Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_nysen89
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
Pierwszy mój post więc się przywitam z Wami :)
Do rzeczy. Mam 17 lat i 172cm wzrostu oraz 60kg wagi. I do dłuższego czasu chce przybrać na masie, ale jakoś mi to nie wychodzi :D 2 lata temy zacząłem trenować na siłowni i zyskałem na sile oraz na mięśniach - waga wzrosła o pare kg do owych 60kg. Potem zacząłem jeździć na boks, lecz czegoś mi brakowało, wkońcu wybrałem Muay Thai i jestem w 100% zadowolony. Przez cały czas treningów (siłowania, boks, teraz MT) chciałem nabrać na masie, więc jadłem dużo i kiedy tylko byłem głodny (ok. 6 razy dziennie), niestety mój szybki metabolizm udaremniał me wysiłki :D Waga się zwiększyła ale mało. Przeczytałem topic na waszym forum - http://www.forum-kul...showtopic=85006 i chcę się do niego dostosować, ale nie wiem jak tą dietę ułożyć aby proporcje były zachowane i nie zabardzo wiem jakie elementy i kiedy jeść. Jeśli ktoś z Was był tak uprzejmy i coś mi doradził (jakiś jadłospis :P ) to był bym naprawdę wdzięczny. Moge jeść wszytko bo wszystko mi smakuje :P Mój główny cel - zwiększyć wagę, ile się da :D

Pozdrawiam!
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
Powiem Ci że mam podobnie tyle że dopiero zaczałem trenować i zmieniać diete. Ważę ok 55 kg przy tym samym wzroście.
Czytałem już tutaj wiele wątków o tyciu i wywnioskowałem z nich tyle, że liczy sie liczba posiłków dziennie- powinno ich byc 6 albo nawet 7, oprócz tego ważne jest co jesz- na pierwszy posiłek coś lekkiego, potem cięższe rzeczy i więcej. W diecie duzo bananaów, ryżu, kurczaka i jajek :)
Oprócz tego może być jakaś odżywka.
Dokładniej doradzą Ci którzy sie tym lepiej znają, i przeczytaj jeszcze wątek "jak przybrac na masie" i ogólnie wszystkie z tyciem :)
  • 0

budo_nysen89
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
Ok, dzięki :D Już je czytam !! :D Ale oczekuje odpowiedzi na moje pytania jeszcze od innych osób. Pozdrawiam.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
małe dementi:

liczy sie liczba posiłków dziennie- powinno ich byc 6 albo nawet 7

dla chcącego przybrać na masie ektomorfika to wcale nie jest konieczne. Może jeść rzadziej, co oczywiście nie zwlnia go z "obowiązku" pochłaniania odpowiednio dużych porcji

na pierwszy posiłek coś lekkiego

A dlaczego? Wręcz przeciwnie - właśnie na śniadanie szamaj dużo węgli

i jesze jedno- nie wiem dlaczego rozpaczajcie z powodu zbyt małej masy w tak młodym wieku! Mając teraz 15-17 lat wiedzcie, że jeszcze parę rzeczy może sie zmienić i wcale nie wykluczone, że urośniecie jescze wszerz (widzę to po sobie i nie tylko) - w razie czego pomyślicie po 20-tym roku życia.
  • 0

budo_nysen89
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!

A dlaczego? Wręcz przeciwnie - właśnie na śniadanie szamaj dużo węgli


Czyli np. jogurty, miód, dżem, ryż, ziemniaki, chleb pełnoziarnisty, otręby - jeszcze coś co można wszamać na śniadanie z węglowodanów :P ??

Mając teraz 15-17 lat wiedzcie, że jeszcze parę rzeczy może sie zmienić i wcale nie wykluczone, że urośniecie jescze wszerz (widzę to po sobie i nie tylko)

Mam takową nadzieję :P

Aha jeszcze co do tej diety, to przed treningiem i po treningu jeść białka czy może węgle ?? Czy to już bojętne co (białka, węgle czy tłuszcze)?

Dzieki za odpowiedzi.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
moze taka:

7:00
mleko 250 ml
płatki owsiane 90gr

10:35
Twarog 120g
szynka indycza 15gr
pieczywo razowe 200gr
pomidor,cebula,papryka-dla smaku

13:30
4 jajka
Chleb zytni pelnoziarnisty 150g


16:00 posiłek przed treningowy
Ryz 100g
Piers z kurczaka
oliwa z oliwek ok. 10ml

17:30-18:30
Trening

18:30
45g Carbo,bądź kakao.sok

19:10
Makaron razowy 100gr
jogurt 150gr
serek wiejski 200gr


22:00
Tunczyk w wodzie 80g
Slonecznik 30g

by zizu
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
Zanim zaczniesz stosować diety, które pewnie i tak Tobie nie pomogą (wiem z doświadczenia), to udaj się do lekarza i zbadaj poziom hormonów tarczycy. Być może masz nadczynność. Badanie proste i tanie, więc nie będzie problemu ze zleceniem. Jesteś poza tym bardzo młody, więc może warto poczekać 4-5 lat robiąc swoje, a masa sama przyjdzie. Ja od dawna stosuje różne diety, a na dobra sprawę właśnie teraz zacząłem łapać masę. Wcześniej nic. Jak się obżerałem to przyśpieszał mi metabolizm i koło się zamykało.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
No cóż, ja mam 21 lat, więc trzeba pomysleć poważnie o tyciu, co do diety skylarka zonk jest taki, że dziennie studiuję i na uczelni spędzam czas do ~17- zastapie dwa środkowe posiłki na uczelni kanapkami i odżywka- taki mam plan i tak mi tu radzono.
Co do tarczycy- robiłem badania, mam aktywność tarczycy na granicy/trochę powyżej normy, endokrynolog sie kłania ;[
  • 0

budo_nysen89
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
Dobra, dzięki za diete, wypróbuje bo i tak nie ma nic do stracenia :P
Co do badań to nawet nie wiedziałem że to może mieć jakiś wpływ, ale dostosuje się i postaram sie zrobić te badania jak najszybciej :D
Pozdro.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ektomorfik - dieta na przybranie wagi!
Jasne że ma i to najważniejsze (biologii nie miałeś? znaczenie :)
Tarczyca wydziela tyroksyne i trijodotyronine, czyli hormony odpowiedzialne za tempo przemian metabolicznych. Im masz ich więcej tym jesteś chudszy/bardziej nerwowy itd itp. Więc to podstawowe znaczenie, a znaczny nadmiar tych hormonów we krwi to już poważna choroba.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024