Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na sile?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

madmaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na sile?

Witam panowie (oraz panie), 

Otoz mialbym do Was pytanko a propos zmiany treningu. Ogolnie jestem dosyc chuda osoba, majaca trudnosci z przybraniem masy, 6 tygodni temu zaczalem trening na mase na silowni, ktory przyniosl efekty bo juz po 4 tygodniach przybralem cale 8 kilo miesni bez tluszczu. 

Posiadam rowniez diete, o to wartosci odzywcze w ktorych staram sie miesic kazdego dnia skrupulatnie dobierajac skad moich posilkow: 

- Kalorie = 3600 (100%) 
- Weglowodany = 420g (45%) 
- Bialka = 320g (35%) 
- Tluszcze = 80g (20%) 
- Wlokna = 50g (10%) 

Jesli chodzi o odzywki to stosuje kolejno: 
- Monohydrant Kreatyny od Olimp'a 
- BCAA X od Scitec Nutrition 
- NOX3 od Universal Nutrition 

Przez 6 tygodni cwiczen, znacznie wzrosla mi masa miesniowa z ktorej jestem zadowolony bardzo, jednak sila wzrosla mi calkiem nieznacznie. Pomyslalem zatem ze moze przerzuce sie na jakis czas na trening silowy/rzezba, tak by ta mase dorzezbic i by zbudowac silne miesnie oraz bardziej muskularna sylwetke, a potem zwnou po cyklu cwiczen silowych przerzucic sie na cykl cwiczen na mase. 

Niestety, za tydzien, wyjezdzam w podroz na trzy miesiace i nie bede mial dostepu do silowni, co za tym idzie, nie bede mial rowniez dostepu do sprzetu obciazajacego miesnie, przez co bede zmuszony wykorzystywac ciezar wlasnego ciala do cwiczen, bo tylko on mi pozostal niestety. To zmusilo mnie do przemyslenia tego wszystkiego i zmienienia celu moich cwiczen, a ze jestem zielony, to troche poczytalem, jednak wolalbym najpierw zapytac Was o Wasze zdanie i prosic o pomoc i rade. 

Moj cel: Zbudowac silne miesnie, zwiekszyc sile, wyzebic cialo 
Dostepne ciezary/dostep do silowni: brak 

Wiec postanowilem ze przez ten czas przerzuce sie na cwiczenia silowe z wykorzystaniem masy wlasnego ciala - wiadomo - pompki, przysiady i te sprawy. Czytalem ze to buduje silne miesnie, zwieksza sile oraz rzezbi jednak zmniejsza mase ciala i wspomaga chudniecie. 

I otoz tutaj zaczynaja sie problemy i pojawiaja sie dwa pytanka do Was: 
a. Czy jezeli przerzuce sie na takie cwiczenia, jednak nadal bede stosowal moja diete na mase oraz bral produkty zabezpieczajace bialka (kreatyna, bcaa) to czy ryzykuje ze ta masa ktora juz zbudowalem mi spadnie? A moze wzrosnie? Jak to wyglada? 

b. Czy takie cwiczenia z wykorzystaniem ciezaru wlasnego ciala tylko zezbia i buduja muskularna sylwetke czy powoduja tez wzrost sily? (bo czytalem ze sa dwa rodzaje sily, kulturysci maja inna sile a Ci ktorzy stosuja takie cwiczenia inne i nie dokonca zrozumialem o co chodzi z tymi dwoma typami sil, moze ujme to tak - chodzi mi o to, czy te cwiczenia sprawia, ze jak wroce, to bede mogl podniesc na silce wiecej niz moglem do tej pory, czy raczej odwrtonie, sila mi spadnie?) 

Z gory dziekuje za Wasza pomoc :) 

Pozdrawiam! 

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...0-tabl-2,p.html


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

cwiczenia z ciężarem ciała nie zwiekszą siły bo operujesz ciagle z tym samym ciężarem, żeby rosła siła trzeba przerzucać żelazo

po drugie trzeba wybrać czy robisz mase czy rzeżbe bo to zależy od diety na mase/redukcje


  • 0

TKWM


madmaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Znaczy teraz przez 6 tygodni robilem na mase bo mialem lekka niedowage, teraz dobilem mase do idealnej normy jaka jest wskazana na moj wzrost, nie za duzo, nie za malo, po prostu jestem umiesniony ale nie wygladam tez jak Burneika czy Pudzian, ze nie mam karku.

