Skocz do zawartości


Zdjęcie

Młody ektomorfik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Ramzes1946
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Młody ektomorfik

Zacznijmy od przedstawienia się. Mam 16 lat, jestem ektomorfikiem. Ważę 67,3 KG na 173 cm wzrostu. Wiem że to nie jest szalenie mało, ale również jak dla mnie nie wystarczająco dużo. Wiadomo że jak każdy chłopak w tym wieku, chce się jakoś wyglądać. Nie jest ze mną źle, bo jakieś 60 pompek zrobie bez większych problemów. Ale chciałbym jakoś wyglądać, i przy okazji poradzić się kogoś starszego, z większym doświadczeniem. A więc: 

 

Przedewszystkim chciałbym trochę przytyć, zakryć moje łopatki, myślę że 75kg by mi wystarczyło, jak uważacie? Tylko teraz problem jak to osiągnąć. Nie dość że jestem ektomorfikiem, to jeszcze ćwiczę Piłkę Nożną, aktualnie mam przerwę z powodu kontuzji pleców, najprawdopodniej z powodu zbyt szybkiego wzrostu (7cm w 6 miesięcy). 

Proponujecie jakieś diety, co jeść, czy liczyć sobie kalorię,czy wpie**** wszystko co popadnie? 

Co robilibyście na moim miejscu? Na miejscu osoby która zaliczyła ostatnio bardzo szybki skok w górę, do tego ma problemy z kręgosłupem? Do ilu byście proponowali przytyć? Czy jeżeli ktoś robi "masówkę" powinien ćwiczyć? 

 

Czy proponujecie w moim wieku udać się już na siłownię? Czy może warto oszczędzić mój kręgosłup w trudnym momencie? 

 

 

Miałem zamiar zacząć robić masę od września, aż do lutego, a później wyrobić to wszystko w sam raz na kolejne wakacje, co sądzicie? 

 

Proszę moderatorów o nie usuwanie tematu, wiem że jest możliwosć że takie tamaty już istniały ale zróbcie dla mnie przysługę, jeżeli nie dacie się namówić moglibyście napisać mi na PW? Liczę na pomoc osób bardziej doświadczonych.


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik

Śmiało możesz zaczynać ćwiczyć :D Jak masz problemy z kręgosłupem to udaj się do specjalisty ! :D

Dieta jak najbardziej okej jedz dużo i zdrowo ! :D Policz swoje zapotrzebowanie i doda kalorii :D i wszystko powinno ruszyć ! :D


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik

@UP

 

Przestań wszędzie dawać wykrzykniki bo to irytujące.


Mateusz Pawlak ;)


blady.sqn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka, kulturystyka (amatorsko)
  • Wzrost [cm]:177
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:80
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik
Po raz setny trzeba powtarzac... Wszystko jest w podwieszonych tematach w dziale trening i dieta.
Co do kregoslupa sprawa jest prosta, jak Cie boli to nie cwicz, a jak nie to cwicz...

Jesli masz klopoty z tym kregoslupem w takim wieku to odradzam laweczke, dopoki rosniesz.

Użytkownik blady.sqn edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Ramzes1946
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik

Dobra odradzacie ławeczkę, ale mam jeszcze jedno pytanie. 

 

Załóżmy zrobię masę, i pasowałoby ćwiczyć :D Jak sądzicie, da się coś wyrobić w domowych warunkach? Przy pomocy jakichś miernych hantelków i tyle?;] Czy jednak chociaż te 2 razy w tygodniu chodzić na siłownię? 


  • 0

blady.sqn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka, kulturystyka (amatorsko)
  • Wzrost [cm]:177
  • Klatka piersiowa [cm]:95
  • Pas [cm]:80
  • Waga [kg]:71

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik
Proste ze da sie cwiczyc w domu majac same hantle mozna sporo osiagnac, ale trzeba miec leb na karku. W treningu na mase trzaskaj jak najwieksze ciezary a malo powtorzen i wielka micha. To starczy. Janak nic nie jest tak dobre jak wlasnie silownia.
  • 1

Ramzes1946
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik

Dobra jak dla mnie na jakieś 173-174 cm 75kg starczy. 

Dzięki kolego za pomoc.

 

Modek może zamknąć. 


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Młody ektomorfik

Blady nie trzeba jak największych ciężarów :D Nie liczy się to ile weźmiesz, ale to jak wykonujesz ćwiczenie technicznie :D


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024