Skocz do zawartości


Zdjęcie

15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

NorbioGraphic
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?

Siema ,piszę na tym forum ,ponieważ ostatnio chciałem dokonać pewnej zmiany mojej sylwetki :) Teraz wszystkie informacje ,o które prosicie ,aby były w temacie:

 

- Wiek- 15 lat

- Wzrost- 190cm

- Waga- około 86kg ,ważyłem się z 1 miesiąc temu ,ponieważ w domu nie posiadam wagi ;/

- Waga planowana - to odpuszczamy na razie 
- Staż treningowy- ćwiczenia w domu ,na siłownie planuje jezdzic ,ale najlepiej w dni wolne ,bo szkoła i te sprawy

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia?- to pytanie do was ile wypadałoby zrobić takich treningów w ciągu tygodnia ? ,zrobiłem sobie plan na kartce na podstawie tego filmu ,głównie dzięki niemu się tak zmotywowałem : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :

Chciałbym osiągnąć coś podobnego do tego chłopaka ,dla tych co nie będą oglądać to napisze w skrócie cały plan treningu według niego: 12 powtórzeń przy 4-8 setów na dzień ,pompki,brzuszki przysiady ,ćwiczenia z uzywaniem własnej masy ciała ,ćwiczenia 3 razy w tygodniu

- Intensywność Twoich treningów- myślę ,że zacząłem zbyt szybko ,i nawet nie zauważyłem gdy ćwiczyłem 2h bez przerwy ,przez co mam takie straszne zakwasy ,że myślę ,że za 2,3 dni będe mógł wznowić treningi. Mogę tak 2 razy dziennie spokojnie ćwiczyć

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia?- bardziej szybko chudne

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania?- to mi raczej nie jest potrzebne ,suplementów nie planuje

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?)-nie i nie zamierzam

- Kontuzje/Urazy - nic

Teraz reszte rzeczy:

-Mam lekkie skrzywienie kręgosłupa ,garba ,ale chodziłem na rehabilitacje ,codziennie chodze wyprostowany więc nikt tego nie widzi ,lecz mi na przykład to przeszkadza ,w robieniu pompek ,gdzyż całą dupa leci na dół a góra zostaje na górze i wygląda to troche jak foka .

-Płaskostopie ,ale nie takie duże ,minimalne potwierdzone przez lekarzy

-W wieku 11-13 lat chodziłem na mma i kravmage ,myślę ,że trochę tam masy mam ,znaczy masy na pewno ,ale jeśli chodzi o mięśnie to mniej

 

Jeśli ktoś zainteresuje się tematem to mogę wstawić zdjęcia ;)

 

Jeszcze pytanie co zrobić z zakwasami? ,będą one tak po każdym treningu czy po kilku już miną? 


Użytkownik NorbioGraphic edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?

pytanie w czym problem? napisałeś całą ankiete ale co dalej?

jeśli nie  jeszcze masz dostępu do siłownie to trening domatora, jeśli bedzie dostęp do siłowni to fbw

ćwiczenie w weekend to niestety mało dni do dyspozycji


  • 0

TKWM


NorbioGraphic
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?

pytanie w czym problem? napisałeś całą ankiete ale co dalej?

Potrzebne mi:

Plan ćwiczeń , co mam ćwiczyć jakie ćwiczenia ile razy dziennie po ile powtórzeń ,aby w miesiąc były jakieś widoczne efekty

Czy mogę ćwiczyć mając zakwasy czy lepiej poczekać? ,po ilu dniach miną? i po ilu treningach nie będę miał z nimi problemu

Dodam ,ze mam do dyspozycji 2 ciężary po 10kg jeden 

Po czym poznać ,że trening przynosi efekty ?

 

No i np ile to potrwa czy łatwiej jest sie zbudować będąć niski i szczupły niż wyższy i średniej masy ,ma taki 2 film na kanale ,gdzie pokazuje jak wyglądał i jaki miał postęp po miesiącu 


Użytkownik NorbioGraphic edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

NorbioGraphic
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?

 

ćwiczenie w weekend to niestety mało dni do dyspozycji

Chodzi o to ,że na siłownie bym mógł w weekend ,a ćwiczenia w domu to codziennie ,zresztą na tym filmie dał radę tak się wyrzezbić w domu ,a pozniej dopiero chodzil na silownię,jakoś trzeba zacząć 


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: 15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?

zakwasy zwykle mijają maksymalnie po 2-3 dni, nie powinno się cwiczyć codziennie

na początek poszukaj sobie planu FBW ( w tematach podwieszonych)

ten sport nie przynosi szybkich rezultatów i nie idzie odpowiedzieć kiedy zobaczysz rezultaty


  • 0

TKWM


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: 15,5 Lat ,jak ćwiczyć i ile ,pytania ogólne?

Nie zakwasy tylko doms'y a już edukujemy młode pokolenie róbmy to porządnie :)


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024