 

Po prostu teraz boje sie ze jak zaczne cwiczyc bez ciezaru to moja masa znowu pojdzie w dol, czego chcialbym uniknac. Czy takie cwiczenia jak pompki moga zwiekszyc moja sile oraz zbudowac mi silne miesnie bez utraty na masie? Zaaznaczam ze biore regularnie kreatyne, NOX3 i BCAA jesli ma to jakies znaczenie :)

 

Z gory dziekuje


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Juz pisałem, że ćwiczenia takie nie zwiększą siły. Mase buduje się dietą i treningiem.


  • 0

TKWM


picek200
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 1
35
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, dietetyka, sztuki walki
  • Staż [miesiące]:3 lata
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :42.5
  • Pas [cm]:75cm
  • Przysiad [kg]:ATG 120 5x5 pauza
  • Wyciskanie [kg]:140max
  • Martwy ciąg [kg]:170kg 5x5
  • Waga [kg]:85.4

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Jeśli bedziesz trzymał diete jak do tej pory i bedziesz tylko cwiczyl z ciezarem ciala to tylko sie zalejesz ;) Raczej ciezko ci bedzie utrzymac forme ;3 Zmniejsz kalorie i może rób poprostu trening domatora ? jeśli do sprzetu nie masz dostepu..


  • 0

Fuck regeneration & overtraining :D


blady.sqn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka, kulturystyka (amatorsko)
  • Wzrost [cm]:177
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:80
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Do pompek też można dorzucać ciężar wiec już będzie więcej niż własny ciężar.


  • 0

madmaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Czyli rozumiem ze przy tego typu cwiczeniach, taka dieta, jest niewskazana tak? 

 

A warto brac nadal te BCAA w takim razie?


  • 0

picek200
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 1
35
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia, dietetyka, sztuki walki
  • Staż [miesiące]:3 lata
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :42.5
  • Pas [cm]:75cm
  • Przysiad [kg]:ATG 120 5x5 pauza
  • Wyciskanie [kg]:140max
  • Martwy ciąg [kg]:170kg 5x5
  • Waga [kg]:85.4

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Diete z tak dużą nadwyżka kcal trzymałeś przy ciężkich treningach z cięzarami, teraz bedzie robil cwiczenia z ciezarem ciała, które nie są tak wymagające, więc przytnij kalorie troche.

Bcaa, jak chcesz to bierz, nie zaszkodzi ;)


  • 0

Fuck regeneration & overtraining :D


madmaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

Rozumiem! Swietnie w takim razie! Dziekuje slicznie :)

 

To jeszcze jedno pytanie, o co chodzi z tymi silami? Bo to jest niby "trening silowy bez obciazenia ciala" czyli jak sama nazwa wskazuje jest chyba na poprawienie i wzrost sily, czy to mi sie cos z pojeciami pomymilo? To jesli nie sile, to co taki trening mi da? Tylko rzezbe i wytrzymalosc? Dobrze rozumuje?

 

A skoro nie sile, to jaki typ treningu zeby zwiekszyc sile? Chodzi mi o to, zebym potrafil podniesc wiecej na silce, niz dotychcas, bo tak jak mowie, ostro trenowalem na mase, i rzeczywiscie miesnie sie ladnie powiekszyly, ladnie mnie rozbudowalo, na wadze tez 8kg przybylo, ale sila wzrosla mi tylko o 2kg na hantlach, wiecej nie dam rady, no i na klate wiecej o 15kg moge wziasc - jak na 6 tygodni regularnych cwiczen to dobry progres czy cos ze mna nie teges?


  • 0

Kuba96
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1729 postów
  • Pomógł: 24
124
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Mazowieckie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :44
  • Udo [cm]:71
  • Przysiad [kg]:200x5
  • Wyciskanie [kg]:160
  • Martwy ciąg [kg]:200
  • Waga [kg]:105

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

6 tygodni i 15kg więcej na płaskiej, i Ty chłopie narzekasz?


  • 0
Zapraszam do śledzenia mojego dziennika treningowego :)
http://forum-kultury...dt-kuby/page-25

madmaa
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na sile?

No wiesz, jestem calkowicie zielony :P nigdy nie mialem zadnego podejscia "teorytycznego", nigdy tez nie zaglebialem sie w technike cwiczen i to jak sie je robi, po prostu nauczylem sie wyciskac ogladajac jak inni ludzie to robia, i kopjujac ich ruchy bo jestem bardzo dobrym wzrokowcem, co nie zawsze tez jest dobre :) temu nie wiem czy te 15k wiecej na plaskiej to dobrze czy nie, jednak po Twojej wypowiedzi wnioskuje ze nie jest tak zle, wiec w takim razie swietnie :) Dziena za pomoc jeszcze raz, bardzo duzo mi to wyjasnilo :)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024