Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na masę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Gooner4
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na masę

Witam,

 

Panowie, jestem amatorem, jednak ćwiczę 1,5 roku. Przytyłem sporo, bo ważyłem 70 kg jak zaczynałem ćwiczyć, teraz ważę 83-85 kg. Rozszerzyłem się znacznie, jednak szczerze powiem, że to nie jest taki mocny efekt jakiego bym się spodziewał. Chodzi o to, że po tylu miesiącach ćwiczeń wydaje mi się, że powinienem wyglądać znacznie lepiej. Spory problem mam z przyrostem klaty i rozszerzeniem pleców czyli tzw motyli. 

 

Zaczynałem trenując 2 partie mięśniowe. Po 3 ćwiczenia na każdą partię, wiadomo. 

 

Znajomy instruktor, który pracuje na siłowni doradził mi trening HST. Rozpisał mi co mam nawet robić. Do tego powiedział, żebym stosował CM3 kreatynę. 

 

Rozpisał mi to następująco. Mam ćwiczyć 3 razy w tygodniu. Trening wygląda następująco:

 

1) Przysiady ze sztangą.

2) Martwy ciąg

3) Wiosłowanie końcem sztangi

4) Wyciskanie na ławce

5) Przyciąganie drążka do pleców

6) Triceps, hantel i za głowę

7) Barki tradycyjnie, wyciskanie na stojąco

8) Biceps, sztangą do siebie

 

On mi tak to rozpisał, czyli ćwiczę wszystkie partie mięśniowe. Zaczynam tak, że w 1 dzień wynaczam sobie maxy, ile max podniosę 2 do 4 razy. 

2 dni później podnoszę 70% z tych maxów 15 razy. (dotyczy oczywiście każdego ćwiczenia) 2 dni później podnoszę 80% z ciężaru i 10 powtórzeń. 2 dni później już 90% ciężaru i podnoszę 5 razy. 

 

Tak to wgląda. Na początek mi się podobało. Jednak nie wiem, czy mogę dzięki temu osiągnąć większy przyrost..

 

Proszę o ocenę tego planu, gdyż nie mam pojęcia co mogę zrobić, żeby efekty były lepsze.

Dietę trzymam. Staram się jeśc 5-6 posiłków dziennie, czasami uzupełniam bulkiem jesli nie dam rady zjeśc posiłku. Generalnie z jedzeniem jest dobrze, o czym świadczy fakt, że 5 dni temu waga wskazała rano 86 kg...

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc !!


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

Co do tych powtórzen to ta osoba popełniła błąd, to co opisał to  fbw 15-10-5 ponieważ w hst dzieli się trening na mikrocykle., czyli np zrobisz 6 trenigów 15-stek a potem przechodzisz na 10-tki i robisz kolejne 6 treningów. Polecam troche poczytać


  • 0

TKWM


Gooner4
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

Czyli on po prostu pomylił nazwę, dobrze rozumiem ? Czy ten trening o którym napisałem wyżej jest treningiem dobrym na masę ? Proszę o opinię


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

Jego zaletą jest to, że każda partie się ćwiczy trzy razy w tygodniu . Jest dobry na mase.


  • 1

TKWM


Gooner4
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

Dzięki serdeczne za cenną odpowiedź !

 

Czyli mogę go śmiało ćwiczyć dokłądnie w ten sposób w jaki opisałem ? :)

 

Pytam tak bo dzisiaj spotkałem znajomego ciężarowca, który wyśmiał mnie z tym treningiem, ale nie uzasadnił dlaczego..

 

Pozdro !


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

Cężarowcy to zupełnie inna bajka bo oni patrząc na kilka ćwiczeń typowo pod siłę. Podnoszenie ciężarów i kulturystyka się sporo róznią


  • 0

TKWM


Gooner4
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

Dzięki serdeczne za cenne uwagi. Mam tylko pytanie odnośnie tego, czy to co robię aktualnie czyli kolejno 15 potem 10 potem 5 i od nowa jest lepszy na masę niż to co pisałeś wyżej, najpierw 15, 6 treningów, potem 10  itd ??

 

I pytanie,czy ktośby coś tutaj zmienił, czy mogę przy tym pozostać..


Użytkownik Gooner4 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę

możesz spróbować jeden i drugi trening


  • 1

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024