczności, a nie zdobywaniu kolejnych stopni wtajemniczania. Zależy mi na tym, aby trener cenił zdrowie ludzi, żeby ich szanował i raczej nie kręcą mnie relacje typu MISTRZ - uczeń. Techniki są proste w wykonaniu, w zasadzie dla każdego. Ten sport jest znacznie mniej kontuzyjny niż inne sztuki walki, z którymi miałam do czynienia. Podoba mi się filozofia BJJ - czysta walka, bez filozofi :D
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
Mysle że na początku kierowało mną to co większością początkujących: możliwość skutecznej samoobrony, zwiększenie własnej kondycji i wogóle uprawianie jakiegoś sportu... A teraz? trenuje BJJ tylko po to, żeby zaimponować panienkom :lol: :lol: :lol:

A tak na poważnie. Powtórze słowa mojego kumpla z sekcji :)

Ja po prostu kocham ten sport...

pozdrówki
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
hehe w stanach jest jest moda na to ale duzo ludzi nie ma pojecia czego uczy
na przyklad w nowym jorku nie jest bjj wcale az tak popularne
sam jezdze do nj by tam trenowac pfs/savate/bjj
bo w ny nie stac mnie na akademie hoyca

dlaczego trenuje?
bo bez tego jestes niczym w mma
czy to lubie?
nie
czy jestem dobry?
nie jestem zly
co najbardziej w tym lubie?
jak pieknie to dziala gdy wlaczysz do tego udezenia
choc mam kilku kumpli ktorzy to uwielbiaja
ja tam i tak zawsze bede wolal pfs
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego BJJ...
hehe hast i wyobraz sobie ze taki sam problem jest w brazylii-aka. pitboys
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024